ön çatal teker kısmından gelen ses

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar merhaba bisikletin ön teker catal kısmından tırtıklı yola girince sanki birşey sallanıyormus gibi bir ses geliyor ama cok az seviyede dikkat ederseniz anlaşılıo sanki lastik ufak taşların üzerinden gecer gibi bir ses açıkcası tamda nerden olduğunun kestiremedim ama dinamodan diye tahmin ediyorum. dün sert bir çukura girdim ondan olabilir.kafama takıldı bisikletciye gitsem adam sesi bile duymaz ses filan gelmiyor der o kadar az bir ses ama kafama takıldı nerden diye gerçi dışarda milletin bisikletlerine bakıorum ne sesler geliyor aldırış etmiolar ama ben biraz hassasım galina bu ses konusunda.sizce nerdendir bu ses düz yolda gelmiyor kaldırıma filan cıkınca cok dikkatli dinleyince geliyor.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bisikletlerde duyulan her türlü seslerde ilk öncelikle takılı olan aksesuarları incelemek gerekiyor.

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
hocam çok teşekkür ederim cevap verdiğin için.Bu arada tam buraya o sesin kadro cantasının kadroya sürtmesinden dolayı olduğunu fark ettim yani senin dediğin gibi takılı aksesuardan.baya bilgili ve tecrübelisin

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Tecrübe söz konusu bisiklet olunca sınır yok. Her gün her an yeni bir şeyler öğreniyor insan. :) Sorunun çözülmesine sevindim.

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ön çataldan gacırtılar geliyor daha önce yoktu carraro 224 kullanıyorum artık rahatsız ediyor size sorun nedir