Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön çatal teker kısmından gelen ses

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba bisikletin ön teker catal kısmından tırtıklı yola girince sanki birşey sallanıyormus gibi bir ses geliyor ama cok az seviyede dikkat ederseniz anlaşılıo sanki lastik ufak taşların üzerinden gecer gibi bir ses açıkcası tamda nerden olduğunun kestiremedim ama dinamodan diye tahmin ediyorum. dün sert bir çukura girdim ondan olabilir.kafama takıldı bisikletciye gitsem adam sesi bile duymaz ses filan gelmiyor der o kadar az bir ses ama kafama takıldı nerden diye gerçi dışarda milletin bisikletlerine bakıorum ne sesler geliyor aldırış etmiolar ama ben biraz hassasım galina bu ses konusunda.sizce nerdendir bu ses düz yolda gelmiyor kaldırıma filan cıkınca cok dikkatli dinleyince geliyor.

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisikletlerde duyulan her türlü seslerde ilk öncelikle takılı olan aksesuarları incelemek gerekiyor.

3. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam çok teşekkür ederim cevap verdiğin için.Bu arada tam buraya o sesin kadro cantasının kadroya sürtmesinden dolayı olduğunu fark ettim yani senin dediğin gibi takılı aksesuardan.baya bilgili ve tecrübelisin

SerkanH bunu beğendi.
  4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Tecrübe söz konusu bisiklet olunca sınır yok. Her gün her an yeni bir şeyler öğreniyor insan. :) Sorunun çözülmesine sevindim.

5. Ersydn

Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

Adı:
    Ersoy Aydın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ön çataldan gacırtılar geliyor daha önce yoktu carraro 224 kullanıyorum artık rahatsız ediyor size sorun nedir