Ön çamurluğu takamıyorum. Yardım edin...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Arkadaşlar resimdeki bisikletin ön çamurluğu maşanın içindeki boşluğa bağlı.

Ben bugün kendi bisikletime taktırdım ve adam oraya takmayı bilmediği için yapamadı.

Parçaları elimde mevcut nasıl yapılacağı konusunda yardım edin lütfen.

Buda benim bisikletime takılan ön çamurluk, üstteki gibi yukarıya almak istiyorum.

(link)

Bunlarda adamın takamayıp bana verdiği parçalar ;

Bu parçalar ile nasıl yukarı takacağım konusunda lütfen yardımcı olun.

Scudo
Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bende de bunun bir benzeri var, sanırım şu fotoğraftaki gibi ilk önce maşanın o deliğine vidalayarak sıkıştırıyoruz, sonra oraya sıkıştırdığımız aparata takıyoruz çamurluğumuzu. Keyifli pedallar.
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/118/932/603/603932118_280.jpg

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@emre gülbüz

emre bey, parçalarda böyle bir aparat çıkmadı malesef. resimde görünmeyen 1 aparat daha var sanırım maşa borusunun içine sokulan. :(

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam sizin parçaları gösterdiğiniz fotoğrafta silindir şeklinde vidalı aparatı oraya sokuyorsunuz. diğer parçalar da kanımca o maşa deliği daha geniş bisikletler için o silindir aparatı genişletmek için kullanılıyor. siz o silindiri maşanın içine sokup vidalayın, sabitleyin. bence gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten. elimden bu kadar geliyor maalesef :)

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
maşanın içine sokup vidalıyamıyorum, aşağıya direk düşüyor o silindirik parça, diğer aparatlarla genişletmeme rağmen :) genede yardımınız için teşekkür ederim.

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ne demek rica ederim umarım çözümünü bulursunuz. isterseniz bir de başka şeyler sıkıştırmayı deneyebilirsiniz düşmemesi adına. iyi pedallamalar.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@emre gülbüz

Denedim, kağıtlardan rulo yapıp içine soktum bir nebze tuttu, ancak tümsekten yada hoplamalı zıplamalı yerlerden yada ıslandığında hemen düşü verdi :(

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum. Halen takamadim :(

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
üstten takılınca o çamurluk sığıcak mı oraya gözüme çok büyük geldi

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Berat Öztürk

evet berat, sizin gibi bende endişe yaptım, sol freni yani ön fren kablosunu genişletebilirim ancak pek gerek görmüyorum. bir yukarı alabilsem neler olacağını anlıyabileceğim :)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Yardımlarınızı beklemekteyim arkadaşlar, halen takamadım. :(

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Sonunda taktım arkadaşlar :) http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/08/15/hOyEI.jpg
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/08/15/XuBPt.jpg

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Ciddi ciddi bu bisikleti böylemi kullanıyorsunuz arka çamurluk havada bagaj aşırı üstte sele desen çok yukarıda ön çamurluk eskisinden daha iyi duruyordu sanki yani gerçi sizin zevkiniz saygı duyarım ama bence güzel görünmüyor kusura bakmayın.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Gazel Girgin

bisikleti terleyerek topladım ve fotoğraflar ilk çekimdir, sele aşağıda bagajı çıkardım ve arka çamurluk yarısına kadar indi :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
(link)

Abimin dağ bisikletine şehirde de rahat kullanabilmesi için tam korumalı çamurluk taktım,daha doğrusu takmaya çalıştım.Arkayı sorunsuz hallettim fakat ön çamurluk sıkıntı ççıkardı.Resimde görülen bağlantı noktalarını sabitlemek için maşada bağlantı deliği olmadığını yeni fark ettim.Sadece solda 2 delik var onlar da sanırım disk frene cevirme için aparat monta deliği.Evet arkadaşlar çamurluğun uçlarını maşaya sabitlemem için ne önerirsiniz?fikirlerinize ihtiyacım var.Benim ilk aklıma gelen kelepçelemek oldu.