Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön bacak kaslarımdaki ağrı ??

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Orhun Kırkağaçlıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Orhun Kırkağaçlıoğlu

Orhun Kırkağaçlıoğlu Yeni Üye

Arkadaşlar ben yazın başlarında bu spora başladım, ve gerçekten çok fazla bağımlıılık yarattı. Başladığımdan beri günde en az 3 saatimi bisiklet üstünde geçiriyorum. Ve Tuzladan başlayarak 3 günde bir Kadıköy veya idealtepeye gidiş dönüş yapıyorum, kalan 2 gün ise en az 20 km yapmaya çalışıyorum. Ama başladığım haftadan beri dik dururken ön bacak kaslarımı kastığımda çok ağrıyor ve örn yüzüstü yatamıyorum yine ağrıyor. Fakat her gün bisiklete binmek için dışarı çıktığımda öyle bir ağrı hissetmiyorum. Bu performansımı etkiler mi veya nerede hata yaptım :bilmiom: ??

2. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bu konularda çok fazla bir bilgim yok ama sorun şu olabilir.daha önceden spor yapmadan direk başlar başlamaz günde 3 saat vucuduna fazla gelmiş olabilir.spor zamanını biraz daha azaltıp gün geçtikce yavaş yavaş zamanı arttırmak daha iyi olur diye düşünüyorum.çünkü spor tecrüben olmadan direk 3 saat le başladığında vucudun buna alışamaz ve ağrılar olur diye düşünüyorum.

Orhun Kırkağaçlıoğlu bunu beğendi.
  3. Bayram Şerefoğlu

Bayram Şerefoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Sen çok zorlamışsın bacaklarını, hâliyle ağrıyacaktır :). Bianchi'mi aldıktan sonra 20 km kadar gezmiştim (Yaklaşık 1 yıl veya 2 yıl kadar bisiklete binmemiştim ve herhangi bir spor yapmıyordum), buralarda hep yokuş eve bir gittim hemen yatağa koştum :), Sana tavsiyem 20 Km sürüyorsan onu 15'e düşür veya 10'a, ve ağrı kesici değilde kas gevşetici al daha yararlı olur, Benim bacaklar halen ağrır çok binince galiba antremanla alakalı bir durum. Bir şey daha söylemek istiyorum eğer bacağında sanki bir şey kopup düşecek gibi oluyorsan doktora görünmende fayda var.

4. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Başlamadan önce hafif ısınma hareketleri ile başlayın... Ya da hafif tempoda kullanın başlangıçta... Turunuzu bitirdikten sonra da laktik asit etkisinden kurtulmak için esneme hareketleri yapın...
    Eğer Tuzla-Kadıköy ya da İdeltepe'ye gidip dönmeden önce 2-3 saat geçirecekseniz de vücudunuz soğumadan esneme hareketlerini yapın...

Bu arada vücudunuza dinlenmesi için zaman tanıyın, Her gün bu tur düzeni yeni başayalar için uygun değil benim düşünceme göre.. Haftada en az 1-2 günü dinlenin... Aksi takdirde bir noktada sonra yarardan çok zarara neden olursunuz..

Kolay gelsin...

5. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Bisikleti Yüksek Vites Düşük Kadans kullanıyor olabilir misin ?

6. Orhun Kırkağaçlıoğlu

Orhun Kırkağaçlıoğlu Yeni Üye

Teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım, haftada seçtiğim birkaç günü dinlenmek için harcıyacağım :)

Bu arada üstteki birkaç mesaj kadar abartılı bir durumum yok yani kopup düşcekmiş gibi bişi hissetmiyorum :))

Ufuk bisiklete bu yaz başlamadım, bisikleti spor olarak yapmaya bu yaz başladım :)

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, emir abinin dediklerini deneyeceğim.