Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön ayna kol vites yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında serkanayt tarafından paylaşıldı.

1. serkanayt

serkanayt Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bisikelti yeni bakıma yolladım vede giderken arka vites en küçük dişliye geçmiyordu bakımdan sonra geçiyor fakat bu seferde ön en büyük ayna kolda ise ön aktarıcının sağ tarafına sürtmeye başlamış. vites üzerinden tel gerginliği ile oynayarak ayar yapmaya çalıştım olmadı :( çok gerdirirsem ön dişliyi düşürmeye çalıştığımda düşmüyor çok sürterek geçiyor. ne yapabilirim
    help meeeeee

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ayarı bozmadan önce söyleseydin keşke o zaman daha kolay düzeltme imkanın olurdu...o vites üstündeki ayarda tel gerginliği değil ön vites kafesinin en uçta ve en içte durduğu kısımları ayarlamaya yarıyor... O vidalardan içeride olanı biraz gevşeterek (çeyrek dönüşler halinde) ayar yapabilirsin...

Vitesin küçük dişliye geçmemesinin sebebi telin gerginliği değildir çoğu zaman en iç nokta ayarının yapıldığı, üzerinde "L" yaazan vidanın fazla sıkılmış olmasıdır...

Kolay gelsin...

3. mtbiker

mtbiker Forum Demirbaşı

Adı:
    Erdi
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :( çok gerdirirsem ön dişliyi düşürmeye çalıştığımda düşmüyor çok sürterek geçiyor. ne yapabilirim
    help meeeeee[/QUOTE]

ön dişliyi asagı dusurmek ıstedıgınde arka dıslıyı en ufak dıslıde degılde bıraz daha buyuk dıslılere doru hareket ettırırsen belkı sorunun cozulebılır bazı durumlarda zıncır çapraz duruyo ve vıtes deıgsımını zorluyo bı dene derım yınede olmassa bısıklete bakım ylu göründü:)