ön ayna kol vites yardım

serkanayt

Üye
Tepki
11
arkadaşlar bisikelti yeni bakıma yolladım vede giderken arka vites en küçük dişliye geçmiyordu bakımdan sonra geçiyor fakat bu seferde ön en büyük ayna kolda ise ön aktarıcının sağ tarafına sürtmeye başlamış. vites üzerinden tel gerginliği ile oynayarak ayar yapmaya çalıştım olmadı :( çok gerdirirsem ön dişliyi düşürmeye çalıştığımda düşmüyor çok sürterek geçiyor. ne yapabilirim
help meeeeee

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ayarı bozmadan önce söyleseydin keşke o zaman daha kolay düzeltme imkanın olurdu...o vites üstündeki ayarda tel gerginliği değil ön vites kafesinin en uçta ve en içte durduğu kısımları ayarlamaya yarıyor... O vidalardan içeride olanı biraz gevşeterek (çeyrek dönüşler halinde) ayar yapabilirsin...

Vitesin küçük dişliye geçmemesinin sebebi telin gerginliği değildir çoğu zaman en iç nokta ayarının yapıldığı, üzerinde "L" yaazan vidanın fazla sıkılmış olmasıdır...

Kolay gelsin...

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
:( çok gerdirirsem ön dişliyi düşürmeye çalıştığımda düşmüyor çok sürterek geçiyor. ne yapabilirim
help meeeeee

ön dişliyi asagı dusurmek ıstedıgınde arka dıslıyı en ufak dıslıde degılde bıraz daha buyuk dıslılere doru hareket ettırırsen belkı sorunun cozulebılır bazı durumlarda zıncır çapraz duruyo ve vıtes deıgsımını zorluyo bı dene derım yınede olmassa bısıklete bakım ylu göründü:)