Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön artırıcının arkaya göre uyumu?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Levent Kırça tarafından paylaşıldı.

1. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar ön-arka artırıcılarımı değiştirmeyi düşünüyorum ve parça bakınırken kafama takıldı. mesela sram'ın ürünlerinde ön artırıcı için 7/8 speed yazıyor

SRAM 3.0 Front Derailleur 7/8sp <<<<<<<<<<< gibi....

yani istediğimize göre ön arka farklı kullanamıyormuyuz?

mesela bunun için illede arkadanın 7-8 li bir ruble'mı olması lazım. yoksa ben mi yanlış anladım. çünkü arka içinde bir modele şu yazılmış

SRAM 3.0 Rear Derailleur 7-8-9sp<< bunda 7/8sp denmemiş. 7-8-9sp denmiş. yani yukaradaki 7/8sp olayı 7 ya da 8 li demek değil de başka birşey mi?

şu konuda biraz yardımcı olursanız sevinirim? çözemedim ben.

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    evt 7,8,9 dan kastedilen arkadaki dişlidir.örneğin 7 li ve 8 li rubleye uygun yada 7 8 9 lu rublelere uygun.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Şöyle örneklendireyim;

Bisikleti ilk topladığımda öne Shimano'nun seri dışı modellerinden bir vites almıştım. Arka dişlim 9 dişli bu arada. Vites ayarlarken farkettim ki aynakol ya en büyük dişlide sürtme yapıyor ya da ayarı oynayınca en küçüğe zor geçiyor. Yani ya üstten ya alttan bir yetememezlik durumu oluyordu. Sonra 9'lu uyumlu ön aktarıcı alınca durum düzeldi. Şimdi ne aynakol büyük ve arka en küçükteyken, ne de aynakol küçük ve arka en büyük dişlideyken sürtme ya da aynakol dişlisinde geçememe gibi bir sorun yok.

Arka dişliniz kaçlıysa ona göre almanız, vites ayarı ve uyumu bakımından iyi olacaktır. Ön aktarıcıdaki bahsettiğiniz uyum kodlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

4. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki arkadaşlar arkada 8li bir ruble'a 9sp yazan bir arka artırıcı taksak sorun çıkar mı? yani ayarlarla en üst ve en alt nereye kadar gidebileceğini ayarlayabiliyoruz sonuçta