Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön-Arka Işık

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Uzbay YELCE tarafından paylaşıldı.

1. Uzbay YELCE

Uzbay YELCE Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Herkese iyi akşamlar.

Bisikletimin aksesuarlarını yavaş yavaş tamamlıyorum. Sıra ışıklarda.. Arka için yanıp sönen bir ışık istiyorum orta güçlükte olsa yeter. Ön far içinse önümü aydınlatacak ve karşıdan gelenin beni görmesini sağlayacak güçlü bir ışık önerisi bekliyorum. İkisi için toplam bütçem 50-60 türk lirası civarı. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer amaç görünmekse ön far için kafa tipi lambalardan alabilirsiniz. Hem bayağı ucuzlar hem de daha çok görünmeyi sağlar.
    Örneğin bir araçla karşılaştığınızda sizi görmesi için sürücüye bakmanız yeterli olur.

3. Uzbay YELCE

Uzbay YELCE Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Böyle bir ışıktansa gidona takılanlar daha çok hoşuma gidiyor ve daha kullanışlı gibi geliyor :/

4. S. Orçun

S. Orçun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de ön ışık için yorum bekliyorum.
    Arka ışık için şunları tavsiye edebilirim;
    http://www.dx.com/p/3-led-safety-bike-tail-light-2xaaa-2975#.U7fK3LEmwTA bunu selenin altına takıyorum.
    http://www.dx.com/p/2-led-3-mode-white-red-light-fog-bicycle-lights-black-pair-2-cr2032-51737 bunun kırmızı olanını kaskımın arkasına taktım, beyaz olanını ise gidona takıyorum fakat ön ışık için kesinlikle yeterli değil.
    http://www.dx.com/p/9-led-bike-head-light-3xaa-10657 ön ışık için şunu düşünüyorum fakat tam da emin olamadım. Bazı bisikletlileri görüyorum araba farı gibi ışık var, durdurup sorasım geliyor nereden aldınız diye :) o tarz birşey istiyorum fakat pek da pahalıya kaçmadan olması en büyük arzum :D

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bu bütçe ile sadece aydınlatma sisteminin " farkedilmek " olan kısmını tamamlarsınız.
    arka far için sözüm yok herhangi bir tanesi çok iyi iş görür.
    bulursanız "bright led" kullanan arka farlara bakın.

ön fara gelince ; pille çalışan dx aliexpress buyincoins tarzı sitelerde satılan ışıklar sadece farkedilmenizi sağlar.
    öyle önünüzü aydınlatmayı falan unutun ...
    yolunuzu aydınlatmak istiyorsanız lumen'i yüksek ve harici akulü modellere bakmanızı tavsiye ederim.
    kolay gelsin

6. ouzoo

ouzoo Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gidonda Blackburn Voyager 2.0 arkada Sigma Cuberider 2 kullanıyorum. Sigma sabit yanıyor fakat yaklaşık 150 derecelik açıyla arka aydınlatması oldukça tatminkar. Flaşörlü olması daha iyi olurdu tabi ama. Blackburn'den çok memnunum. 2 Fonksiyonlu, sabit ve fasılalı kullanabilirsin. Aydınlatması ve farkedilirliği çok iyi. Gece arazi sürüşünde sabit kullandığım gibi, şehir içi kullanımda araçların ayna hizasına ayarladığında fark edilmemen imkansız. Pil ömrü duracell ile; günlük ortalama 3-4 saat fasılalı kullanımda 2 ay rahat gidiyor. F/P ve senin bütçene göre en uygun model Blackburn voyager 2 ve Blackburn mars. Set olarak 50-60 TL civarında internette bulabilirsin.
    Bir gün İğneada turumuzda seyyar satıcıdan 10 liraya şu aşağıdaki kafa ışığı almıştık.. F/P olarak imkansızları başardı inan ki :) Piyasada 15-20 Lira civarı. Görürsen al bi' tane bulunsun. Gün gelir çok işine yarar. Kazasız belasız keyifli sürüşler.
    http://images.hepsiburada.net/assets/Outdoor/300/Outdoor_1282555.jpg

7. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Söylediklerinize katılıyorum ama bir handikap' ı var. Yaz akşamlarında uçuşan her türlü böcek, sinek v.b canlılar suratınıza çarpıyor. :) Yada beni çok seviyorlar..:)