Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Arka Hazne Bilye

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ziya Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Ön ve arka göbeklerin(hazne) bilyeleri temizlemek için çıkarttım. Bilyeler yanlışlıkla karıştı. Ön ve arka teker için bilyelerin ebatları farklı mıdır? Ayrıca arka tekerin bilyelerini yerleştirip milini elimle biraz sıkıyorum fakat daha anahtarla bile sıkmadan teker dönmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Göbeklerinizin modelini yazsaydınız daha net bilgi verebilirdik ama şu bilgilerle devam edeyim.Ön ve arka göbeklerin bilyelerinin çapları ve sayıları farklıdır.Ayrıca yarım bilye boşluk kalması gerekir bazen bilye yatağında genişleme olur ve bu yarım bilye boşluk tam bilye boyuna çıkar eğer sizde durum böyleyse ve o tam bilyelik kısıma bilye yerleştirdiyseniz benzer sorunlar yaşarsınız.Söylediğim gibi göbeklerin modelini yazarsanız shimano teknik sayfasından hem çapına hemde sayısına bakabiliriz tabi göbekler shimano ise.

3. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ferhat Abi marka yazmıyor ama ÖN&ARKA TEKER GÖBEĞİ : FORMULA DC19-DC25 QR ama listesinde bu yazıyor. Sayıları aynı farklı değildi 9ar tane.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bahsettiğin göbekten hiç açmadım ;şöyle örnek vereyim deore ön arka göbeklerde ön göbekte 10+10 20 tane 3/16 inchlik bilye kullanılıyor arka göbekte ise 9+9 18 tane 1/4 inchlik bilye kullanılıyor.Senin markayı arattım hiçbir dökümana rastlamadım görmeden birşey diyemem şu noktada.Göbekler elimde olsa bir şekilde hallederdik.İstanbulda konunun uzmanı çok tamirci mevcut mecbur onlara yöneleceksin gibi.Zaten teker göbeklerinin kontrası önemli bir mevzudur ilk defa yapıyorsan bir bilene yaptırmanda fayda var.