Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Amortisör Gerekli Midir? Ve Vites Nasıl?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S.Duran tarafından paylaşıldı.

1. S.Duran

S.Duran Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar. Yakın zamanda bir bisiklet almayı planlıyorum. Bisikleti almaktaki amacım pendik-kartal-bostancı-kadiköy arasında sahil yolunda bisiklet sürmek. Bu yaz hem güzel vakit geçirmiş olurum hem de spor yapmış olurum.

Ancak bütçem maalesef çok fazla değil. O yüzden ucuz bisikletlere bakıyorum.

Ümit evolution almayı düşündüm ancak bu gün bir yerde 200 TL ye bir bisiklet gördüm. Fiyatı ümit evolutiona göre çok daha uygun.
    Ancak vitesi microshift, sizce iyi midir?
    Ümit evolutionda shimano ancak onun fiyatıyla arasında 75 tl fark var.
    Bugün gördüğüm bisiklet benim için daha uygun gibi. Ayrıca bu bisiklette ön amartisör de yok. sabit kadro anlayacağınız.
    Benim düşünceme göre asfalt yolda kullanacağım için bugün gördüğüm bisiklet bana uygundur.
    Siz ne düşünüyorsunuz? onu sormak istedim.
    microshift vites nasıldır?
    ön amortisör gerekli mi?

herkese kolay gelsin.

2. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benim Kullandığım bisikletler de öyle çık iyi değildi ama hep vitesinden şikayetçiydim.Size önerim fazla verin ama shimano vites olsun diğer viteslere göre çok iyiler, diğer vitesler işinizi görür ama şikayet edersiniz, vites hemen geçmiyor dersiniz veya başka şikayetleriniz olur.

Ön amortisör bence güzel oluyor ama şehirde çok gerekli değil

3. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayarsızken shimano, sram farketmez. Microshift sunrun kullanıyorum ve çok memnunum. Herhangi önemli bir sorun yaşamadım. Mesele tamamen ayar ve düzgün kullanma. Bi baskı olur yamulur, sonra memnun değilime bağlamak olmaz. Ben demiyorum kim microshift, shimano'dan iyi. Sadece kötü bir sistem değil.
    Tek ciddi sorunu, biraz sert geliyor bazen ama ben onunla elimdeki bisiklette çok güzel vites cambazlığı yapıyorum.
    Vites kolunda sağda 1'den 7'ye, solda 1'den 3'e sayılar var. Soldaki biraz farklı olduğu için onun için söylemiyorum ama sağda hangi sayı görünüyorsa emin oluyorum ki yazdığı viteste. Kısaca oranlaması çok iyi.
    Bisikleti mi bırakıcam? Son vites 3x7. 2 hareket aynı anda ve vites 1x1 oldu. Ama tabiki bir shimano veya sram etmez. Bana göre yine de ucuza alınacak en iyi sistemlerden.
    Amortisörün olmaması her ne kadar bir eksiklik olsa da dünyanın sonu değil. Ama ben şahsen yerinizde olsam evolution'ı alırdım. Hatta bana kalsa hiç birini almam, Salcano alırım. Neyse. Karar sizin.

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maşanın sabit olması sorun değil, maşadaki süspansiyon bence çokta önemli değil ancak, 200 TL'lik bir bisiklet alma bence başına bela alırsın. Sana sürekli sorun ve masraf çıkartıp seni yolda bırakır o bisiklet. Bisiklet ile her yola çıkışında 5-10 lira bisikletçilere tamir parası verirsin astarı yüzünden sana pahalıya gelir bisikletten soğutur. Microshift marka vites fiyatındanda anlaşılacağı üzere piyasadaki en ucuz ve dandik vites markası, iyi olmasını beklemek hayal. Bence 200 TL'lik bir bisiklet alıp bisikletten soğumaktansa biraz daha bekleyip, para biriktirip sizi üzmeyecek birşey almanız daha mantıklı. Benim size tavsiyem en azından bir Carraro Force 500 almanız. Peşin para ile 500 TL'ye bulabileceğiniz bir bisiklet. Dediğim gibi 200 TL'ye bir bisiklet alıp hergün 5-10 TL tamir parası vermektense 500 TL'yi baştan verip tamir paralarından yırtıp keyif alarak bineceğiniz bir bisiklete sahip olmak daha mantıklı.

5. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hybrit bisiklet kullanıyorm ve kesinlikle ön maşa konforu artırıyor...maşayı kilitlediğim zaman yolun bütün bozukluklarını makattan hissediyorsun ..bu beni rahatsız ediyor açıkçası..maşayı açınca daha konforlu sürüş yapıyorum...yolun bozukluklarının yarısı ön maşa tarafından absorbe ediliyor.. bugün 85-90 km maşa açık tur yaptım...denildiği gibi performans kaybı hissetmedim...daha bir 40 km yapacak gücümde vardı...

6. uygarmehmet

uygarmehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Ümit 2 sene kullandım ve nefet ettim kesinlikle önermiyorum

7. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ümit salcano vb ürünlerden uzak dur..imkanın varsa carerro,focus,trek vb ürün bak...kötünün iyisi ise sedona