Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön aktarıcı sorunu!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında b-cagri tarafından paylaşıldı.

1. b-cagri

b-cagri Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni aldığım bisikletimin ön aktarıcısında sürekli sorun yaşıyorum. Zincir aktarıcıya temas ediyor. Bisikletçiye götürüp ayarlatıyorum, bir kaç gün içinde yine aynı sorunu yaşıyorum. Pedalların bağlı olduğu göbeğin gevşek olduğunu söyleyip sıktı bisikletçi tekrar ayarladı 4 gün önce bu gün yine aynı sorunu yaşadım sebebi ne olabilir?

:( Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. b-cagri

b-cagri Aktif Üye

Seviye:
    İşte buda beni üzen aktarıcım :

3. yaminkutlu

yaminkutlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vites ayarı yapılınca düzelmesi gerek.kendiliğinden gevşeme nasıl oluyor o kadar kısa sürede anlamadım. Bence başka ve işin ehli bir bisikletciye git. vites teli de değişebilir.

4. grknmustangt

grknmustangt Aktif Üye

Seviye:
    Aynı sorun bendede oluyor ya bisikletçiler anlamıyo yada viteslerde problem var bu yüzden pedallamak istemiyor canım :(

5. bende aynı sorunu yaşıyorum ayarlıyorum daha ilk pedala bastığım anda bozuluyor büyük dişliye geçmiyor yada bir alttaki dişliye inmiyor......:( :( :(

6. b-cagri

b-cagri Aktif Üye

Seviye:
    sanırım telde bir sorun var gevşiyor sürekli birde onu değiştireyim bakalım ne olucak :)

7. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1- Zincirin ön vitese sürtmesi orta göbeğin gevşekliği ile ilgili olmaz sanıyorum. 2- Ön vitesin kadroya sabitlenmesinde bir sorun olabilir mi ? ya da ön vitesin bizzat arızası ? anladığıma göre bisikletçi sorunu çözüyor ancak 1-2 gün sonra aynı sorun tekrarlıyor.)
    Aslında problemin hikayesini daha detaylı anlatsanız (ne zaman , nasıl başladı. her hangi bir parça değişimi oldumu vs) öneri gelme olasılığı artabilir.