Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Aktarıcı Problemi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında -OnuR- tarafından paylaşıldı.

1. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ön aktarıcıda bugün sorun yaşadım bisikletim 3-4 günlük öncelikle ses gelmeye başladı ön aktarıcıdan vitesi değiştireyim ses belki düzelir dedim arka vites dörtte iken ön vites ikideydi bende üçe alıyım dedim zincir boşa attı elimle düzeltip bire aldım daha sonra tekrar ikiye atıyım dedim yine boşa attı bu işlemlerde arka vites hep sabitti yani dörtteydi sebebi ne olabilir yarın servise götüreceğim gerçi fakat böyle problemler yaşamamak adına cevaplarınızı bekliyorum. :)

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Eğer vitesi üçe alırken belli bir hızla gitmiyorsanız böyle yapması normaldir bana da oluyor bazen

-OnuR- bunu beğendi.
  3. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Pedal yumuşakken değiiştirdim vitesi çokta hızlı gitmiyordum umarım yarın hallolur diğer arkadaşlarda problem hakkında cevap yazarsa sevinirim. :)

4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Büyük olasılık vites ayarı ile hallolacak bir sorun.

5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    şu konuyu kontrol etmenizi öneririm. Orta aynakol vites geçişlerinde problem var. buda alt-üst ayar vidalarındaki oynamalarla hallolur gibi. özellikle sorunun bu tablodaki gibiyse kolayca halledebilirsin. bende de hem zincir sıyırma hemde zincir dış plakaya değerek ses çıkarıyordu. aynen bu tablodaki yönergelerle basit şekilde halloluyor.

-OnuR- ve gok bunu beğendi.
  6. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler.

7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    vites ayarı genelde caprazlama yanlis aktarmada bozuluyor.ön aktaracıya zincir temas etmemesi lazim.cok az da olsa asla degmicek.yokuslara cıkarken pedala sert abanmak vites degistirmek yanlis kullanim.zincir ve arka vites aktarıcı hasar goruyor bazen zincir kopar ya da arka aktarıcı elastiyetini kaybediyor.elastiyeti kaybolunca artik eskisi gibi randiman almak mumkun olmuyor degismesi gerekiyor.gecmiyorsa arka tekeri havaya kaldirarak yapmamiz lazim.zorlama asla yapmamalıyız.ayar sadece vidalar sıklama-gevsetmeylede olmuyor. tel gergisininde yerinde olması lazim.vitesli bisikletler hor kullanmaya gelmiyor. http://cyclingtr.com/blogs/tamir_bakim/archive/2011/12/05/arka-vites-ayarlar-nas-l-yap-l-r.aspx http://cyclingtr.com/blogs/tamir_bakim/archive/2011/12/05/arka-vites-ayarlar-nas-l-yap-l-r.aspx http://www.youtube.com/watch?v=J32LRdNzQyg bu linkler bayag faydalı sonuncusu ingilizce ama gorsel olarak anlasiliyor.

8. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Seda bisiklete ve konu üzerinden yardımcı olan arkadaşlara ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim sorun çözülmüştür konu kapatılabilir. :)

9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arıza neymiş açıkladılar mı?

10. medetkerem

medetkerem Aktif Üye

Seviye:
    bu tablodakiler sram içinde geçerlimidir ?

11. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herhangi bir açıklama yapmadılar ama vites vidalarını ve pedalları sıkıp düzelttiler şuan viteslerim daha iyi geçiş yapıyor. :)

caner ünsal bunu beğendi.
  12. Envermert

Envermert Yeni Üye

Adı:
    Enver
    Bisiklet:
    b'Twin
    Arkadaslar oncelikle herkese merhaba ben de artik yeni bir bisiklet kullanicisiyim decathlondan btwin rockrider 340 aldim baslangic olarak lakin cogu viteste zincir on aktariciya degiyor ve cikan ses biraz endiselendirdi bunun icin ne yapmaliyim kendim duzeltmek istiyorum ogrenmek icin yardimci olursaniz sevinirim