Ön aktarıcı bir anda yamuldu

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar öncelikle merhaba 5 gün önce carraro marka remix d modelli bir bisiklet aldım ön aktarıcı vites değiştirirken yamuldu ve aynakol koruma plastiğine takıldı elimle düzelttim ama nedeni bilen varsa söyleyebilir mi bir daha bozulmasından korkuyorum şimdiden teşekkürler...

Scudo

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano ama model bilmiyorum katalogda tx 35 yzıyor

lütfen cevaplayın

batu gurca

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
resim atarsanız tecrübeli arkadaşlarımız daha rahat yardımcı olacaktır :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bahsettiğiniz bisiklet'de alttan salınımlı FD-TZ30 modeli ön vites değiştirici kullanılmaktadır. Sorundan anladığım kadarıyla ön vites değiştiriciyi aynakol'un en büyük dişlisine getirdiğinizde aynakol'un koruma plastiğine takıldı ve eliniz ile düzelttiniz. Bu sorun sayılmaz aslında, tahminimce aynakoldaki plastik koruma fabrikada vites ayarları sonrasında monte edildiğinden kaynakanıyor olabilir. Eğer rahatsız oluyorsanız plastik parçayı sökebilirsiniz, bir diğer alternatif ön vites değiştiriciyi 1cm yukarı çekebilirsiniz ama bu sefer vites ayarını bozabilirsiniz.

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok teşekkürler dediğiniz gibi yaptım şu an çok iyi olmasa da rahat kullannılır durumda

Cetinakpan

Üye
Tepki
22
İsim
Çetin
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar selamlar, direğe dümdüz girmemin ardından ön aktarıcının bu şekilde olduğunu gördüm :eek:
çalışıyor fakat yamulmuş, düz çarptığım halde nasıl bu parça yamuldu anlam veremedim. Yeni parça almak gerekir mi tamiri var mıdır ne yapılmalı buna? WhatsApp Image 2018-07-08 at 00.25.01.jpeg

Tepki
0
İsim
Selami Talha tekin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet yeni olduğundan ön aktarıyı sıkan vida gevşek. Ondan dolayı zorlayınca yamuluyor.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selami Talha tekin
Allah razı olsun reis adam 8 aydır bu günü bekliyordu.