Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Aktarıcı Aayarı Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında OnlyGodCanJudgeMe tarafından paylaşıldı.

1. OnlyGodCanJudgeMe

OnlyGodCanJudgeMe Yeni Üye

Seviye:
    SLX ön aktarıcıya sahip 27 vites bisikletim 1.vitesteyken zincir ön aktarıcıya sürtüyordu bende bu duruma gıcık olduğum için düzeltmek istedim fakat işin içinden çıkılamaz bir hal aldı. Sadece 1.viteste olan sıkıntı diğer viteslerde de oldu ve ayarlama işi iyice çorba oldu. L ve H olan vidaların ayarını oynadım sadece başka herhangi bir şey yapmadım. Bu ayarı nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Sil baştan nasıl ayarlayabilirim aslında sorum bu

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    şimdi yapılacak işlem basit.önce ön vites kolunu en küçük dişli konumuna getirin.sonra arka vitesi 1 e alın.en büyük dişliye yani.ardından ön vites telini tutan vidayı gevşetin.aktarıcının üzerinde 2 adet vida vardır.o vidalarla oynayarak aktarıcı kafesinin kadro tarafındaki duvarını zincire yaklaştırın.L vidasını sıkarak kadrodan uzaklaştırıp zincire yaklaştırın.zincir ile kafes arası 2 mm olsa yeterlidir.sonra pense yardımı ile teli gerdirip vidasını sıkın.pense teli gerdirmede çok yardımcı olur.viteslerinizi kontrol edin.sürten yere göre işlemi tekrarlayın.daha fazla uzaklaştırıp veya yakınlaştırın.

3. OnlyGodCanJudgeMe

Seviye:
    Bu yaptığım ayarlama bütün vites geçişlerini düzenleyecek mi yoksa ön dişliyi en büyüğe arka dişliyi en küçüğe alıp yani 27.viteste aynı işlemimi uygulayacağım.

4. OnlyGodCanJudgeMe

Seviye:
    Bu yaptığım ayarlama bütün vites geçişlerini düzenleyecek mi yoksa ön dişliyi en büyüğe arka dişliyi en küçüğe alıp yani 27.viteste aynı işlemimi uygulayacağım.

5. Mustafa ÇETİN

Mustafa ÇETİN Yeni Üye

Seviye:

bisiklet feneri aradığınızı forumdan gördüm. bende var.

ilanımı incelemenizi tavsiye ederim

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

6. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

bu sadece ön vites içindir.bunu bir kere yapıcaksın.ön viteste bir kere yapıp kullanıcaksın.arka en büyük dişlide ön en küçük dişlide ayarla.ve kullanmaya başla.