Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Omuz,Boyun ve bacak ile ilgili antreman önerileri

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Sami G. tarafından paylaşıldı.

1. Sami G.

Sami G. Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar
    Bisikletim yok.Bisiklet alana kadar kendimi fiziksel olarak hazırlamak istiyorum.Boyunumda 2-3 omurda doğuştan birleşiklik var.Bu sadece uzun süreli işlerde boynumda ağrıya neden oluyor.Onun dışında herhangi bir soruna neden olmuyor.Ancak bu ağrıların daha çok boyun ve omuz kaslarımın zayıf olduğundan kaynaklandığını tahmin ediyorum.Boyun ve omur kaslarımı geliştirmek için ne yapabilirim ? Ayrıca bisikletimin olduğu zamanlar çok uzun sürüşler yapmasam bile en ufak bir yokuşta baldırlarımda ve bacaklarımın çeşitli yerlerinde yanmalar hissediyordum.Bunun için ne gibi bir antreman uygulamalıyım ? Bunlar benim fiziki 2 eksiğim ve bunlar için sizeden özel antreman istiyorum.Ancak bunun dışında ne gibi antremanlar yapmalıyım ? İyi bisiklet donanımı tabiki önemli ama bence %75 fiziksel %25 bisiklet faktörünün olduğuna inanıyorum.

Peşinen teşekkür ederim.

Not:21 yaşındayım,1.85 boy,72 kiloyum.

2. Sami G.

Sami G. Yeni Üye

Seviye:
    Henüz yanıt veren olmamış üzüldüm.Cuma günü fizik doktoruma gittim.Spor yapmamda herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.Ancak uzun süre öne değik durma dedi.Buna biraz bozuldum ancak spor ile aşılabilecek bir durum olduğuna inanıyorum.Yinede sizinde yorumunuzu bekliyorum.

3. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyi günler
    vücut geliştirmeden anlamam ama şöyle bir site var işinize yarayacağını düşünüyorum

http://www.teiasspor.com/egzersiz/

bölgeyi seçtiğinizde size hareketleri gösteriyor çoğuda evde yapmaya uygun hareketler
    yanmalar ise bisiklete yeni başladığımda yaklaşık 1 sene önce bende de oluyordu artık pek olmuyor sıkıntı etmeyin
    bu arada geçmiş olsun

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Öne eğildiğine ağrı olursa ters hareketi yaparsan ağrı geçer. Doktor bunu bilmez. Bisiklete bindin belin ağrıdı, inince dik durarak kollarını yukarı kadır ve kafanı geriye iterek vucudunla ters yay çiz. Bu hareketi yavaşça yap. Ağrın geçer.

5. Sami G.

Sami G. Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar
    Yanıtlar için çok teşekkür ederim.Dediğim gibi bana koyulan tanı bundan 3 sene öncesine ait idi.Cuma günü aile dostumuz olan fizik doktoru boynunda büyük birşey yok diyince sevindim.O halde ben günlük antreman programı araştırayım ve dengeli beslenmeye devam edeyim.Çok teşekkür ederim.