Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ömür boyu Turkiye turuna yoldaşlar aranıyor

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Şehir hayatının kargaşasından sıkılıp doğada hayatına devam etmek isteyen. Bisiklet ile seyahat edip çadırda yaşamayı göze alabilecek. Yoldaşlar arıyorum. Gittiğimiz köylerde gündelik işlerle maddi kaynak sağlar göçebe hayatı yaşarız

Kuzey Ege, Decsan, edge35 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ömürlük birşey istemişsiniz ama sadece 3 satır bilgi vermişsiniz.inşallah yanınıza birini bulursunuz ama biraz zor :( herkesin ailesi evi köyü var onlardan ömür boyu uzaklaşmayı kimse göze alamaz uzun turlarda bile ailelerimizi zor ikna ediyoruz ayrıca çılgın oluyoruz bunu söylediğimizde ..... :) şimdiden kolay gelsin

Kuzey Ege bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Planı, krokisi olmadan her şeyi olacağına bırakarak, gps ile değil adres sorarak yol bularak çıkmak istiyorum yola. Elbette ailesi olan için zor ama benim gibi dünyadan nefret eden elbet vardır

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Herkes hayatından memnun galiba

Decsan, enes savaş ve Sarper Salt bunu beğendi.
  5. Anıl Öztürk

Anıl Öztürk Yeni Üye

Seviye:
    O kadar kolay verilecek bir karar değil bu. Zira insanların işleri güçleri var, ailelerine karşı sorumlulukları var, okulları var, çocuğu var, eşi var, işi var. Bir anda hepsine sırt çevirmek zor bir karar, Türkiye şartlarında belki de imkânsız. Bir de en yakın arkadaşlar uzun turlarda yorgunluğa bağlı olarak birbirlerine tahammül etmekte zorlanıyor, hiç tanımadığın birisiyle forumdan tanışarak ömür boyu birşeyler yapmak pek rasyonel değil bence :)

6. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fikir güzel ama buna ne imkanım, ne de hedeflerim uyar. Hem de kimse tanıdığı biriyle kolay kolay tura çıkmak istemeyebilir. Kafalar uyuşmazsa ömürlük tur, ömürlük derde döner. Ben sırf bu yüzden tura çıkacak olsam adam aramaya korkuyorum. Çünkü bu forumda hoşgörü yok. Forumda çok insanda hoşgörü olabilir ama karşıt bir görüşte direk sakata gelirim(bu yüzden bir defa 1 günlük uzaklaştırma aldım). O yüzden eğer düşünen varsa önce bir özelden yazışıp, saygıyla görüşlerinizi öğrenin, uymuyorsa direk uymuyor diyin ve tartışmadan ayrılın.

Kuzey Ege ve İbrahim Yurtseven bunu beğendi.
  7. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Hayattan memnunlukla ne alakası var anlayamadım? Şimdi evet olur dersek mi hayattan memnun olmamış olacağız Uğur? Bakış açısı ile, içinde bulunduğun koşullarla alakalı bir durum bu. Belki sana göre herkesin hayatından memnun olması bir başkası içinde herkes başına buyruk mu da böyle bir şey yapsın diye gözlemlenebilir. Plan yok, program yok, yeteri kadar açıklama yok hadi hepsi bir yana tüm bunlar iki satırla olacak şey değil, daha öncede bu şekilde başlıklar açıldı ve askıda kaldı. Bu gibi işler plan, program, maddi durum, içinde bulunulan ortama göre cesaret ve dahası hiç biri yoksa sponsor, finansör ister. Teknik bilgi, tecrübe ister.

Kuzey Ege, baris34ince ve ERTUNGA bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fikir ve görüşleriniz için teşekkür ederim herkese.

Decsan bunu beğendi.
  9. Erhan Uran

Erhan Uran Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kulağa hoş geliyor. Ama bence bisikletçiliğin ruhuna ters. (Bisiklet modern denilen, bol egzoz dumanlı, hayatları söndürebilecek bir yapıya ve bu gibi doğal yaşamı tehdit eden yapıya karşı bir duruş sergileyebilir veya aykırı olabilir ama daha farklı bir bakış sergileyerek aile düzenine aykırı durmaz, diye düşünüyorum)

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    hayat genel bir kavramdır. Ben hayatINDAN memnun galiba demiştim. Uzun uzadıya cevap yazmak istemiyorum. Tartışmak için açmadım bu konuyu. Bu fikre aklı yatanlar irtibata geçer konuşulur tanışılır gerekli hazırlık yapılır ve yola çıkılır.

Decsan bunu beğendi.
  11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar turdan ziyade yeni bir hayat seçimi diyebiliriz buna. Ailenizi bırakın gelin demiyorum bilakis imkanınız varsa aileniz ile de gelebilirsiniz. Bir grup oluşturduktan sonra gerekli olan ve projeyi birlikte yaparız. Şimdi çıkıp bu ne saçmalık deyip şununla bir dalga geçeyim zihniyetindeki insanlar lütfen yazmasın.fikir yada görüş almak istemiyorum. Sadece bu tarz bir yaşama ayak uydurabilecek kişilerle irtibata geçmek istiyorum.

Decsan bunu beğendi.
  12. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bence biraz sakin olmalısın.
    birşeylere kızmışsın ve kaçıp uzaklaşmak derdindesin.
    birşeylerden kaçmak derdinde olan kişileride burada bulamassın.

Sarper Salt bunu beğendi.
  13. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    ben hiç hayaıtmdan memnun değilim ama memnun değilim diye kaçıp gidemem ailem var arkadaşlarım akrabalarım var uzun tura çıkarken bile ailemin izin vermemesi akrabalarımın ve arkadaşlarımın bana deli gözüyle bakması eğer hayatından memnun değilsen hayatının sonuna kadar memnun olamayacağın anlamına gelmez ben bir sürü zorluklar ve sıkıntılar çektim ama yinede hayat devam ediyor memnun değilsin diye kaçıp gidersen gittiğin yerdeki zorluklar seni dahada bıktıracaktır hayatından ve gittiğin içinde pişman olacaksındır

14. eyupozturk

eyupozturk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ..................................................

murat atay bunu beğendi.
  15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Şaka gibi..

Gürkan Genç bile 7 yılda tamamlanmak üzere,dünya turuna çıktı,

7 yıl bir insan için büyük bir kayıp,ama buna bir tutku,bir amaç,özgürlük yada gözükaralık diyebiliriz,

Hayalleriniz gerçekleşmesi dileğiyle,ama çok dikkatli olmanız gerekiyor,burası Türkiye..

16. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fevzi Orak bunu beğendi.
  17. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    daha önceki mesajlarınızda ömür boyu turkıye turu demıssınız. bir arkadaşımızda ömür boyu tur diyorsunuz 3 satır bilgi veriyorsunuz yazmış. ona sitem edercesine yok efendim ben plansız programsız rastgele gps ıle yok efendım telefonun navıgasyonuyla gıbısınden cevap veriyorsunuz. daha sonraki mesajınızda da toplanıpizi plan yapalım proje yapalım diyorsunuz. valla ne istediğinizi çözemedim. bence kendinize ve baskasına bir zarar vermeden bu işi aklınızdan çıkartın derim

Kuzey Ege ve baris34ince bunu beğendi.
  18. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Konu kilit...

19. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dediğiniz gibi bu bir yaşam felsefesi. Gezgin hayat biçimini benimsemek birinci derecede, tur detayları ikinci (hatta üçüncü) derecede önemli.

İsterseniz "ömür boyu" demeyelim de, "sonu belirlenmemiş" diyelim. Kendilerini "traveller" olarak isimlendiren kişiler yapıyorlar bunu zaten. "Turist" kelimesini hakaret/aşağılama olarak kullanıyorlar. :)

Ancak, bildiğim kadarıyla traveller güruhu daha çok commonwealth camiasından (bilhassa avustralya ve yeni zellanda) çıkıyor. Ve bir ülkeyi değil tüm dünyayı geziyorlar. Grup olarak veya bireysel olarak gezenler var. Bireysel gezenler de bir zaman sonra birbirlerini tanıyorlar artık. Zira benzer mekanlarda konaklıyorlar, benzer işlerde çalışıyorlar, yolları kesişiyor çoğunlukla. Vaktiyle Milano-İstanbul turumda Rodos'tan Bodrum'a geçerken teknede bunlardan biriyle tanışmıştım. Avustralyalı idi. Daha sonra İstanbul'da bende kalmıştı 1 ay kadar.

İngilizceniz varsa, ve "ömür boyu türkiye turu" yerine "bitişi planlanmamış dünya turu" size uyarsa, bir google araması ile bu gruplar / bireylerden bazılarıyla temasa geçebilirsiniz. Her türlü zaman testinden geçmiş tavsiyeler alabilirsiniz, hem de tur arkadaşı bulma şansınız olur. Bu forumda bunları bulma şansınız çok düşük bence.

Bol şans. :)

MehmetAliB. bunu beğendi.
  20. Can Erim

Can Erim Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben başlığa geldim abi ya :D