Ölümden döndüm

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Kaza sonrasında yaralarım şu şekilde ancak eldiven forma tayt belki de daha büyük yaraların olmasını engelledi.Kaskın aldığı darbe sağ taraf komple çatladı.

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/20160905_175311-jpg.85449/

ertan tekrardan geçmiş olsun kasktan anladığım kadarı ile bayağı darbe yemiş, oldukça hızla geldin ise kask seni korumuş .

Tepki
18
İsim
Tayfun Güler
Bisiklet
Bianchi
kask için acaba enseyi daha iyi koruyacak biraz daha kapalı bir kask mı kullanmalıyız. Foto da göründüğüne göre neredeyse kask bile işe yaramayacakmış :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tayfun_Güler

konu dışında affola ,ertan dostumuzun bu kazası şunu gösterdiki kask gerçekten hayat kurtarıyor,
tayfun bey ,doğrudur ,meslek müzisyenlik.

Tepki
18
İsim
Tayfun Güler
Bisiklet
Bianchi
dip not --> kum , mıcır , yağışlı hava sıkıntı yaratıyor. fakat en son düşüşüm cadde üzerinde ki çiçeklerin sulanması sonucu ön teker kayması oldu. kuru zemin diye girdiğimiz viraj asfalta yapışarak sonlandı.

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Yucel D Tri

Aktif Üye
Tepki
262
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok gecmis olsun hocam, asfalta ezik olduğumuz anlar, acıtıyor ama bilirim kaburgam ezik hala :)
Ben süpernova, efsane düşüşümden sonra yarım saat gülmüştüm. hani 4 kişi dövse o hale gelemezsin.Gözümden yaşta gelmişti, çok acıdıydı...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tayfun_Güler

700 x25 şivalve ,maraton su oluklu ,ıslak zemin üzerinden düz yolda geçince kaydırmadı,ama genede uzun inişlerde 40 km hızla inerken yolun 5 metresine pür dikkat olurum ,çünki malum yerde kumla karışık toprak mıcır aynen düşürür,virajlarda kesin hız keserim..

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun,allah korumuş diyelim.

Kask olmadan kısa mesafede olsa bisiklete binilmemeli.Kask kullanma kültürünü bütün bisiklet severler içine sindirmeli bence.

Saygılarımla,

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun... Tam olarak neresi? Piyade okuluna yakin mi?

• Beğen
Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ertan M.

Hocam çok geçmiş olsun.

Fotoğrafları görünce 2005 te takla attığım günkü halim gözümün önüne geldi birden.
Yollarımız güvenli değil ve hıza uygun hiç değil ..
Aman dikkat.:)

• Beğen

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Büyük geçmiş olsun öncelikle...
Dakika 13:20:20 den 13:27:30 a kadar izleyin videoyu (video dakikası 6:50 - 7:50) gerçekten bazen niye yaptığımızı bilmeden hepimiz ölümle dans ediyoruz. Altımdaki mtb değilde yol olsa idi o hız emin olun o an iki katı idi. Siz siz olun nefsinize hakim olun ve hız yapmayın !...

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun hocam. Bir şey hatırlamama sebebiniz beyninizin kendi kendine aldığı bir önlem olabilir bazı durumlarda kötü bir şey olacağı an mesela beyin o anı görmemek hissetmemek için kendi önlem alabiliyor psikolojik mesela buna benzer bir örnek okumuştum bu hafıza kaybı değil mesela geçici körlük şöyle ki bir çocuk biraz çekingen babasıyla tartışıyor bir konuda anlaşamıyorlar ortam geriliyor ve çocuk tam babasına vuracakken bir anda görme yetisini kaybediyor korktuğu için o anı görmemek için geçici körlük yaşıyor sizinki de o tip bir şey olmuş olabilir doğal bir mekanizma. :naslyany:

• Beğen

OnurMetin

Üye
Tepki
14
İsim
Onur Metin
Bisiklet
Mosso
Çok geçmiş olsun, umarım kazanın bir görüntüsünü bulabilirsiniz, gerçekten çok ilginç...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçmiş olsun... dalmış olma ihtimaliniz var. şu son bi kaç sürüşümde ben de ciddi kazalar atlattım. ufak da bir kaza oldu. dalmalar başladı çünkü, sebebini pek anlamadığım.
bi anlık dalgınlık hele de hız yüksekse kaza ile sonuçlanabiliyor.

uzun yolda iyi bir ortalama tutturmak istiyorsak ve yolda genelde düz ise dalma problemi için ne önerir acaba ustalar?

• Beğen

ebaklaci

Üye
Tepki
142
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Bisan
@Ertan M. dostum allah sevdiklerine bağışlamış. Geçmiş olsun bir daha böyle durumlarla karşılaşmamız dileklerimle.

• Beğen

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer