Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ölü diriliyor, Naif yola çıkıyor..

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar sevgili forum sakinleri;

Biliyorum belki tam, böyle kanlı canlı bir bisiklet fotosu bekliyordunuz karşınızda. O da olacak elbet. (sabır) Bu adreste yapımına devam ettiğim velespitin (nam-ı diğer Naif'in) önceki haline ve sonraki canlandırma çalışmaları sonrası fotoğraflarını öncelikle bir göndereyim istedim.

Bisikletin ilk hali; (hurdalıktan alındıktan, gereksiz parçalar söküldükten (fren, çamurluk vs.) ve yıkanıp paklandıktan sonra çekilmiştir) Kafada soru işaretleri, neler lazım, neler yapılacak, boyanın hali, kadroya yapılan eklentilere neler yapılacak vs. vs.

Bir aylık boya sökme- zımpara - kadro düzeltme, taşlama (kadroda bulunan kaynak noktaları kesildi, temizlendi) - çelik epoxy işçiliği sonrası kadronun geldiği durum. Ayrıca gidon ters çevrilerek kesildi.

Kadroya astar attıktan sonra bu hale getirebildim. (bu anı unutmak mümkün değil, iyi birşeyler vücuda getirmenin hazzını yaşıyorsunuz)

Biraz da ince detay (rekorlardaki ince işçiliğe, kibarlığa bayılıyorum)

Bu haftasonu ana boya katlarını atmayı düşünüyorum, muhtemelen de iki haftasonra ayaklanmış olur tamamen. Bitince duvara asıp fotografını ceker, belki buraya da yollarım :D

Herkese saygılar, sevgiler.

2. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Böyle bir el işçiliği harcanıpta ortaya kötü bir şeyin çıkacağını hiç zannetmiyorum.Kaldı ki o bisikleti toplayıp binince el işçiliğinin farkını siz de göreceksiniz.

3. SepticFlash

SepticFlash Misafir

kadro cok guzel eminim ki parcaları da kadro gibi guzel olacaktır. kolay gelsin ..

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Discovery Channel'da eski otomobilleri canlandırdıkları bir program var. Fotoğraflara bakarken ilk reklam arasına kadar olan kısmı izlemiş gibi hissettim kendimi :) Umarım 2. bölümü en kısa zamanda izleriz...

Bir de, orta göbek yatağını sökmemişsiniz gibi geldi bana, yanılıyor muyum acaba?

5. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    kadro gayet güzel hayrını gör!:)

6. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Bir de bana dersin ha "ilerlettin işi" diye.:D
    Koleksiyoncu olmuşsun haberimiz yok. Xc yapamadın kendine çıkalım dağ, tepe gezelim. Kolay gelsin kardeşim. Devamını bekliyoruz.:in:

7. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle teşekkürler, çalışınca oluyor birşeyler..

Bu arada kadronun güzelliği denmiş. Acaba şu halini görseniz ne derdiniz? :) (Ki çok laf edildi, at onu çöpe diye!)

Halil;

Haftasonu hava yağışlı olmazsa -inşallah ikinci bölümü izletebilirim :) Orta göbek meselesine gelince göbek söküldü ama, fazla boya vs. girmesin diye göbek kapağını üstünde bıraktım. Bu haftasonu ince bir zımpara atıp tekrar bir kat daha astar atacağım, o esnada onu da sökeceğim.

Nail'im, hızlı bisikletçim.. Sorma, kafaya koyunca birşeyi illaki yapmam lazım, başladık bakalım birşeylere. Xc meselesine gelince ben asfalt bisikletçisi oldum çıktım azizim :D Ama dağ tepe hevesi hep içimizde.. Ahh eski günler ahh :)

8. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Ellerinize sağlık güzel iş, henüz ayaklanmamış olsada kalbi atmaya başlamış baya baya.

9. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    ne kadar hoş bir şey yapmışsınız elinize sağlık şimdiden çok güzel olacağı belli bahar rüzgarlarına yetişir umarım

10. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet geldim geri,

Çok şükür boyayı atabildim bugün. Boya bittikten sonra düğüne giden gelin gibi olsam da (metalik boyadan dolayı simli simli) sonuca değdi.

2 kat astar- 3 kat boya (metalik gri) - Yarın da vernik atacağım (3 kat)

Buyrun sonuca (dandik foto makinem sağolsun, iç ortam çekimleri çok iyidir!!!, dolayısıyla renk pek belli değil)

başarist, HaliliOzturk ve tugayabicim bunu beğendi.
  11. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu arada unutmuşum, teşekkürler.. güzel dilekleriniz ve teşvik edici sözleriniz için.

12. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel olmuş .

Sizden cesaret aldım bende yaza doğru hurdacıdan bisan kadro alıp boyamayı düşünüyorum .

13. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Oldukça şık duruyor, gerçekten insanın atölyeye giresi geliyor bu kadroya baktıkça.

Vernik atmadan önce umarım sizi yakalayabilmişimdir. Nacizane bir tavsiye, eğer kadronun ek yerlerine (boruların geçiş yerlerine) kırmızı renkle 1 mm.lik ince çizgiler çekebilirseniz, görüntüsü inanılmaz olur, çok zengin gösterir diye düşünüyorum. Tabi bu benim fikrim, aklıma geldi aktarmak istedim.

Bisiklet halini de en kısa sürede görmeyi diliyoruz...

14. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    vay be bakımdan sonra yeni bisiklet gibi olmuş

15. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    İyi akşamlar..

Evet bakınca oluyor birşeyler. :) Emek harcanınca ayağa kalkmayacak şey yok.

HaliliOzturk'cüm;

Valla aslinda bogazlara baska formul düsünüyordum, ama elim gitmedi. (komple baska renk gibi) ama gercekten cok fazla vakit harcamak durumunda kaldim (ki yeri geldi gece uykumdan kalkip kadroya bakindim neler yapacagim diye) Haliyle bu seferlik boyle oldu, belki baska sefere. :)

16. Tugay Arıcı

Tugay Arıcı Yeni Üye

Seviye:
    Bence GÜzel Bİr Yol Bskletİ Çikar :)

17. Rinner Bike

Rinner Bike Yeni Üye

Seviye:
    devamını merakla bekliyoruz kolay gelsin