olta takımı

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
arkadaşlar olta takımı almak istiyorum hiç bilgim yok bu konuda.fazla pahalı bir şey olmayacak, internet üzerinden satış yapan yerlerden önereceğiniz bir şeyler arsa sevinirim.50-100 tl arası birşeyler bakıyorum.

Scudo

CenkT

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Carraro
50-100 liralık bir oltayı bence internetten alma. Sanırım İstanbuldasın. Fırsatın olursa Karaköyde set halinde oltalar satılıyor. Setin içinde çapari, silikon yem, iğne falan da oluyor. Görerek alman daha mantıklı bence. Şimdiden rast gelsin.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@CenkT

aslında internette fikir olsun diye bakıyorum.oraya gidipte hiç olmazsa birşeyler bilipte gideyim gördüğüm internette beğendiğim bişeyler olur diye yazmıştım.sağol.

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Nerede nasıl av yapacağınız önemli olta takımı için.Kıyıdan yemli av yapabilirsiniz, at çek sahte yem av yapabilirsiniz, tekne arkasından bırakma
veya derinde sahte yem veya çapari gibi takımlarla av...Yapacağınız avın yeri, hedef balık çeşidi hatta av zamanı mera bilgisi önemli takım için.
Fazla bilginiz yok dediğiniz için kıyıdan klasik yemli dip oltası alacaksınız gibi geliyor.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@M. Mert Babayiğit

evet söylediğin gibi kıyıdan.demek bunlarında ayrı terimleri varmış.sağol.Hediye bakıyorum ben.amatör kullanım için bişeyler bakıyorum.bu sitede de benim fiyat aralığında var.rastgele birisinimi alsam .(link)

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Eğer imkanınız varsa decahtlona gidin derim
40 liraya makine : (link) (2 sezondur var, bakımını daha yeni yaptım yeni gibi oldu)
70 liraya kamış, (link) (daha uygun fiyatlısını alabilirsiniz şuan neler var bilmiyorum)

15-20 liraya da karaköyden misina,iğne,kurşun alabilirsiniz.Decahtlonda pek iyileri yok misina,iğne vs olarak.

*4 liraya 8 ve 10 numara mustad iğne (link)
*5-10 liraya 0.30-0.35 misine (100-200 metre makineye sarmak için)
*4-5 liraya gövde yapmak için 0.25 misine.
*Klips,kurşun da oldumu tamamdır.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@M. Mert Babayiğit

decahtlona baya uzaka kalıyor bana.karaköye gitmek daha yakın olur.olmadı oradan bakarım veya internetten bulduğum e-ticaret sitesinden alıcam.yapacak başka bişeyim yok.fazla anamadığım için satıcının iyi niyetiyle alıcam artık:)sağol.

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Merhaba konu hortlayacak ama bu kamışı tatlı suda alabalık avı için kullanacağım sizce yeterli olur mu?