Ölmek İstemiyorum! Lütfen!

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Çok geçmiş olsun.

Ayrıca belirtmek istiyorum okurken çok sinirlendim. Nasıl bir insan bir insana trafikte çarpıp kader diyebilir? Veya hastanelik ettiği kişinin yanından kaçar? Bu insanlarla yanyana yaşıyoruz ve eminim ki olası bir zorlukta tereddüt etmeden yanındakini öldürür bu insanlar. Ben de araç kullanıyorum ve nisikletli gördüğümde sıkıştırırım zorda kalır diye yanından geçmeyip arkayı kilitliyorum.

Birde bu mobese dedikleri şey ne işe yarıyor? Sadece ceza mı kesiyor kazanızın kayıtları eminim ki bir kamerada çıkmıştır. Umarım bulursunuz ve umarım o kişi hapis yatar. Umarım hayatı kayar. Evet bunu gerçekten istiyorum çünkü sizi bırakıp gitmiş. Kazalar her zaman olur. Ama sorumluluğunu almak yerine kaçan bir insanın yaşamaya bile hakkı yoktur. Kalorifer arasındaki böcek kadar erdemli değildir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Sefa SEFER daha önceki yazılarımda kullandığm argo kelimelere inceden bir tepki gelmişti fakat tekrar söylüyorum dilimizde bazı kelimelerin yerine başka bir kelimeyi asla koyamazssın ben yavşağa Yavşak derim.Allah yardımcın olsun dostum cidden üzüldüm . Teselli de verecek mecalim yok hayır duası edicem. Diğer sana zarar verenlerinde Allah elbet cezalandırıcısıdır tövbe etseler bile senden helallik almaları gerekecek ama nerde onlarda bu erdem ?

@T.Erk
@T.Erk kardeş inanç işine bence böyle bodoslama dalarak eleştirme , inan bana bi tartışma çıkartma niyetim yok sadece inanmak kişiye özeldir ve bu eleştirilecek bi konu deil , Hindistanda adamlar ineğin haşa bir tanrı olduğuna inanıyor ne yapcan şimdi gidip adamların önünde ineği mi kesecen =?? ben Müslümanım ve kazaları belaları sadakanın def ettiğine inanıyorum sende dikkatli git yolda konu kapansın. sevgiler saygılar

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
@T.Erk herkes ben de dahil ulkemizden sikayetciyiz. Yazinin sonunda kisinin dini inancini sorguluyorsun. Birde makara geciyorsun. Kusura bakmayin ama sizin gibi insanlarin yuzunden ulke bu hale geldi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
@Emre Sefa SEFER

Benim anlamadığım bu durumda polise gittiniz ve onlar sizin kaza geçirdiğinize neden ikna olmayıp da dalga geçtiler? Yani burnu kanasa bile insan ikna olur. Yaralarınızı göstermediniz mi?

Ben de çok kaza atlatıyorum ama atlatıyorum yani. Şuana kadar yaptığım kaza sayısı 1. Daha bu sabah işe gelirken 2 kere park etmiş araçlardan kapı açıldı üstüme ama bu tip durumları atlatıyorum çünkü biliyorum böyle bir risk olduğunu, ona göre temkinli yaklaşıyorum.

Başınıza gelen kazalara üzüldüm, geçmiş olsun ama biraz dikkatsizlik yapıyor olabilir misiniz?

Amacım sizi suçlamak değil, hırsızın hiç mi suçu yok ama kendi güvenliğiniz için biraz daha dikkatli sürmeniz gerekir.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Emre Sefa SEFER

arkadaşın kullandığı rotayı ara sıra bisikletle mütemadiyen araç ile kat ediyorum. tüyap'tan küçükçekmeceye kadar yaklaşık 1-2km'de 1 tüm şeritlerde hız kontrolü yapan EDS sistemi var. istanbul'un belki hiç bir yerinde bu bölgedeki kadar kamera ve kontrol yok. ayrıca bu sebeple hız limitlerinin en az ihlal edildiği bölgelerden biri..

@Emre Sefa SEFER in karıştığı olayda kim haklı? burada karar verilmesine gerek yok. burada esas önemli olan adama yasal olarak kullanma hakkı olan yollarda falanca sebepten dolayı 2 tane araba çarpıyor, kaçıyor.. (muhtemelen kaçanlar haklı oldukları için vicdanları rahat, adamı bilinçsizce asfaltta bırakıp kaçabiliyorlar.) polis, savcı ipine takmıyor, gülüyor eğleniyor, biz hala çuvaldızı kendimize batırmaya çalışalım...! keşke kimin suçlu olduğunu bizim yerimize polis/savcı tartışsa.. biz sadece burada geçmiş olsun dileklerimizi ve tecrübelerimizi paylaşsak.

tekrar geçmiş olsun...

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
bu şehirde ne kadar dikkatli olsanızda boş... kurallara uymayan bunca insan varken (ve bunda kendini haklı görüyorken) o araba gün gelip birimize muhakkak çarpacak.. ben bu riski göze alarak biniyorum bisiklete...
bizim ülkemizde başınıza bişey gelmesi için bisiklete binmeniz gerekmez... evinizin balkonunda otururken ya da pencereden bakarken, bi düğünde eğlenirken ya da sokakta yürürken bi kurşun sizin başınıza isabet edebilir... medyası, polisi, siyasetçisi ya da kapı komşunuz maganda kurşunu der ve geçer.. herkes hiç birşey olmamış gibi hayatına devam eder.. biz ölüme o kadar alıştırılmış bir toplum olduk ki, olay ne kadar absürt olursa olsun kurbanın hayatta kalması bize yetiyor.. "yaşıyorsun daha ne istiyorsun" deyip seni susturabiliyorlar..

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
@Emre Sefa SEFER

Bu kadının insan gibi davranmasını sağlamak için ne yapılabilir diye düşündüm 1-2 dakika, ama mantıklı bir sonuca varamadım.

Sanıyorum çocukluktan itibaren toplumsal saygı-sevgi odaklı eğitim ve sağlıklı bir fiziksel çevrede yetişen bir nesile ihtiyaç var, bugün böyle bir ortam olmadığı için de yakın gelecek için de pek umut yok.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
çok geçmiş olsun evet ayne istanbul yada baska bır ıl bısıklet surmek gercekten işkence bendealt 1 mtb 1 de yol bisikleti var mtb de iken rahat sıkıntım yok ama yoll bisikletini kullanmayıda seviyorum ama yol ve trafikten ınan cok korkuyorum yazımnızı okuyuunca ıyıce korktum valla onlem ...

suclu karsı tarafta olsa sızde olsanız bu tarz durumlarda hep canı yanan bisiklet kullanıcısı oluyor neye yanıcaksın canının yanmasına mı malının zarar gormesıne mı en cok ınsanı uzen kesınlıkle yapılan eylemın cezasız kalması oluyor

benım nacızane fıkrım ne olur sa olsun hep cok dıkkatlı olmamız sonucta her turlu zararı bız bısıklet kullanıcıları alıyoruz

TEKRAR ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ...

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Bence aşırı kompleks yapmışın. Rahat ol sakin ol biraz. Ben bu zamana kadar üzerime gelen araçlardan hiç kaçmadım hatta bilakis bana gelen araçların üzerine sürerim hep duran veya kaçan araç sürücüleri oldu. Çünkü senin kararsız vede tereddütde olduğunu hisseden şahıs sürücü seni sindirmeye geçmeye çalışır. Senin kararlılıkla yoluna devam edeceğini anlayan senden kaçar . :) Belki ben sorunluyumdur veya kazayı ölümü hiç umursamadığımdandır ama bilmiyorum araçlardan hiç kaçmam şimdiye kadarda hiç kazam olmadı.

Geçenlerde seçim sabahı oy kullanmaya giderken ters yönde olan ben karşı yönden gelen çöp kamyonun üzerine sürmeye devam edince adam mecburen yavaşladı ve iyice sağa kaçtı. Yaptığım doğrumu değil kesinlikle çok yanlış ama trafikde bizimde olduğumuzu bilmeleri lazım onun için elimden geldiğince onlara korku salmaya çalışıyorum saygılar. :)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok uzundu okumadım özet geçsin biri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hep eğitim, önce eğitim, falan eğitim, filan eğitim diye başlayan cümleler bu topluma yetmiyor.
Bizlerin anladığı dil kötek.
Kötek hep dayak olarak algılanmamalı. Cezalar belleri bükecek ve afla silinmeyecek cezalara çarptırıldığımız zaman ancak düzelmeye başlıyoruz.

Bunun ilimsel, bilimsel değil hayatın gerçeği olarak askerlik karşımıza çıkar. Dünya ordularının genelinde ast ezilir, sövülür,dövülür ama saat gibi her şey tıkırında gider.:)

Alıntıdır...
(
Nasihat ile yola gelmeyeni azarlamalı, azar ve nasihat ile yola gelmeyenin ise hakkı dayak olduğunu anlatan Ziya Paşa tarafından söylenen bir atasözümüzdür.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün anlamı

Her ne kadar şiddet günümüzde çok da uygulanmasa da bu söz bir ikaz ve gözdağı için söylenmektedir.
Nasihat ile yola gelmeyeni azarlamalı,azardan anlamayanıda güzel bir dövmeli...)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Şimdi arkadaşım yalnış anlamanı istemem. Yalnız youtube kanalımdan videolarıma bakarsan bazen nasıl bir cehennemin içinde yol aldığıma şahit olabilirsin. Arnavutköy-Tayakadın yada aynı güzergahta Arnavutköy-Karaburun güzergahındaki videolarda göreceksin ki dev kamyonlar dakkada bir yanımdan geçiyor ve bu esnada uzun bir yolda beraber gidiyoruz cümlesi ile. Çeşit çeşit insan. Lakin bir tanesi bile yanımdan geçerken korna çalmıyor, üstüme gelmiyor, dar yolda incecik beyaz çizginin üstünde gitmeye çalışırken kendilerini riske alıp yolu ortalayıp gittiklerini göreceksin. Seninki gibi bir tanesine denk gelsem o dev tekerleklerin canımı alması (ALLAH C.C. muhafaza eylesin cümlemizi ) anlık bir şey... Demek istediğim şu : İnsan herzaman insandır. Sana farklı kategoridekiler denk gelmiş kardeşim. Büyük geçmiş olsun..

jim beam

Üye
Tepki
12
türk insanının yoğun bir ahlak ve cehalet sorunu var. yozlaşmışlık ve çürümüşlük toplumun her katmanında yoğun olarak mevcut. gücü gücü yetene saldırıyor, bunu denetlemekle görevli olanların da zaten umurunda değil. ortadoğulu olduk iyice. hele ki birine çarptıktan sonra kaçmak ya da bana küfretti vs diye iftira atmak için gerçekten çok berbat insanlar olmak lazım ki bu toplumda aşırı sayıda var bu tiplerden. velhasıl kaçabilen kaçsın bu lkeden kaçamayan da trafikte bisiklet kullanmasın. bu ülkede bu tür kazalar umursanmıyor.

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
Geçmiş olsun... kendini iyi bir hocaya okut derim ben:) bu kadar kaza ve kötü olayın başına gelmesi bir işaret olabilir...

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
edirne'de yaşadığım için sık sık yunanistan a bisiklet sürmeye çıkıyorum. Medeniyet olan bir ülkede bisiklet sürmek rüya gibi. Maalesef soktumun ülkesi böyle.. allah yardımcınız olsun

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaslar.bende ufak bir kaza atlattim bugün.kadın bir sürücü beni görmesine ragmen ki gözgözede geldik aniden önüme kırdı .ne yapmak istedi anlamadim dogrusu.biraz dikatsiz olsam bir kaç kırık kesin vardı. kamyon ve tır sürücüleri aksine daha anlayışlı ve dikkatliler uzun turlarda hic bir olumsuzluklarını görmedim.burdan tsk ederim kamyon ve tır sürüculerine.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
... ldamlmdalmdalmdslkv spkfmwepfemw ... yazamadım içim elvermedi :(

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun , evet malesef memleketimizde mal çok.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
(link)

facede 2. el sayfalasında gecenin 2'sinde paylaşılan bir ilan. acilmiş. muhtemelen başlığı açan arkadaşınki gibi bi hikayesi var. sadece sora set 350 lira çünkü.

hayat ne güzel be..

1.png

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12314118_10208279902584717_433452598955684113_n.jpg?oh=4e7fe1c601d47109ded8ff995b0a400d&oe=56F06992
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12311068_10208279902744721_6362819557649264858_n.jpg?oh=7973d3bd40936f63c6fd08c600b9f0f9&oe=56EF1045
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfl1/v/t1.0-9/12274457_10208279903104730_8814340718958339693_n.jpg?oh=757b98ba93611132dd3476b8658b71a4&oe=56DAFED9&__gda__=1457388824_290b785fe6e74dc9b4e67691da0c7ae4
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12289660_10208279903344736_8356625287659243333_n.jpg?oh=58bdf6b19fadf785855947e89e8fe33c&oe=56DB95CB
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12314024_10208279903624743_6651182276271992896_n.jpg?oh=dab2e38a8ecb34497dec2251a0af49fa&oe=56E4AB8C
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12294917_10208279903784747_6753749653436411951_n.jpg?oh=7fe78a0b3247e4e9934fb899f44bcc5a&oe=56E19FA3

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144