Ölmek İstemiyorum! Lütfen!

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Emre Sefa SEFER

Başınıza gelenlere hepimiz üzüldük ama yazınızdaki şu ifade dikkatimi çekti ve sormadan geçemeyeceğim; Yolun sağ şeridini mi kullanıyorsunuz yoksa emniyet şeridini mi?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@Emre Sefa SEFER bende ölmek istiyorum yaşamdan zevk almıyorum ama ;

Ben tokken başkaları aç kaldığı, açlıktan öldukleri için
Benim sıcacık evim varken savaşlarda evi yıkılmış, evsiz kalmışlar için
Ben mutlu iken başkaları mutsuz olduğu için
Ben zenginken başkaları fakir olduğu için
Dünyanın kotu düzenini değiştiremediğim için
Boş idoloji uğruna ölen masum insanlar için

• Beğen
Tepkiler: hasam murat ali

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
arkadaşlar bu kadar ümitsiz olmayın,herşeyin bir çaresi var.büyük şehirlerimizde bisiklet bir ulaşım aracı olamadı maalesef.çare;hobi ve spor olarak,tenha zaman ve yolları seçmek tek çare.yada arabanızın arkasına atıp,dağ,orman yollarına götürmek.selamlar,saygılar..

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@Tahir Keskin Emniyet şeridi yeterli genişlikte ise emniyet şeridini kullanıyorum. diğer durumlarda sağ şeridin sağında kullanırım

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
başına hiç suçun yokken bir sürü kötü şeyin gelmesi,
haklı olduğun halde herkesin haksızmışsın gibi davranması,
seni susturmak için üzerine gelmesi,
malına zarar gelmesi, canına zarar gelmesi, neredeyse canından olacak olman,
hakkını aramak istemen,
haklı olmana rağmen, hakkını aradığında hafife alınman,
sonuna kadar hakkını arasan da daha fazla zarar edip eline bir şeyin geçemeyecek olmasından korkmak,
olumlu da sonuçlanacak olsa yıllar sürecek bir sürece girecek olman..

Bütün olumsuzluklara rağmen bisiklete binmeye devam etmen ve hakkını araman, gerçek bir dram, başarı ve bizim açımızdan kahramanlık hikayesi..

geçmiş olsun..,

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Allah karsimiza vicdanli olan insanlar cikarmayi nasip etsin. Geçmiş olsun.

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Çok büyük geçmiş olsun. Bir iki arkadaşımın da dediği gibi destek almanız çok iyi gelecektir. Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki, ama çok ağır... Forumda bunu yapmam uygun olmaz. Tüm bisiklet severleri Allah böyle insan müsvettelerinden korusun!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun umarım bisikletinizi bulursunuz , sağlığınıza ve cesaretinize kavuşup tekrar pedallarsınız insallah. Sizin icin istemedigim tek sey tekrar istanbulda pedallayacak olmaniz . bnde istanbuldayim fakat okulum biter bitmez kacip gidecegim bu sehirden.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
hocam çok geçmiş olsun büyük şehirler gerçekten sıkıntılı maalesef :(

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
Geçmiş olsun :(
Eğitim şart ama etrafımız yüksek diplomalı cahillerle dolu..

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
@Emre Sefa SEFER çok geçmiş olsun ben beylikdüzünde ikamet ediyorum kaza yaptığınız yerden gelip geçerim hem bisikletle hemde arabayla orada bir nokta var ki çok tehlikeli tarifi zor ama yol öyle bir oluyor ki arabada dışında oradan geçmek çok ama çok riskli her an sizi ya sıkıştırabilirler yada üstünüze çıkabilirler tahminim size burada denk geldi bu talihsiz durum.. ama orayı gören muhakkak bir mobese vardır ve burdan hareketle yasal haklarınızı arayabilirsiniz öncelikle sizi alan ambulans/hastane den saat rapor şahit ne varsa belgeleyin ve muhakkak üstüne gidin zarar hem maddi büyük hem manevi hakkınızı arayın ! Birde kendim yaptığım ve faydasını her an gördüğümü düşündüğüm bir tavsiyede bulunmak isterim uygulamak size kalmış... her zaman sadaka veririm ve ayrıca evden çıkmadan ve veya yolda dualarımı muhakkak okurum ;)

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
Tam olarak Torium Avm karşısında oldu son olay. Torium kamera kayıtlarını aldım henüz izlemedim... Hastaneden rapor vs. yarın vereceklermis... Islemlerimi kendim devam ettirmeye çalışıyorum... Polis ilgilenmiyor

• Beğen
Tepkiler: suatgecer

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
@Emre Sefa SEFER
O kamera kayıtlarında kazanın görüntüleri varsa o zaman polis muhahkkak ilgilenir sakın pes etme hem bisikletini alan kişide bu şekilde bulunabilir !

Tepki
53
İsim
Sıradan Pil
Bisiklet
b'Twin
bu lanet olası ülkeden s*ktir olup gitmemem için tek ve kocaman engel, dil...

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
Bu arada hemen her konuda benim görüşümde olmayanlara saygı duyan biri olarak vatan ve millete söylenen sözlerin hiçbirini tasvip etmediğimi belirtmek isterim.. özellikle de böyle spesifik konularda genelleme yapılması normal olmadığı gibi saçma oluyor !!!

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum öncelikle çok geçmiş olsun. Bu işi büyük şehirler ile sınırlandırmamak gerekiyor. Ben insanlarımızın saygısızlığından, agresifliğinden, bencilliğinden, kural tanımazlığından, şark kurnazlığından, uyanıklığından, kendi dışında herkesi aptal gibi görmesinden, küfürbazlığından dem vurmak istemiyorum zira bunlar zaten yazılmış yukarıda.

Bir arkadaş özellikle sormuş yolun sağını mı kullanıyorsunuz emniyet şeridini mi diye. Çoğu yerde emniyet şeridi dediğiniz şey bir çizgiden ibaret. Eğer o daracık yerden (5-20 cm) gitmeye kalktığınızda o şeridin tamamını kullanan araç size sıfıra sıfır geçiyor. Ki büyük bir aracın rüzgarı bile sizi yere sermeye yetebilir. Eğer yolun emniyet şeridi dediğimiz kısım çok dar ise (şehir içlerinde aynen öyle) ben de sağ şeridi kullanıyorum. Geçen gün aynen bunu yaparken 3 şeritlik bir yolda (Talas Bulvar Kayseri) çok naif görünümlü bir bayan şöför bir soldaki şeride sinyal verip geçmeyi beceremediği için anama sövdü :)) Evet gülüyorum çünkü ablanın ağzından köpükler saçılıyordu.

Sonuç olarak böyle olaylar heryerde. Çözüm? Çözüm eğitim. Ben ünv de öğretim görevlisiyim. İngilizce öğretiyorum ama bu gibi olayları da sınıfta paylaşıp doğrusunu anlatıyorum öğrencilere. Ne de olsa yarının sürücüleri onlar.

Tekrar geçmiş olsun. Bisikletinizi en kısa zamanda bulursunuz umarım.

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@Deniz Baklacı
Küfürbaz ablaya ben de güldüm şimdi

Süleyman.

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Süleyman
Bisiklet
Diğer
@Emre Sefa SEFER Bu yazdıklarınızı 3 saat önce okudum ama hâlâ yazdıklarınızın etkisindeyim. Bisiklet Sürmekten korkar olduk artık. Geçmiş Olsun Adalet Elbet Yerini Bulacaktır.

Yasin.G

Üye
Tepki
13
İsim
Yasin
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun.
Bu olayların yaşandığı yere Türkiye denir.