Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

olmadı..denedim ama olmadı

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında dogan avcı tarafından paylaşıldı.

1. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

sanıyorum 2 ay kadar önce bir topik açmıştım. bisikleti ve motosikleti olanlar için ve ikisini birden nasıl kullanıyorsunuz diye. kendim de denedim. bir motor aldım. 2 hafta kullandım. ufak tefek sorunlar yaşadım. ama yapamadım. bisiklet gibi zevk alamadığımı anladım. aslında zevkli, ama zevkini kesinlikle 100% gölgede bırakacak kadar da tehlikeli..istediğiniz kadar ekipman kullanın ve valentino rossi olun, maalesef güzel ülkemde çevre şartları ve trafikteki bilinç bu kültür içn çok geride...arabayı çok dikkatli kullanırım, bisikletle de bu kadar senedir biniyorum daha çok ciddi kaza hiç atlatmadım desem yeridir.. ama motorsiklette 2 haftada 3 ciddi kaza tehlikesi atlattım..ve ben pes ediyorum..satıyorum motoru.. belki de ben kullanamıyorum..canım bisikletim iki teker sevgisi için bana yeter de artar bile..en büyük korkum zaten motordaki rahatlığa alışıp çok sevdiğim corratec imi terketmekti. döndüm artık! aramızda birçokları farklı düşünüyor olabilir..ama ben daha az riskli ve fizik olarak çok daha aktif bir iki teker istediğimi anladım..ve sizinle paylaşmak istedim sevgili dostlar..

2. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet'e bindiğimden beri ne arabadan zevk alıyorum, nede motorsikletten. Hatta bisiklet sayesinde spor yapamadığım taşıtlardan uzak bile duruyorum artık. Bizi anca bisiklet anlar. :)

Motorsiklet tehlikeli bir şeydir hocam. Amanın. Geçmiş olsun..

bislet ve Serdar AKGİRAY bunu beğendi.
  3. geotechme

geotechme Aktif Üye

Seviye:
    motorbisiklet benide sarmadı bisiklet daha zevkli

4. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    sağolun arkadaşlar..kurtköy de oturuyorum. bisikletimi alıp f1 in oralara turluyordum. aynı şeyi motorla yapmaya kalktım..kesinlikle aynı zevki alamadım..bu bir gerçek..ya bende bisiklet hastalığı var bünyem başka birşeyi kabul etmiyor, ya da bilemiyorum..

5. iamhasancanbam

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ve işin komik tarafı da bu. Motorsikletide bir spor dalına sokuyorlar. Neresi spor ki allah aşkına ya ? Kıçını konforlu koltuk üstüne koyuyorsun ve pedal basıyorsun. Bu kadar. :)
    Gelibolu'da mesela böyle profesyönelce binen hiç yoktur. Bisiklet formamı kaskımı eldivenlerimi giyip çıkarım gezerim. İnsanların arkamdan dedikleri böyle hayatta gezmem, ben o paraya motorsiklet alırım. O elbiseler giyilirmi. Erkek adam bunları giyermi :D
    Bana çok komik geliyor buradakiler. Bu beni daha motive ediyor. Çünkü farklıyım.
    Her zaman " ÖZGÜRLÜK İKİ TEKERDE !! "

Nicotine34 ve Serdar AKGİRAY bunu beğendi.
  6. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    hehehe.."erkek adam bunları giyer mi" mi?? oha be patron. o geyikler kaldı mı artık?? sen boşve aldırma..en güzelini yapıyoruz biz..en zevklisi bu inan bana..denenmiştir..ehliyete de o kadar para verdik aldık ama sağlık olsun artık..

7. iamhasancanbam

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gelibolu'da o muhabbetler inanılmaz derece var yani. :) Ve ilerde de vericeğim parayı bisikletten yana kullanıcağım. Arabaya verilen paraya acıyorum bu zevki tattıktan sonra. Paran olucak abi, çekicen altına Trek Madone 6.9 Pro Dura-Ace Bike bi tane. Devam etttt. :D :)

Serdar AKGİRAY bunu beğendi.
  8. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ne tür bir motosiklet aldınız bilmiyorum ama ben her pazar günü akfırat belediye binasından tuzla tarafına doğru olan virajlarda, neredeyse 1 depo benzin yakıyordum:) çok zevkli bir parkur:)
    Bisiklet ve motosiklet elma ve armut kadar birbirinden farklı şeyler, kıyaslamak yanlış olur:)
    Birde motosiklet tehlikeli değildir, esas tehlike onu kullanandır;) bilgi ve tecrübe de yoksa bu risk 3 hatta 4 e katlar:)

9. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Motosiklet konusunda pek bir fikriniz olmadığını düşünüyorum bu yorumunuzdan:) zira ciddi bir spordur:) her yarış, 3-4kg. kadar su kaybedilir vede ciddi antenmanları vardır;) seleside inanın hiç konforlu filan değildir:D 300km. süratlerde ön camın altına ne kadar girmeye çalışsanız bile rüzgarın kaskınıza yaptığı baskıyı, ve boyun kaslarınıza binen yükü tahmin bile edemezsiniz:)
    Elbetteki bisikletle aynı şey değil, zaten motorsporları adı altında sınıflandırılmıştır, fakat ciddi bir spordur:)

10. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    binrr, söylediklerinize aynen katılıyorum. ama bu aynı zamanda zevk meselesi.siz hoşlanıyor olabilirsiniz ama beni sarmayabilir. veya bir başkası hadi canım bisiklet de neymiş esas zevli olan motordur diyebilir. motorsiklet kullanmanın bisiklet veya araba kullanmaktan çok daha tehlikeli bir iş oldugu zaten bilinen bir gerçek. en azından çok daha fazla şeye konsantre olmak zorundasınız..sonuç olarak şöyle bağlayalım; ben heves ettim aldım bindim ama bana tehlikeli yönü daha çok göründü diyelim::))) yorumlarınız için teşekkürler. hayabusa ile dolaşan sizseniz bir iki kere gördüm sizi.

Nicotine34 ve binRR bunu beğendi.
  11. iamhasancanbam

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yani motorsiklete ben sizin gibi prof. binmiyorum. Daha önce öyle büyük makinelere de binmediğim için bana göre öyle bir şey gelmiyor. :) Yaşamadan birşey diyemem fakat bana o kadar abartılı bir şekilde söyleyenler yüzünden böyle konuştum.

binRR bunu beğendi.
  12. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Yok, ben avatardaki 1000RR ı kullanıyorum, zaten resim de orada çakilmiştir;) gri hayabusayı kastediyorsanız o da aynı zamanda bisiklet kullanan bir arkadaşımdır:) Biz aslında kalabalık bir gurup oluşturuyoruz, molalarda da PO nun yan tarafındaki yeşillikteyiz genelde, formula market karşısı:)

dogan avcı bunu beğendi.
  13. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Motosiklet de biraz avcılık gibidir:D atanı tutanı boldur:D bakmayın siz onlara:)

Nicotine34 bunu beğendi.
  14. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    tehlikelidir motor işi...aman diyorum..çok dikkatli olun.

15. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    biz de o hayabusa nın, formula 1 in köşesinde döndüğünde orada mola vermiş olan bisikletçileriz::)) bi dahakine durduruz diyicem arkadaşı ama öyle süratli ve havalı ::))gidiyor ki mümkün değil.. herneyse..çok memnun oldum..sizin ve arkadaşlarınız gibi ikisini birden zevkle kullanmak herkeze nasip olmaz..kazasız belasız sürüşler size.

binRR bunu beğendi.
  16. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim:) sizlere de nasip olsun inşallah her iki zevkide yaşamak:)
    Bu arada ayırt etmek açısından, bizim guruptaki motosikletler, genelde orjinal hallerindeler;) sonradan takılan egzostlardan filan yok;)

17. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    yok hocam.. eyvallah.ben denedim olmuyor...yani ben beceremedim..ben iyiyim bisikletimle böyle yavaş yavaş::))

18. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bu arada biz, her haftasonu, bazen yol bisikleti gurubuyla yada kendi gurubumuzla geliyoruz o taraflara:) gelişmeleri bu konudan takip edebilirsiniz:)
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=63180

19. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    mobilet veya scooter aldıysanız zevkine varamamış olmanız normaldir :) racing veya enduro alırsanız daha çok zevk alacağınız hatta bisiklet sevgisinin bile önüne geçeceğinden eminim tehlikeli diyen arkadaşlarıda anlamıyorum tutup hiç motora binmeyen bir kişi 1000 cc lik 600cc lik motora binerse tabi tehlikeli olur 150 cc lik 125 cc lik motorla bu işe başlayıp eğitimini doğru düzgün alıp kıyafetinide giydiğin takdirde hiç tehlikesi yoktur bence hafif rampada bol virajlı yolda alınacak zevkin tadını hiçbişey vermez bence sağa sola yatarak gitmek gibisi varmı.

binRR bunu beğendi.
  20. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    samet bey,

dedim ya..zevk meselesi. ben de başlangıç için en iyi motorla başladım. honda cbf 150. ama olmadı..ben beceremedim..açıkcası daha önce de ilettim, çok zevkli gerçekten ama tehlikesi bu zevkin "bence" önüne geçiyor..