Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olimposta bisiklet turları

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Azmi Taylan ULUOCAK tarafından paylaşıldı.

1. Azmi Taylan ULUOCAK

Azmi Taylan ULUOCAK Üye

Seviye:
    Herese selam
    Ufak bir duyurum olacak.Olimposta Kadirin Ağaç evlerinde aktivitelere mountenbike aktivitesi de eklendi.Bisiklet turunu ben yaptırıyorum.Olimposa tatile gelen herkesi de turuma bekliyorum.
    Tur hakkında kısa bir bilgi de vereyim.
    İlk önce bisikletleri bir romörke bindirip safari jipiyle Belen'e cıkıyoruz.Orada bisikletleri indirip tura başlıyoruz(baslangıç noktaası yaklaşık 480m rakımda).
    DAha sonra ilk birkaç km ufak ufak cıkışlar yaparak 530-540m rakıma kadar çıkıyoruz ki buralarda manzara çok güzel oluyor.Dağların arasından Olimpos ve Adrasan gözüküyor.Sonra yolumuza devam ederken orman içine giriyoruz yaklaşık 2km olan bu kısımda orman içinde traktör izlerinden gidiyoruz.bu kısım da bittikten sonra ufak bir yokuşun ardından artık iniş kısmına geçiyoruz.6-7km dik bir inişten sonra Adrasanda oluyoruz ve burada ekmek arası döner ayran ile karnımızı doyuruyoruz.Sonra yorgunluk ve zaman durumuna göre birlikte karar verip Adrasan sahiline iniyoruz veya direk Olimposa devam ediyoruz (Adrasana gidilir ise orada 10-15 dk yüzüyoruz ve soğuk bir portakal suyu içip Adrasan merkeze geri dönüyoruz).Olimpos yolunda iki tepe bizi bekiyor.Birini çıktıktan sonra inip diğerini çıkıyoruz.İkinci tepeyi de çıktıktan sonra Kadirin AĞaç Evlerine kadar yokuş aşşağı sallanıp gidiyoruz.
    Bu arada tur bisikletlerimiz Corratec X-VERT Deore.
    Eğer olur da yolunuz düşerse mutlaka uğrayın yanıma Bisiklet forumdan olduğunuzu da belirtmeyi unutmayın.

2. europeseko

europeseko Aktif Üye

Seviye:
    bende Antalya akdeniz universitesinde oludum 1998-2002 arası ve oralar taylan'ın dediginden cok daha da gercekten cok guzeldir.kesinlikle tavsiye ederim bu tura katılmanızı.taylancım birazda cektigin resimlerden koyarsan kesin gelmek isteyecektir arkadaslar.ayrıca tünek tepenin arka taraflarına dogru tepeler harikadır.cok ozledim gercekten oralari

Azmi Taylan ULUOCAK bunu beğendi.
  3. Azmi Taylan ULUOCAK

Azmi Taylan ULUOCAK Üye

Seviye:
    Fotoğraf koymak hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim birkaç gün içinde fotoğrafları ekleyebilirim

4. cuneytozdemir

cuneytozdemir Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olacak gibi görünüyor. Antalya'da olmayı çok isterdim. Ne yazık ki katılamıyorum.
    Ama katılmak isteyen arkadaşlara gezi hareket saati ve yeri hakkında detaylı bilgi verebilirsen daha iyi olur sanırım...
    Sanırım nette fotograflarını buldum.. İlgilenenlere...
    http://www.kadirstreehouses.com/kadirstreehouses/kadirs/tr/gallery.asp
    İyi eğlenceler...

5. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Olimpos'tan döndüğüm gün (şuan itibariyle) bunu okumak ilginç oldu.
    9 Gündür Bayrams'da idim. Günlük bisiklet kiraladık bir arkadaşımla.
    Biraz yol yaptık, biraz araziye girdik, denize giden yolda kullandık.
    Olimpos'ta bisiklete binmek ayrı bi zevk. Haberim olsaydı mutlaka katılırdık
    Tüm Olimpos'a selamlar, tur fotoğraflarınızı bekliyoruz

6. Okronos

Okronos Yeni Üye

Seviye:
    Selam,
    1-9 Eylul de Olimpos ta olacagm, tatil icin.Bahsettiginiz aktivite bu tarihlerde devam edecek mi? Ben de kaskımı eldivenlerimi yanıma alsam mı tatilde diye dusunuyordum:p

7. Azmi Taylan ULUOCAK

Azmi Taylan ULUOCAK Üye

Seviye:
    Evet aktivite yaz boyunca devam edecek. Kadir'in Ağaç Evlerinde Taylan diye sorarsanız veya bisiklet turu hakkında bilgi almak istediğinizi söylerseniz bana yönlendirirler. Şimdiden iyi tatiller.

Okronos bunu beğendi.
  8. mcel

mcel Yeni Üye

Bu tura Olimpos'ta iken Taylan'in onderliginde katilmistim. Orman icinde oldukca eglenceli, super manzarali ve bir suprizle de oldukca heyecanli bir tur oluyor. Suprizi mtb parkuruna girince Taylan size soyler :). Ormandan gecerken bilimum meyve agaclarindan tirtiklayarak agiz tatlandirmakta cabasi :)

9. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu sene Kadirin Ağaç Evlerinde mtb organizasyonları ile ben ilgileneceğim inşallah. Eğer Olimpos'a gelmeyi düşünen varsa mutlaka beklerim. Ben en geç 1 haftaya oradayım. Şimdiden görüşmek üzere

d.berkay bunu beğendi.
  10. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
  11. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Resimlere baktım da, gerçekten ilginç bir köşe. Şimdiden yanıma alacağım 3 şey nedir sorusunun cevaplarını arıyorum kendimde :D