Olimpiyat şampiyonluğu için daha erken

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
Başta Balkan şampiyonluğu olmak üzere Balkan ikinciliği, Türkiye şampiyonlukları ve uluslararası müsabakalarda çok sayıda derece elde eden Kocaeli Brisasporlu Bilal Akgül, Türkiye'yi 32 yıl sonra, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda temsil etmeye hak kazanan bir Türk bisikletçi olmanın gururunu yaşıyor.

Akgül, yaptığı açıklamada, uzun aradan sonra olimpiyatlara katılmanın Türk bisikleti adına önemli bir gelişme olduğunu, zor bir süreç olarak nitelendirdiği olimpiyatlarda yarışacağı için sevinçli olduğunu bildirdi.

"Ülkem için çok çalıştım, bu başarıyı elde ettim.'' diyen Akgül, şöyle konuştu: ''Başarımda kulübümün büyük katkısı oldu. Bisiklet bireysel ve çok fazla katılım olduğu için zor bir spor, maddi ve manevi olarak güç isteyen bir branş. Bu sporu yapabilmem için gerekli olan teknik, güç ve dayanıklılığı kulübüm sağladı. Olimpiyatlardaki hedefim öncelikle ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek. En büyük amacım Türkiye adına en iyi dereceyi elde edebilmek. Olimpiyat şampiyonluğu için erken olduğunu düşünüyorum. Çünkü bisiklet sporunda geride bir ülkeyiz, umarım sonraki yıllarda olimpiyat şampiyonluğu da olur.'' Akgül, ekonomik nedenlerden dolayı zor şartlar altında antrenman yaptığını ve zor günler geçirdiğini; ancak hiçbir zaman pes etmediğini dile getirdi. Akgül, sporu profesyonelce yaptığını, kulübü olmasaydı sporculuk yaşantısının sona erebileceğini ve olimpiyatlara katılmasının hayalden öteye gitmeyeceğini sözlerine ekledi

alıntı.zaman gazetesi.

Scudo

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Gerçekten çok büyük bir başarı tek başına buralara gelmesi çok büyük bir olay.
Tebrikler Tebrikler Tebrikler

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
bilal e sonsuz basarilar

ve belkide haberi ilk veren zaman gazetesinede tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
bravo Bilal,
vurvur inlesin çevir pedalı olimpiyatlar dinlesin
ülke olarak arkandayız dostum

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
gerçekten helal olsun
ilk adımı attı inşallah gerisi gelir Türkiye için ...

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
tebrikler bilal akgül, sayende bu ülke bisiklet sporunu biraz daha tanır umarım

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
@msd_57

sabah gazeteside yer ayırmış...

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen
Tepki
5
" Çünkü bisiklet sporunda geride bir ülkeyiz, umarım sonraki yıllarda olimpiyat şampiyonluğu da olur.'' diyor Bilal Akğül.Genç yetenekler keşfedilip de yetiştirilse,biraz üstüne düşülse,bu kadar uzun zaman beklemeye gerek kalırmıydı acaba diye sormadan edemiyorum kendime.Neyse,32 yıl aradan sonra bu büyük başarıyı gösteren sporcumuza başarılar diliyoruz... :winkenlux

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Bilal olimpiyata gidiyor ama hangi şartlarda gittiğini açıkca belirtmiş
Gercekler acıdır ve biz olimpiyatlara ikinci gidişimiz ve aradan 32 yıl gibi süre geçmiş yetkililer inşallah bunun farkına varmıştır!!!!

Suan ki futbol milli takımımız finallere kaldı diye ( nasıl kaldığıda meçhul olan ) milyon dolarlar dağıtıldı bilale nasıl prim verildi acaba !!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Bilalin pekinde bizi tüm dünyaya temsil ediceğini unutmamak gerekir ve herkesin bilala ve diger bilal lere sahip ve destek çıkması gerektiğini düşünüyorum................ :cool:

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
mesajıma ek olarak

Bisiklet federasyonu olimpiyatlardan sonra ne gibi planları var acba merak içindeyim bu sporu geliştirme konusunda !

• Beğen
Tepkiler: yarıscı

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Gerçekten müthiş bir başarı.Haberi okudukça tüylerim diken diken oluyor...
Bravo Bilal.Dualarımız seninle...
Başarılar !

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301

Bisiklet federasyonu olimpiyatlardan sonra ne gibi planları var acba merak içindeyim bu sporu geliştirme konusunda !

Her şehirde bisiklet kulübü kurmayı belediyelere zorunlu hale getireceklermiş ve bu takımlar da zorunlu olarak yarış liglerine katılacaklarmış. Ayrıca yine her şehirde 100 km yol 200 km civarı da mtb için ayrılmış bisiklet yolu yapılacak, amatör sporlara %100 eğitime destek gibi teşvikler yapılacakmış. Bisiklette yerli üretim için teşvikler verilecekmiş. vs. vs.

DESEM DE İNANMA!

Lisedeyken atletizm hevesim varken koşmaya ayakkabı bulamazdım. Aradan 20 sene geçmiş değişen bir şey yok.

Yetenekli/yeteneksiz genç diye bir şey yoktur. Spor yapmak isteyen, spor yapabilecek kapasitede olan insanlara olanak sağlanırsa mutlaka başarılan bir şeyler olur. Sorun sadece bu sporu yapan insan sayısının az olmasında.

• Beğen
Tepkiler: tuncdemir