Öldükten sonra yaşamak ister misiniz?

Öldükten sonra yaşamak ister misiniz..?

• Evet Organlarımı Bağışlayarak

• Hayır Organlarımı Bağışlamam

• Toplam katılım
    75

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet arkadaşlar konuya dini açıdan bakarsanız @ozgur908 arkadaşımızın verdiği videodaki gibi şeylerle karşılaşabiliriz. :D

İşte mesela benim kastettiğim bu. Ben şahsen şu videodaki çirkin adamın kafasındakilere organlarımı bağışlamam. İşte organlarımızı bağışlayacağımız kişileri seçme hakkımız olmalı bu yüzden.
Ben tamamıyla karşı değilim, sadece herkese vermeyi reddediyorum.

@Atilla Gobel
bence dinci ve dindar arasındaki ayrımı doğru yapmıyorsunuz.

Scudo

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@emancipation Dinci ve dindar arasındaki farkları anlatarak ve tanımlamayı yaparak konuşun o zaman.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Atilla Gobel
işte dinci bu filmdeki karakterdir. :D
samimi değildir, namussuzun önde gidenidir.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
bu konu çok su götürür. ben bağışlamam. saygılar.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
bağışlayın kardeşler toprak altında çürümesin bedenleriniz. insanlar organ bekliyor, bulunamazsa ölüyorlar. hekimler kadavra sıkıntısı yüzünden kadavra üzerinde kazanmaları gereken tecrübeleri doğrudan hasta üzerinde uygulayarak deneyim kazanmak zorunda kalıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Tepki
150
İsim
Mehmet Ünal Demirel
Bisiklet
Scott
@M.Bedir sen bağışlama,ama sana lazım olduğu zamanda Allaha yalvarma.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@unaldemirel Burada kimseye incitici veya kırıcı laf atmamıştım zannedersem hani ortaya bi söz söylemedim sadece düşüncemi söyledim ki buna saygı duymak zorunda herkes sende dahil. Eğer bi laf attığım varsa ben göremediysem söyleyin bana yazdığınız yazıya anlam vereyim !

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

nature_lover

Aktif Üye
Tepki
145
İsim
Nurullah Ulaşan
Bisiklet
Trek
Hayatimda kan bile bagislamayan arkadasim esi kanser hastaligina yakalandiginda kimsenin trombosit bagisi yapmamasindan yakiniyordu. Esi vefat etti arkadasim artik duzenli trombosit bagisi yapiyor.
Unutmayin siz veya cok sevdiginiz biri bir gun organ bagisina ihtiyac duyacak. Hep boyle saglikli kalmayacagiz. Toprak altina curumek uzere giren organlariniz size birsey katmayacak.

• Beğen
Tepkiler: BetitoXXY

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Başlık çok kötü olmuş. Sadece başlığa bakarak: Ne boş bir konu demiştim. Konunun içine girince mükemmel bir konu olduğu anlaşılıyor.

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
169
Bisiklet
Cube
Detaylı araştırmadım ancak organ bağışı dinen caiz sanırım , eğer öyleyse benim için hiç bir soru işareti kalmıyor kesin ölümüm gerçekleştikten sonra bağışlarım.(Beyin ölümüyle organları başkasına verildi haberleri okuyorum beyin ölümü ruhun çıktığı yani kesin ölümün gerçekleştiği manasına gelmiyor sanırım o yüzden kesin ölüm yazdım)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@ozgur908

1.20den itibaren dinlemedim.
bir erkeğin kız kardeşinin vajinası, karısına nakledilirse nolurmuş,
bir erkeğin penisi, babasına yada kardeşine nakledilirse nolurmuş.

gerçekten mükemmel. diyecek söz bulamıyorum. düşünmeye burdan başlaması çok harika hakkaten ayakta alkışlanacak bir islam alimi

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Başlığa bakarak konuşursak;

nasıl ya? bize girişte daha iyi yaşayacağımızı söylediler. Huriler falan.. metrekareye çok düşüyor denildi??

İçeriğe bakarak konuşursak;

Bazı arkadaşların da dediği gibi yaşamasının yararlı olmadığını düşündüğüm insanlardan ise bu dinle kafayı bulmuş birisi olabilir, Atatürk düşmanı olabilir, terörist olabilir... Böyle insanlara gitmesindense toprakta çürüsün doğaya gitsin daha iyi.

Bağış yapabileceğim kişi bilimle insanlara yararlı olabilecek, dogmatik olmayan, sorgulayan bir insansa evet seve seve.

Ek olarak;

Garantici olalım diyorsanız da çare:

s0jjy.jpg

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.073
Bisiklet
Corratec
Teşekkürler Vedat...

Bu haber başığındaki kişi rahmetli ablam.Tam 11 yıl önce göçüp gitti aramızdan.Bir haftalık çocuğu kucağındaydı,yağmurlu bir kadir gecesi gününde defnettik.Yarab acıları taşıyamayacak kadar ağırlarından vermesin.Organ bağışı hayat kurtarır,bir gün bekleme sırası bize de gelebilir... :(

(link)

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@erendiz çetiner başınız saolsun Allah rahmet eylesin inşallah. 5 can kurtarmış. mükafatını görür inşallah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Organ bağışı için kilit nokta ailenizle konusmanızdır , siz olmeden once ne kadar izin versenizde aileniz izin vermedikçe kimse organlarınıza dokunamıyor.
(2015 yılında bu bilgi bu sekildeydi , sonrasinda bir degisiklik olmuş olabilir)