Öküz çarptı

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Körfez ülkerinde, kaza yaptığınız zaman mutlaka polisten kaza raporu almanız gerekmektedir, aksi halde hiçbir tamirci aracını kabul etmez.

Diyelim ki cok sinirlendiniz ve kendi arabınıza yumruk, tekme atıp camları kırdınız&zarar verdiniz, gidip tamirciye parası verip halledemiyorsunuz, mutlaka polisten kaza raporu almanız gerekir.

Benim aracıma, apartmanın otoparkında, madde kullanan altkatta oturan sudanlı komuşlar zarar vermişt, daha doğrusu 6 araca zarar vermişlerdi. Ben de o zaman öğrenmiştim. O zamanlar beni çok sinirlendirse de, sebebini öğrenince hak vermştim.

Darbeli aracın, darbenin kaynağını belirtilmeden tamir edilmesi, ülkemizde sıksık yaşanana çarptı kaçtı, sanayiye götürdü kimseye göstermeden tamir ettirmemek adınaymış

Scudo

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Benimde bu yaz kapadokyada dışardan gelen bir araç olduğunu zannediyorum, doblo tarzı gümüş gri bi araçla ben yaklaşık 30 km hızla düzlükde giderken çok sert bir şekilde kafama vurdu, (o mevsimde henüz üzümler olmaya başlamamışdı) ama elinin içindede üzüm varmış tabi ben afallayıp; düşmeden durabildim, ama plakasını alamadım jandarmayı arayıp gittiği yönü tarif ettim plakasını almadıysan birşey yapamayız dendi ve konu öylece kapanmak zorunda kaldı, ama o sinirle elimde olsa hakkımı her türlü yasal yolla arayacakdım, o sert darbeyle düşebilir, boynum kırılabilir, veya çok daha kötü şeyler olabilirdi

neyseki sorunsuz atlattım

Bundan sonra psikolojim çok olumsuz etkilendi ve çok tedirgin bir hal almaya başladım, ilk zamanlar böyle kalleşlere sırtımızı dönmemek gerektiğini düşünüp; sadece ters yönden giderek kendimi güvende hissetdim, ama sonra baktımki beni sonradan farkedip ani direksiyon kıran sürücülerin direksiyon hakimiyetii kaybettiririm düşüncesiyle geri normal yola döndüm

Aradan bir ay geçmeden tekrar aynı yol üzerinde bi aracın bana yaklaşırken gaz kestiğini ve içinden gülüşmeler geldiğini duydum, ben hemen yavaşlayarak iyice sağa durmaya çalışınca yani durumu farkettiğimi görünce geri devam etdiler, onların plakasını aldım ama bi durum oluşmadığından herhangi bir işlem yapılmaz diye, sebepsizce ceza yazdırırsam sonrasında akşam yolda giderken bu sefer daha farklı sıkıntılar açarlar diye birşey yapmadım

Bu yüzden şimdi en iyisinden ayna, ve dikkatsizce önümüze kapı açan, sinyalsiz kıran sürücüler içinde 115 db air zound korna siparişi verdim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Her yetersizi polis yapmaya çalışınca bu oluyor. Polisler en az üniversite mezunu olmalı ve hatta 5-6 yılda okulu bitirmeliler. Ayrıca bu okulu bitirmek o kadar kolay olmamalı.

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
oylama açmalı bence... en azından bu forum da yaygınlaşsa isim kullanmadan hareket edilebilir. Fikirler gelirse oylama açılabilir. TBO bana baya güzel geldi:) TBO tarafından şu şu yapıldı dendiğinde açılımıyla daha ahenkli oluyor.

(Ben genellikle konu içerisinde alakasız şeyler tartışmaktan kaçınırım fakat arkadaşımızın yaşadıklarını baz alarak bir öneride bulundum sadece.. .Bunuda belirtmek istedim)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MertAG

Ben bu konuya çok takılıyorum zaten, ya ruhsatlı bir silah alıp her turda taşıyacağım yada cinayet olmasın diye kuru sıkıyla ağızlarına namluyu sokup tetiğe basacağım, iti öldürme korkut derlerya hani, el hareketi çekenler-salakça hareketler yapan kendini bi s..k.m sanan idiotlara bunu yapmayı cidden çok düşünüyorum.

Kardeş sanada geçmiş olsun

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
@Hasan SAYLIK

fikrinizi savunmakla birlikte 6 yılda tıp bitirip hipokratı kendi doğurmuş zanneden, hasta kabul etmeyen doktorlar da var. Bir de bu yönden bakmak lazım. Başta söylediğim eğitim sadece okulla olmuyor ne yazıkki.Sadece polisleri suçlamamak lazım.Polis olmak asker olmak, karıyer duygusu güdülmeyen içinde vatan aşkı toplum sevgisi yatan mesleklerdir. Oh girerim kolayca biter mantığla bakılan bir meslek ise polis lik zaten 10 senede okusa birşey değişmez. :)
ama dediğiniz gibi bir tabana oturtulup ciddi bir toplumu anlama bilinci yerleştirilmesi lazım...

• Beğen
Tepkiler: burhan çetin

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Bu tip iki ayaklı öküzleri deşifre edebilmek için plaka ya da fotoğraf - video görüntüsü ile birşeyler yapmalıyız. Malum hayvanuslar kendini birşey zannediyor direksiyona geçince... Bir söz vardır : "El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış " diye inşallah en kısa zamanda o el yumruğu ile tanışırlar.

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Dostum geçmiş olsun öyle insanların arabasına bir sticker olacak ve dikkat öküz çıkabilir diye yapıştıracaksın ön camına

• Beğen
Tepkiler: burhan çetin

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Şu sıralar toplumda en saygısız ve kaba tipler genellikle öküz olarak nitelendirildiğinden konuya bu başlığı uygun görmüştüm.Ancak öküzlerin bu tip insanlardan daha değerli olduğunu söyleyen arkadaşlara hak vermiyor değilim.Tüm hayvansever arkadaşlardan ve öküzlerden özür dilerim.

Fakat bazı insanlar biz bisikletlileri bir canlı olarak dahi görmez ve saygı göstermezken birçok forum üyemizin öküzlerin ve diğer tüm hayvanların haklarına ne kadar saygı duyduklarını görmek bu ailenin bir üyesi olarak beni çok mutlu etti.Demek ki bu ülkede sizin gibi insanlarda var.Sayımızın ve toplumumuzun eğitim seviyesinin hızla artması dileklerimle konuyu okuyan ve cevap yazan herkese teşekkür ederim.:alkis:

Bu adamın toplumuzda genel bir sıkıntı olan fesatlık nedeniyle bu hareketi yaptığını düşünüyorum.Zira bizim yaptığımız spor kendimiz,ülkemiz(yakıt kaynaklarınını tüketmemek adına) trafik ve doğayı korumak adına sayısız faydalar barındırmakta.Bizler bunun için emek harcıyoruz ve risk alıyoruz .Kısacası her babayiğidin harcı olmayan bir işe soyunmuşuz.Bu arkadaşlarda "ben yapamıyorum onlarda yapmasın" zihniyetiyle bizi yıldırmaya daha fecisi öldürmeye teşebbüs ediyorlar.:agla:Durmak yok,pedallamaya devam.Hepiniz Allaha (c.c.) emanet olun.

• Beğen
Tepkiler: İ.Deniz ve Fanonn

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
arkadaşlar eğitim nedir yahu tutturmuşuz eğitim seviyemiz düşük bisiklet süren eğitimli spor yapan eğitimli yapmayan eğitimsiz mi saygısız mı sadece eğitim seviyesi yüksek duyarlı insanlar mı bisiklete biner yolun sağından gider kask takar bırakın bu basma kalıp ilerici yabancı ülke meraklılıklarını biz neden mutlu olmayı bilmiyoruz yada neden her olumsuzlukta bunu geniş kitlelere malediyoruz çünkü elimizdekilerle yetinmeyi bilmiyoruz çünkü sadece kendimizi düşünüyoruz her gün birine ufak bir iyilik yapsak eminim kötülüğü yeneriz ayrıca kendimizi başkasının yerine koymayıda sürekli ihmal ediyoruz yada kolaya kaçıp hemen yargılıyoruz . birisi diyorki yok kafama vurdular yok polisler 6 üniversite bitirsin yok yurt dışında illa kazaya tutanak tutuyorlar tamir yaptıramıyorsun filan polis ne yapsın kanun koyucu mu uygulayıcısada değil sadece aracısı yakalayıp dövse yada sana yaptığının aynısını yapsa gözünün önünde razı olacan belki ama adalet bu değil yada sen yakalasan ne yapacan gücün yeterse dövecen yetmezse polise yıkacan sistem bu değil mi 6 üniversite okuyan poliste yasayı yapacak seni onu dinleyecek bileti kesecek artık cahilsin derler ya aynen.... Anlaşılan kimse gürkan genç in yazılarını okumuyor yurt dışında adamın azına keleş dayamışlar harddisklerini çalmışlar lakin adam bu ülkeleri kötülemiyor amaç üzüm yemek çünkü bağcıyı dövmemek . bizler mükemmelmişiz gibi bisiklet sürüp en ufak şeyde 0 kusurluyuz karşıdaki hepten hatalı . en büyük kötülüğü nerede yapıyoruz sadece eleştirip hiçbirşey yapmamakta yıllar on yıllar yüzyıllardır bunu yapıyoruz millet olarak sürekli kendi ayağımıza sıkıyoruz . kaçımız sokakda birini bisiklet sürerken görüp durdu ve ona kask takmalısın yoksa zarar görebilirsin yada yolun yanlış tarafından giden birini uyardık yada bisikletle rahat gittiğimiz yoldan bir cam şişeyi yada taşı kaldırdık . Kendimiz iyi değiliz başkalarının kusurlarını da dağ kadar büyütüyoruz .

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
"Başkasının kusurların dağlar kadar büyütüyorsunuz" diyorsunuz.Belki farkında değilsiniz ama karşı taraf eğlenecek diye bizim canımıza kastediliyor.

Yazınızın son kısmında belirttiğiniz birçok şeyi yapıyoruz,merak etmeyin.Kaza geçirdiğim yol kamyon trafiğinin yoğun olduğu bir yol.Defalarca kamyonlardan yola saçılan lastik kaplamalarını araçlar durup kenara çekmezken bisikletimizle geçerken görüp biz kenara çektik.Yol kenarında konakladığımız yerlerdeki çöpleride topladık v.s.Karşı tarafla ilgili bu konu başlığı altında dile getirilmek istenen hiçbir şeyle değil fakat en başta insan olmakla alakalı bir durum.Umarım sizde böyle bir kaza yaşamak zorunda kalmadan ne anlatılmak istendiğini anlarsınız.

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@MertAG

gerek yok biber gazı var gerekirse sıkıyoruz sonra allah ne verdiyse

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Eğitim bir insanın ailesinden, çevresinden ve en son da okulundan aldığı, nasıl hareket etmesi, nasıl yaşaması gerektiği, haklarının ve ödevlerinin neler olduğuna ilişkin öğretidir. Bunun üniversite bitirmeyle yahut toplumda belirli bir sınıfa dahil olmayla bir ilgisi yok.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Sonuna kadar arkanızdayım. Bu yaratıklara bazı şeylerin öğretilmesi gerekir ama artık çok geç böyle bi zihniyet yapısına sahip toplum için..

• Beğen
Tepkiler: Efecan UZUN

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun , bu tipler için Allah'tan dileğim yaptıklarının kendi başlarına gelmesi.Örneğin arabası var diye haksız şekilde bisikletin önüne kıranın önüne kamyon kırarsa ne hissettiğimizi anlama şansı doğar , anlar mı bilemiyorum ama belki faydası olur.

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
@burhan çetin
sizden alıntı yaparak mesajımı yazmadım sizi de hedef göstermedim genel bir konuşma yaptım. yani sizde söylemişsiniz insan olmakla alakalı aracı kullanan insan olsa yapmaz neyse konu derin sosyolojik boyutları çok geniş yargılayıp hemen karar vermek olmaz