Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öküz çarptı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında burhan çetin tarafından paylaşıldı.

1. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    8 Aralık günü arkadaşımla birlikte Ankara'nın Akıncı semtinden Kazan ilçesine gittik.Günlerin kısa olmasından dolayı karanlığa kaldık.Arka aydınlatmalarımızı açıp 2 şeritli devlet yolunun emniyet şeridinde pedallamaya başladık.Kazan'dan çıktıktan Yaklaşık 5 km sonra Saat 17:15 civarlarında bir araç emniyet şeridine girerek kasıtlı olarak sağ dikiz aynası ile bana çarptı ve sonrasında hiç frene basmadan tekrar şeridine geçerek yoluna devam etti.Sanırım sol el bileğimde hasar var yarın göstereceğim.Lütfen karanlığa kalmayın.Zira olay gündüz olsaydı aynası zarar görmesin diye eğlenme amaçlı :( yakın geçip giderdi.Gece olunca ayarlayamadı herhalde.

pilot, Cenk_ ve SerkanH bunu beğendi.
  2. ErdincAydin78

ErdincAydin78 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun, size Kasıtlı olarak yanaşan ve çarpan Aracın plakasını aldınız mı?

burhan çetin bunu beğendi.
  3. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bunlar nasıl insanlar hayret ediyorum. Bundan keyifmi alıyorlar, amaçları ne anlamıyorum. Bayıltana kadar dövmek lazım bunları.

Murat T., ouzoo, emrah9700 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Tehlikeli bir durum atlatmışsınız ama öküzlere hakaret etmişsiniz ona üzüldüm. O türlere biyolojik canlı demek daha doğru olur. Polise şikayet edemediniz mi plakasını falan? Söylenecek çok söz var ama işte söylenmiyor.. :(

5. burhan çetin

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Karanlıktan ve olayın şokundan dolayı plakayı alamadık.Aynı yolda daha önce birkez daha en sol şeritten emniyet şeridine geçerek(aynamdan görmüştüm) beni korkutmaya çalışan olmuştu.Bir defasında da "hello" diyerek cam soda şişesi atmışlardı.Evde bizimde bekleyenimiz olduğunu hiç düşünmezler mi acaba??

Olayın olduğu yerin 50 m gerisinde tesadüfen bir polis otobüs bekliyordu.Sağolsun gelip bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını sordu.Yok dediğimizde nasihata ihtiyacımız olduğunu düşünerek nasihat etti.

6. ErdincAydin78

ErdincAydin78 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Buna benzer bir olayda benim Başıma geldi, Ankara Çubuk yolunda iken, durumun Üzücü kısmı ben ne kadar Hakkımı yasal yollardan aradıysam da hiç bir şey elde edemedim, sebebi ise şikayetçi olmama rağmen savcı 4 aydır işlem yapmadı, sağ olsun bisiklet camiasından bir avukat arkadaşımız gönüllü olarak destek veriyor, peşini bırakmayıp Hakkımı arayacağım sonuç alırsam sizlere emsal teşkil etmesi için paylaşacağım.

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merak ettim nasihati neydi acaba? Bakın arkadaşlar devlet yolunda emniyet şeridinde dahi olsa bisiklet kullanmak tehlikelidir. Bisiklet yolları ve parklarda binin bisiklete mi dediler acaba? Kusura bakmayın akşam akşam sinirlerim bozuldu da. Böyle havadisleri öğrendikçe deliriyorum..

pilot, Fanonn ve burhan çetin bunu beğendi.
  8. burhan çetin

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Aynen bu şekildeydi.

Fanonn ve SerkanH bunu beğendi.
  9. Ercan Cebeci

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sinirden söylemeyi unuttum. Size ve Burhan Beye çok geçmiş olsun.

Umarım ceza alırlar. İnsanı katil eder bunlar. Oldum olası etrafına zarar vermekten keyif alan insanlardan tiksinti derecesinde nefret ediyorum. Maalesef böyle bir memlekette yaşıyoruz. Maalesef bu kültürsüz insan müsveddelerinin sayısı da her geçen gün artıyor ülkemizde. Allah sonumuzu hayır etsin.

10. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yanında ak-47 bulunduracan arkadaş couterdaki gibi böyle birşeymi yaptılar hemen çekecen tak tak tak camları tekeri indirecen bunların anladıkları dil bu valla öyle bakmayın bana.

11. Ercan Cebeci

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Flasbang atip sarampole yuvarlanmalarini izlemeye ne dersin

12. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Ciddi bi rahatsızlığınız yoktur dilerim.
    Lakin açtığınız konu başlığından dolayı sizi kınıyorum.
    1. Öküz diye tabir ettiğimiz canlılara hakaret etmişsiniz o size çarpan ı öküz e benzeterek.
    2. En zayıf Öküz bile 5 bin tl den aşağı değildir. Ama size çarpanı satsanız bi kuruş bile etmez.
    3. Öküzlerde kasıt, bilinçli zarar verme davranışları yoktur. Size bilerek çarpanda bunlar mevcut.
    He size çarpana insan da diyemeyiz uzaylı dicem ona bile hakaret olur.
    Öylelerini Ercan bey belirtmiş bayıltana kadar dövceksin diye.
    Hayır!! iyileştirip iyileştirip dolma demirle dövmeniz lazım o zaman işde bazen beyinlerinde bir kaç hücre canlanıyorda insan olmaya başlıyorlar.

Son olarak yaşadığınız olaya cidden çok üzüldüm Rabbim daha beterinden korusun dilerim.
    İnşallah öyle benzer bi olayla bir daha karşılaşmamanız dileklerimle.
    Çok büyük geçmiş olsun gerçekten.

13. Emre Tercuman

Emre Tercuman Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    valla ben istanbulda 06 plaka gördüğüm zaman arabayla bile en az 2-3 arabalık mesafe bırakıyorum hiç şaşırmadım.
    geçmiş olsun.

Gokay U., gokhantig ve burhan çetin bunu beğendi.
  14. Ercan Cebeci

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yukaridaki mesajda nasil olduysa kendi mesajimi alintilamisim. Alinti bu mesaja olacakti pardon

burhan çetin bunu beğendi.
  15. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    06 plakalıları korumak için yazmıyorum. Ankara'da sehir icinde o kadar hızlı otomobil kullanilamadigi için istanbula gelince bizim şoförler error veriyor. Tek sebebi bu. Trafiğe ayak uydurmakta zorlanıyorlar. Burhan beye çarpan araç sürücüsü hayatında bir Balta'ya sap olamamış, her hangi bir ideolojisi olmayan SOSYOPAT tek hücreli bir canlı türü ve maalesef beyin denilen olayı ona sadece fiziksel hareket kabiliyeti dışında bilgi aktarımı yapmıyor. Yoksa insan neden arabasıyla bisikleti ile kendi halında giden birisine çarpsın ki?..

corokodeus, burhan çetin ve Fanonn bunu beğendi.
  16. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sayın Burhan Çetin, çok geçmiş olsun. Daha kötü sonuçları olabilecek bir tehlikeyi nispeten hafif atlatmışsınız. Ne yazık ki bu ülkede böyle güzide kardeşlerimizle birlikte yaşamak zorundayız.
    Bisiklet kullanan herkesin benzer olaylar bir şekilde başına gelmiştir. Otomobil, minibüs hatta kamyonla yapılan sıkıştırmaları, kasti hareketleri anlamak mümkün değil. Tek yapabileceğimiz, bisiklet kullanırken her an bir riskle karşılaşacağımızı aklımızdan çıkarmamak ve öncelikle kendi hayatımızı, sağlığımızı koruyacak şekilde hareket etmek sanırım.
    Bu arada, insan hayatını hiçe sayacak şekilde davranan bu organizmaları, "öküz, it" vs şeklinde tanımlamak, bir hayvansever olarak bana çok doğru gelmiyor. Bu başlık altında daha önce de ifade edildiği gibi, öküz dahil tüm hayvanlar, bu organizmalardan çok daha değerli ve saygıdeğerdir. Bu kişilere bu tür hitaplar kullanmamaya tüm forum üyeleri olarak dikkat etmemiz bizim gibi bilinçli bir kitleye daha çok yakışır sanırım.
    Sevgiler, saygılar.

17. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cebinizde soda şişesi taşıyın böyle olaylarda işe yarıyor.

corokodeus, emrah9700 ve Cenk_ bunu beğendi.
  18. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Oncelikle cok gecmis olsun!

Maalesef polisin yaklasimi da "yollar motorlu araclarindir" mantigini asamadi...

Suruculer, ozellikle gelir durumu ve otomatik olarak arabanin modeli dustukce bir kultursuzluk, saygisizlik ve benmerkezci, sonucunu dusunmeden eylemde bulunan potansiyel bir trakik zararlisina donuyor.

Bir de yasadiklari sehirlere gore kendi iclerinde ayriliyorlar. Ben turistik bir bolgede oldugum icin bolca gozlemliyorum maalesef:

Istanbul plaka araclar genelinde saygisiz, asiri suratli, isik ve trafikte oncelik tanimayan, en ufak durumda uste cikmak icin kavgaya hazir tipler. Yol ortasinda durup dakikalarca trafigi mesgul etmek onlar acisindan sorun teskil etmiyor. Ozellikle lux model kullanan gencler alkol alimi ve polisle piskince pazarlikcilar...

Ankara plakalar kural ihlalinde Istanbul plakalardan kotu anlamda bir tik onde. Asagi yukari Istanbul plakalarla ayni ozelliklerde olsalarda yuzsuzluk konusunda bir parca daha iyiler. Ancak Mercedes ve BMW kullananlari tamamen kapsam disi ve birsey olduguna "sen benim kim oldugumu biliyor musun" cular.

Izmir plakalar nispeten daha iyi. Ancak tatil rehavetinden midir bilinmez onlarda da Istanbul ve Ankara plakalar kadar olmasa da ayni ozelliklere rastlamak mumkun. Ancak bir sorun oldugunda daha kibar ve uzlasmacilar. Hatalarini kabul etme buyuklugu gosterip telafiye cabalayabiliyorlar.

Diger plakalar kendi muhitlerinde nasildir bilemem ama buralara geldiklerinde kendilerini yabanci ve azinlik hissettiklerinden daha temkinli ve cekingen oluyorlar. Hata yapmalari genellikle yol ve yer bilmemelerinden kaynaklaniyor. Haksizlarsa hemen geri adim atiyorlar.

Tabi tenhada kistirirlarsa, genc ve erkek egemen bir arac dolusu olduklarinda hepsi trafik ve toplum zararlisi bir organizmaya donusmeye cok musaitler.

Konuda plakalardan soz acilmisken benim kisisel gozlemimde bu...
    Elbette bu sehirlerdeki herkes boyle degil ama genelleme bu algiya yol aciyor. Otokontrol sart!

SerkanH bunu beğendi.
  19. emir ünver

emir ünver Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sabahın 8 inde pazar günü istanbulda bütün insanlar uyurken 2. köprü yolundan ümraniye ye giderken yanıma yanaşan bir araç sandımki aferin böyle devam et diyecek( bunu yapan kişiler de var ve çok ciddi motive ediyor insanı) ... yanaştı ve recep ivedikçe birşeyler söyleyerek elindeki çitos fıstıkları attı sonrada uzaklaştı. 1. emniyet şeridindeyim ve sabahın körü senin benimle ne işin olur zaten toplasan 10 araba yok koca otobanda. 2. sabahın 8 inde çitos nedir arkadaşım. :) insanların hep yüzünü gülümsetir Cem Yılmaz nedemiş eğitim şartttt.... muzurluk yapmayı seven bir çocuktum eskiden ama hayatımda böyle amelelikler yapmak aklımın ucundan geçmedi.... ama ben eğitildim. Hangi muzurluğun nelere sonuç verdiğini gayet iyi bilirdim. Demekki önce evcilleştirilmesi gereken daha çoooooookkkkkkk öküz var ve dostlar işimiz epeyce zor.

son söylediklerinize ek olarak kullandığım kelimeyi bende kendimi eleştirerek geri alıyorum ve tüm forumdan özürdiliyorum.Hayvalar bile artık büyük şehirde kırmızı ışığı yeşil ışığı öğrendi.Bekliyorlar ki insanlar geçsin ben öyle geçeyim diye. 20 sene kardeşim gibi baktığım ve 2 sene önce rahmetli olan köpeğimi düşününce artık nasıl bir takma isim buluruz bilemiyorum fakat benim için 'sıfatsız', yada 'tanımlanamaz objeler' betimlemeleri bu kişiler için daha doğru olacak sanırım.

Fanonn bunu beğendi.
  20. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Sayın Emir Ünver, sizden aldığım ilhamla, sanırım bu kişiler için "Tanımlanamayan bir organizma" diyebiliriz.
    Sevgiler, saygılar.