okullara destek

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
Tüm Bisiklet Forum Konuklarına Selamlar.....

Toplumu oluşturan bireylerin beden, zihin, duygu ve sosyal yeteneklerinin Milli amaçlar doğrultusunda geliştirilmesi ve yönlendirilmesinde etkin araç olan spor faliyetleri olması nedeniyle, Ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin spor faaliyetleri ile eğitilmesi, yöresel ve bölgesel özellikler göz önünde bulundurularak onları spor yapmalarının özendirilmesi, spora iyi bir alt yapının oluşturularak geleceğin elit sporcularının yetiştirilmesi, ulusal ve uluslar alanda üstün basarılar elde edebilmeleri için spor pramidinin tabanını oluşturan okullarımızda okuyan çocuk ve gençlerimizin bilimsel spor programları ile yetişmesi amacı ile İstanbul Okullarında Bisiklet Kulüpleri kurduk.

Bu külüpler istanbulun Avcılar ilçesinde Büyükşehir Seyit Onbaşı İ.Ö.O ve Nihat Çandarlı İ.Ö.O da kuruldu. İnsallah bunların sayısını arttıracak, bisiklet sporunu hak ettiği yerlere hep birlikte tüm bisiklet severlerin desteğiyle ulastıracağız.

Kurulan kulüplerin açılışında (ilerde ilan edilecek tarihte) tüm bisiklet severlerin desteği ve katkısıyla, bisiklet sporunun adını duyurabilmek amacıyla katılımlarınızı bekler saygılar sunarım.

Aziz SIRNAÇ

İletişim : azzsrnc@gmail.com

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aziz Bey bu gerçekten çok sevindirici bir aktivite. Eğer şahsım veya forum adına yapabileceğimiz herhangi bir fayda olursa mutlaka ve mutlaka beni haberdar edin, elimden gelen gayreti gösteririm.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Çok güzel bir çalışma,okullarda bu düzen zamanla artıcak gibi,emeği geçen ve çalışmalarda katkısı olucak tüm pedal dostlarımı tebrik etmek isterim..

Desteğimiz olucaktır elbet saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: Aziz SIRNAÇ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba abi,turan abiden aldım haberleri,çok güzel bi iş yaptınız,başarılar,keşke burada da böyle fırsatlar olsa.(bu arada ben atilla,whistle'ı olan.)

• Beğen
Tepkiler: Aziz SIRNAÇ

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
çok güzel çalışma tebrikler
sizinle bir anımı paylaşmak istedim 1988 de urfa dan muğla'ya yerleştik yeni sınıf arkadaşlarımla tanışırken spor yapıp yapmadığımı sordu öğretmen ben de cevap verdim evet yapıyorum bisiklet biniyorum dedim sınıftaki bütün arkadaşlarım bana güldü (birkaç arkadaşım hariç) bisiklet de spor mu biz de biniyoruz dediler. bu olay beni o dönemlerde çok etkilemişti gönül isterdi profesyonel bir bisikletçi olayım ama olmadı. umarım sizin gibi insanlar sayesinde sporun sadece futbol olmadığını yeni kuşaklar anlayacak tekrar teşekkürler

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
Selamlar ve teşekkürler bisiklet dostları.
Umarım bu desteği hep birlikte çığ gibi büyütürüz. Çünkü bisiklet sporunu bu hareketle hak ettiği yere tasımak için en azından bir adım atmıs olacağız. Bi adım atmak, yerinde saymaktan daha iyidir diye düşünüyorum.
Şahsım ve Okul kulüpleri yönetim kurulları adına teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Sevgili bisikletseverler,
Aziz beyin başlattığı bu organizasyona hepimizin canı gönülden destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.
Bisiklet sporunun toplumumuzda yaygınlaşma çalışmaları için ilk veorta öğretim okullarının seçilmesi yararlı bir düşünce. Bu çabalara katkıda bulunarak bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.
Bu organizasyonu başlatan kişi ve kuruluşları kutluyorum.
A.Bülent yamaner

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Acaba okulları gidip bisikletlerimizle ziyaret mi etsek :).
Bisikleti günlük yaşamda kullananlar biraz bunlardan söz etse, yarışanlar da yarışlardan söz etsek... Hatta bir iki video gösterimi bile yapılabilir :).
Ne de olsa bir sürü yarışın videoları elimizde mevcut. Baya heyecan verici bir aktivite olur, şahsım adına da bu konuda yardımcı olabilirim :).

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Halil'in soyledigi gibi bir aktivite olursa kesinlikle katilirim ve elimden gelen butun destegimi de veririm;) Ayrica bizim okula bisiklet ustunde kasklarimizla gitmemiz bile cok buyuk ornek teskil eder ogrencilere.. Destekliyorum bu okula gitme teorisini

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
arkadaslar yardım önerileriniz için hepinize içten teşekkürlerimi sunarım.
fakat okulun spor kulübünün (Bisiklet) açlışı olacak bu açılış tarihini buradan ilan edeceğim. Bu okulu ziyaret etme konusunu, hatta bu yazıyı yazmamın sebebide budur zaten. Eğer o açılışa formalarını, taytlarını giyen bisikletçiler gelirde orada iyi bir örnek teşkil ederse bu amacımızı biraz daha yoluna sokacak. hatta eğer bisikletçi katılımı çok olursa o semtte bir bisiklet gezisi bile düzenleyebilir. bu konuda yardım ve katılımlarınızı bekler saygılar sunarım.

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
Bu konuda burada ilan edilecek tarih üzerinde bütünleşebilinir.
hatta özel iletişime geçmek isteyenlerlede mail adresimde haberleşebiliriz.

azzsrnc@gmail.com

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aziz Bey
Katılımcı olarak (gezi vs olursa) buradan onlarca kasklı, taytlı bisikletçi okulunuza akacaktır :). Burada bir sorun yok.
Ancak dediğim gibi, projeksiyon ile öğrencilere Türkiye'de yapılan dağ bisikleti yarışlarından bir demet de izletebiliriz, şahsen bu konu ile ilgilenebilirim. Hem gerçek aksiyon olmuş olur, çocuklar doğanın ve sporun iç içe olduğu bu aktiviteyi de heyecanla izlemiş olurlar.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Eger projeksiyon ile ilgili yasal olarak bir sorun cikmazsa cok faydali olur.. Bizlerle baglanti kurduktan sonra bir de videolari izlerseler amacimiza ulasmis oluruz sanirim:) Katilim konusunda da hic tereddutunuz olmasin herkesin elinden geleni yapacagina eminim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar projeksiyon ile ilgili konunun özet olarak yürüyüşü şu şekilde. İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yayınlayacağınız görüntüyü onaylatıyorsunuz, sorun kalmıyor :).

Aziz SIRNAÇ

Forum Bağımlısı
Tepki
350
İyi fikirleriniz için teşekkürler.
Yanlız bu konuya biraz açıklık getirmem gerekecek.
Ben kendim 10 yıl elit ve Milli sporcu olarak bu işi yaptım kendimde bulunan ve dışarıdan temin ettiğim birçok yarış videoları var ve bu videoları tam bir aydır projeksiyonda çocuklara izletip gösteriyorum.
Hem video hem fotograflarla.
Bunun yanı sıra açılş içinde güzel videolardan bir demet hazırlamayı düşünüyorum. bu konuda çalışmalara başladım.
Ama bizim bu aşamada öncelikli olarak sizlerin verdiği bu desteği daha geniş kitlere yayarak Bisiklet sporunun adını duyurmaya ve hak ettiği yere çekmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorm.
Şayet bisikletforum un bile binlerce üyesi olduğunu düşünürsek neden olmasın , neden basaramıyalımki?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Harika, zaten ancak bu spora gönüş vermiş birileri bu konuda başarılı olabilirdi, bu yüzden başaracağınıza (başaracağımıza) adım gibi eminim.
Siz yeter ki tarih söyleyin ;).

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Arkadaslar soylenıleceklerı soylemıs ve topu size atmıs durumdalar sayın aziz bey siz yeterki zman ve yer belirtin inanın ummadıgınız bir yogunlukta bisiklet gönüllüleri orda sizi bekliyor olacaktır.tarih ve yer yeterli :)mesela bu pazar istersenız katılın bir etkinligimize,en azından bir fikriniz olusur,sizleride turlarımızda gezilerimizde gormek bizleri onurlandıracaktır,saygılarımla.