Okula bisikletle gidenler

Ümit S.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Whistle
Rahat gidersin bence ama önemli olan güvenlik bisikleti koyucak yer yok acıkcası baktılar bisikleti calamıyorlar tutup aksesuarları calıyorlar arkadasmın cantasını calmıslar ondan güvenli bir yer ayarlarsan gidebilirsin yani mesafe yormaz fazla seni

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Üstünde çalınacak tek aksesuar çamurluklar :) uzulsem mu sevinsem mi bilemedim bisikklette aksesuar olmadığına

Ümit S.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Whistle
@Taner Efe Çağlayan

Güldürdün beni de bak :) simdi far km canta suluk fln affetmiyorlar ondan söyledim güvenlik sorunun cözersen bence sıkıntı kalmaz derim :)

Tepki
11
Bisiklet
Carraro
Hiçbir okul yöneticisi okula bisikletle gelmenize birşey demez. Şey der, "Aferin" der :D

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Çalmıyorsun çırpmıyorsun :D otobus kullancagına,servis kullancagına bisikletinle geliyorsun nediyebilirki okul yönetimi? bisikletini bağlamak için güvenli bi yerin olsun yeterli..
7km sana az bile gelcek,tam ısındık okula geldik iyimi diceksin,kenara koydugun otobus parasıda cabası :D

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
@Sinan ŞAHİNOL

Belkide aynı güzergahta başka arkadaşta bulabilirsin mesela. Beraber gider gelirsiniz.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Müdürü bilmem ama servis şoförlerinin birşeyler diyeceği kesin diğer öğrencileri de kışkırtıp da alıştırıcan diye :D

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Benim okulum da yaklaşık 7 km uzaklıkta bende okula bu ay bisikletle gitmeye başlayacağım.Bence en iyisi okula bisikletle gitmek.Bizim okulun bahçesi geniş 3 kişi de okula bisikletle geliyor kitlenecek yer problemi de yok bizim okulda.Tek sıkıntı terlemek ama yavaş yavaş gidince sıkıntı olmaz diye düşünüyorum :)

yusuf dağ

Üye
Tepki
26
Ben liseye giderken gidip geldim bisikletle, tavsiye ederim. Ama meraklı ellerden uzaga kitlerdim hep çalmasalar, bile ayarlarıla oynayıp durabilirler
not:ben bisiklet kullanmak için süper bi şehirde yaşıyorum. Kendi güvenligini ve bisikletinin güvenligini göz önünde al
gerisi pedalına kalmış....

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Müdür yardımcısı yeni okula geçelim bakarız dedi. Ayrıca okula bisikletle gitmeyi çocukluğumdan beri hayal ederdim. Mayıs ayının sonuna doğru 2 arkadaş bisikletle gitmeye başlıcaz. Zaten şimdiden 2 3 kişi var benim kafadan.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocan ile konuşurken gazla bence, yani hocam bak ben şimdi böyle başladım beni göre göre arkadaşlarda başlar sonra hep birlikte turlar piknikler düzenleriz spor faaliyeti olur okulun adı geçer filan de dayanamaz sanırım :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Merak etme 7 km çerez sayılır.:)
Okula bisikletle giden senin gibi arkadaşların var zaten:
(link)
http://i.imgur.com/AvfcehS.jpg

• Beğen
Tepkiler: onur güneş

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Hafif tempo terleme olmadan gidersin ben mesela gidisim ortama egim %6 maks egim %13 lerde 5 km civari sorun olmuyor guvenligin orayada biraktin mi hic sorun olmaz :)

Samsung Galaxy S2 Telefonundan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Peki çanta olarak arka bagaja takilan bir şey mi yok sırt çantası mı daha pratik olur? ( Bisikletim NG650 29 V) Ayrıca sırt çantası alırsam sizce bisiklet çantası mı alayim yoksa siradan bir okul çantası işimi görür mü. Çünkü haftasonlari dersaneye kitap taşırken arada sırtım agrimaya başlıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba genç, yakışıklı, deli dolu arkadaşlarım (bu gruba MEHMETALİ abim de dahil, saygılar :) )

Öncelikle, birbirinizi kırmadan yazdığınız için sizi tebrik ederim. Eminim bu başlıkta güzel tecrübeler paylaşılır, okula bisikletle gitmeyen genç arkadaşlarım biraz olsun cesaretlenirler. Ben de bir üniversitede çalışıp, ulaşımını bisikletle sağlayan biri olarak bir şeyler söyleyeyim.

Şimdi, nereden başlasam, ne desem bilemedim. Öncelikle, ben Elazığ'a geldiğimde kask takmadan bisiklet süren arkadaşlara sorum şu olmuştu:

"Kask takmadan sürüp, kafanı kaldırıma çarpıp felç olduğunda, altını günde iki kez kim temizleyecek? Kask taktığın için sana gülenler mi?"

İlk bakışta ne kadar da korkunç bir senaryo, değil mi? Ama öyle değil. Kask tak, komik görünse de -bence karizmatik görünüyor-, millet gülse de tak. Ben taktım. Ne oldu? Bir güldüler, iki güldüler, sonra alıştılar. Olay bu. İnsanları alıştırmak.

Kaza, tehlike her yerde, sen önlemini al:

Bahaneleriniz olabilir. Ne gibi mesela?

- Çalınır!
+ 5000 liralık bisikletinle hafta sonu gezersin genç arkadaşım! Al -ya da babana aldır- 100 liralık bir bisiklet, onunla git. Çalınırsa da "Helal olsun!" dersin.

- Millet güler!
+ Yuh ulan! Az evvel ne dedik? Onlara şöyle bir bacak gösterince de gülerler mi?

http://www.independent.co.uk/incoming/article8922370.ece/alternates/w620/AFP%20cyclist%20thighs.PNG

- Terlerim!
+ Tamam, ıslak koltukaltı kötü kokabilir. Düşük tempoda sür. Terleme. Bindiğin minibüste de terleyeceksin zaten. Bir de gece köfte-piyaz yapan dayılar var. Öfff, midem bulandı lan.

- Babam kızar!
+ Özelden mesaj atın, babanıza kendimi "öğretmeniniz" olarak tanıtayım (erkek öğretmen olur da, kadın öğretmende yalan söylediğim anlaşılır).

Ben başka bahane bulamıyorum. Bir senedir, bisiklet sürerek bahane düşündüm. Yok güzel kardeşim.

Şimdi çay koyup film izleyeyim. Öptüm hepinizi.

Tekrar baktım da, elemanların bacaklar sağlammış.

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
7 km öyle terleme gibi sorunlar yaşatacak bir mesafe değil(çok fazla eğim yok ise).Okula gitmek için her gün 12 km ye yakın yol yapıyorum bisiklet ile ve daha bir kere böyle bir sorun yaşamadım.Özel bir çantaya gerek yok normal sırt çantası ile rahat bir kullanım sağlarsın.Okul yönetimi ile ilgili sorunu tam anlamadım ama bir sorun çıkartacaklarını sanmıyorum.Şimdiden tebrikler bisikleti tercih ettiğin için :)

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Ben de finaller bitince yeni bisikletimi aliyim ankaraya getirip gelecek dönem gidop gelmeyi planlıyorum havalar soguyuncaya kadar :) şimdiden burada yerimi aliyim :))

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Bende bisiklet almayı düşünüyorum, babamın para göndermesini bekliyorum. Aslında bisikleti sırf okula gitmek için alıyorum desem yeridir. Yolda bisikletle bir yerlere giden insanlara hep gıpta ile bakmışımdır. Her zaman durdurup sohbet etmek istemişimdir. İtiraf edeyim bazen yanımdan geçtiklerinde sevinçten onları alkışlıyorum. :) (Şaka değil.) Küçüklüğümden beri bisikleti hep sevmişimdir.
Bisiklet sürdüğü için veya kask taktığı için kendisine gülen insanları takan bisikletçi varsa kaskını bana verebilir, büyük bir zevkle takarım. Bizim buralarda yollar biraz tehlikeli ve otobüs şoförleri bırakın bisikletçileri arabalara bile rahat vermiyor, dikkat etmiyor.
Yakında bende bisikletimi alacağım ve okula artık onunla gidip geleceğim. Okul yolu 7 KM civarı ama yol tehlikeli olduğu için sahil yolundan giderim(kask alana kadar) bazen, bu da yolu 9 KM yapıyor. :) Bu arada bütçeden dolayı ilk aylarda kask alamam ardından okul harçlıklarımı toplayıp 1-2 aya iyi bir kask alır takarım.(Günde 2.5 TL harçlık)Gidebileceğiniz her yere bisikletle gidin derim ben. :) Yol tehlikeliyse kaldırımdan gidin(varsa). Dikkat ederseniz bir şey olmaz zaten. :) İyi forumlar.
Bu arada yazın çok hoş olmuş @Yusuf Yılmazvural abi. :)

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Rotinda Acebek

bu aralar havalar kötü gidiyor bisiklet işi sakat ya yağmur yağarsa diye havalar tekrar iyiye dönsün devam :)