Oklahoma mı? Miami mi? Şampiyon sizce kim olur?

Tepki
29
Seride ilk maç geride kaldı ve ikinci maçta başlamak üzere şu an. Benimde aklıma, ilgili olan arkadaşlarla konuyu paylaşmak geldi.:) Oklahoma City Thunder, Miami Heat karşısında seride 1-0 önde bulunuyor. Bence şampiyon da olur. Zorlu bir final serisi olacak tabi ki. Sizce kim şampiyon olur?

Scudo

Onur Eryaman

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Sedona
İkinci maçı Miami 100-96 aldı ve seriyi 1-1 yaptı. Bir OKC taraftarı olarak tabii ki Oklahoma şampiyon olur diyorum :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Durant seride bir başka oynuyor. Üzerinde farklı savunma deneyeceklerdir bu durumda belirleyici olan ikinci adamlar. Wade ve Westbrook ne yapacak. Westbrook eğer savunmayı aşabilirse ki ilk defa bu kadar iyi bir svunmacı karşısında oynuyor o zaman işler zora girer. Acak yine de şu ana kadar görünen, Miami nin atletik yeteneklerine ciddi anlamda kafa tutabilecek bir ekip var karşıda. Bir de Harden faktörü sonuca etki ediyor. Oklahoma diyorum.

Tepki
29
İkinci maçta çok çekişmeli geçti. Oklahoma son ana kadar geri gelmeye çalıştı. Bitime 12.5 kala farkı ikiye indirip son hücum şansını yakaladılar,kötü hücum ettiler. Battier maçın yıldızıydı çok yüzdeli attı ve seri Miami'ye taşındı. 7 maçlık bir final serisi izleyeceğiz gibime geliyor :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
James'in kişisel çabasıyla, görünmeyen karhaman Battier katkılarıyla haklı bir galibiyet aldı.

Bir OKC taraftarı ve 2. maçı izlemiş olarak, maça çok kötü başladılar ve son periyoda kadar çift haneyi eritemediler.

Son 5 dk müthiş oynadı OKC. Son 30 saniye 2 farkla geri iken Durant'in 2'lik atışı kaçırması maçın sonucunu belirledi. Bu sene OKC şampiyon olamasada kesinlikle seneye şampiyon.

Şampiyon olabilmesi için - benim görüşüm - pota altına ve SG ( 2. oyuncu ) pozisyonuna sağlam adamlar gerekli. Her ne kadar Harden SG'yi kapatsada yetişemiyor.

Hele Perkins ve Collison ile pota altını alamazsın. En azından Chandler ve Bynum gibi uzun ve sağlam oyuncu olması gerekir.

Saha avantajı Miami'de bakalım 18 Haziran bize ne göstericek...

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Mesut C.

T. Chandler değil de Bynum gelirse hakikaten korkunç olur. O size da bir oyuncuya ihtiyaçları var.
Bu arada ikinci maçın son hücumunda Durant e yapılan bariz faulu de yedi hakem, sonuç değişebilirdi.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Bynum'u biraz zor alırlar aslında takasla K. Love fena olmaz. Hem pota altında iyi hem de şutör. :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Oklahoma çok genç bir takım daha önünde yıllar var LeBron bu sene affetmez diyorum ;)

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
LeBron James'li Miami tabiki ... Seride durum 3-1 olmuş galiba ... Burdan da vermez artık Miami ...

Tepki
29
NBA Finalleri tarihi boyunca hiçbir takım 3-1'den geri dönememiş. Thunder,ın evindeki maçı kazanacağını düşünüyorum, son çeyrekte bu sefer hata yapmazlarsa, LeBron izin verirse:) 4-2'ya da 4-1 Heat şampiyon.