Öğrenmek,yapmak istiyorum..!

Emre Secer

Üye
Tepki
42
Arkadaşlar ,

Ben BMX aldım,ancak 5-6 hareket dışında bişey yapamadım..Wheelie (ön kaldırma) çalışıoruz arkadaşla ama pozisyonunu ayarlayamıoruz pek.. ben bikere 90 derece kaldırdım ondada nasıl yaptıma dikkat etmedim.. :rolleyes:

Bana şunlar lazım ;

Eller-bel-kalca-ayaklar nasıl durmalı?

Eller-bel-kalca-ayaklar kaldırma sırasında yada önce şekil değiştirmeli mi?

13-14 Yaşındayız , kas geliştirmemiz gerekir mi?

Yorum ve cevaplarınızı bekliyorum..

Scudo

neodim_bmx

Forum Bağımlısı
Tepki
451
kas gelıstırmenız gerekır ama bekleyın yasınız yeterınce az zamanla zaten kaslarınız gelısecek eger bmx surmeyı bırakmazsanız...wheelie konusunda yardım edemicem cunku hıc calıstıgım bı hareket degıl...
wheelie yerıne bence manuel falan deneyın ılerde vıdeo cekerken daha guzel combo lar cıkartabılırsınız...

• Beğen
Tepkiler: Emre Secer

Emre Secer

Üye
Tepki
42
muhammet abi valla öğretsen çok süper olur yarın saat aksam 10:00-10:30 gibi kapalı spor salanonun önüne gelirsen arkadaşımda gelir ustasından öğrenmiş oluruz. cevabını bekliorum

Emre Secer

Üye
Tepki
42
@JAckaL34

valla tanımıoyorum ama bulursam danışırım işallah yapıcam bu işi

Emre Secer

Üye
Tepki
42
beyler artık yapabiliorum dün 1 saat filan ugrastım yaptım :D

Aparijo

Üye
Tepki
119
Wheelie'yi yapamadan manual olmaz. Bunu gösteriş olsun diye de yapmıyoruz. Manual'e daha çok var. Wheelie yaparken omuzlarından geriye yaslanıp kollarınla gidonu çekeceksin. Kolların düz duracak unutma. Yani wheelie'yi omuzlarınla yapacaksın. Kas değil önemli olan tekniktir. Bol bol sürmen gerekiyor.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
tabi wheelieyi yapmadan olmuyor cidden.çünkü insan kendini geriye vermeyi kavramadan manuale hiç ama hiç başlayamaz.wheelie yapmam ragmen manual yaparken hala geriye kendimi vermeye çekiniyorum..kaslarında kullana kullana zaten gelişmeye başlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Emre Secer
Tepki
1
muhammet abin datca yolunu bıtırmıs adam ogretsın sana :Dmumi olum ogret lan su cocuga artık!!!

Tepki
9
wheeli ve manuel yapmadan balans denedim takla attım taksim meydanınn ortasında:D