Öğrenci işi bisiklet için yardıma ihtiyacım var.

Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Merhabalar, öncelikle herkese başarılar. Bisiklete çok tutkum var fakat bütçe sorunu biraz kısıtlıyor. Gelecekte inşallah bende profesyonel bir bisikletçi olurum. Foruma baktım belli ki birçoklarınız profesyonel ama bana şöyle bir şey lazım. Ortalama 2 kmlik bir dershane yolum var. Tıp okumak için üniversiteye hazırlanıyorum. Öğrenci bütçesi bilirsiniz. Toplama eski 15 senelik önemli değil ama sağlam ve hafif bir şeye ihtiyacım var. Çocuk özentisi süspansiyon falan yok. Ağırlık yaptığını da biliyorum zaten. Benim çok hafif ama aynı zamanda sağlam bir şeye ihtiyacım var. Biliyorum karbon kadrolar öneriliyor ama hem pahalı hem de sağlam değil. üzerinde bir binişte 1 saat bile geçirmeyeceğim. 19 yaşındayım fakat okuyanın hali başka oluyor ne yazık ki. Bisikletçilerden toplayayım dedim profesyonel anlamda bilmesem bile kazıklanılmaya çalıştığımı anladım. 200 tl'm var. Ama aynı zamanda spor ve bisiklet tutkum da var. Interval kardio koşularımı bile aksatmam. Neyse dağıtmadan bana önerebileceğiniz bir yer, şahıs ya da bu işle gerçekten eskiden beri ilgilenen bir tanıdığınız varsa iletebilir misiniz? Bu işi ilerde aranıza katılmak adına ben de istiyorum. Haftanın 5 günü dershanede olacağım bari bisikleti bu araya koyayım ki hem yol parasından kurtulayım hem de tutkumun peşinden gideyim. Neyse, biliyorum çok da iç açar bir konu değil ama bisan mountain cat'lerin bile 16 kg olduğunu görünce böyle biryerden yardım almanın mantıklı olacağını düşündüm. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10
Scudo

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
hocam sana varya bi kere sağlam istiyorsan mtb lazım. mtbde de sınırlı bütçeye en iyi çözüm ng650 dir :D bende var satılık istersen hallederiz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2 kmlik yol için en ucuz ne bulursanız onu alın. Hafif-ağır pek farketmez. Neredeyse yürüme mesafesi zaten :D
profil fotonuzdaki bisiklet sizinse, hiç başka masraf yapmayın derim.

• Beğen
Tepkiler: Bozkırlı
Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Profil fotoğrafımdaki kütük gibi. Evet benim onu satıp başka almak istiyorum. Ya belki de daha fazladır ama ben dolana dolana da giderim. Yeter ki olsun.

Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Büyükçekmece sahilde bir kere bisiklet kiralamıştık. Hiçbir şeye benzemiyordu fakat o kadar hafif ve sağlam görünüşlüydü ki. zincir geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok frenler çok iyi durumdaydı bir daha görsem gidip teklif edicektim ama böylesine de razıyım. Eminim en fazla 150 tl fiyat biçiyorlardır ona. Güzel bir şey olduğunu bilsem 100 tl bile olsa gider kendi bisikletimle takas ederim. 2000 liralık profesyonel bisikletlerin konuşulduğu forumda bunun hesabını yapmak da ayrı bir absürdlük.

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Hem rahat sağlam istiyorsun hem bütçem yok diyorsun :/

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Drotingocni cümlenizden anladığım kadarıyla daha Google üzerinden birçok araştırma yapmalısınız. Zira çok büyük bir yanılgı içindesiniz

• Beğen
Tepkiler: mtbrhnkc ve Volg
Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Profesyonel bir sporcunun karbon kadrosunun defalarca catladigi hakkinda bi yazi okumustum. Dayaniksiz diye ondan dedim

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Btwin var kardeş alacağın bütçeye en yakın. Yanlış hatırlamıyorsan rocrider 300 dü modeli. Bu bütçeyle çok fazla bir şey bekleme. Mesafenin kısa olması da senin için avantaj. Bir arkadaş yazmış profildeki bisikletin bile aynı işi görür diye. Haklı da ama sen yok yenileyeceğim diyorsan bu rockrider denen modeli araştır. Yalnız vites geçişlerinin sorunsuz olması fren sisteminin iyi olması falan daha çok bakımla ilgili. Tabiki parça kalitesi de önemli ama sizin kiraladığınız bisiklet kötü bir şey bile olsa bakımlıdır.

• Beğen
Tepkiler: Drotingocni

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Profilindeki bisiklet bu iş için fazlasıyla yeterli ayarlarını belki bir kaç parça değişimi yaptıktan sonra çok rahat kullanırsın. İstanbul gibi yerde yaşıyorsun dersaneye gittiğinde yeri geldiğinde sabahtan akşama kadar ordan çıkmayacaksın döndüğünde bisikletini yerinde bulamayabilirsin. Anlatmak istediğim kısa mesafede ulaşım için kullanılacak bisikletin iyi bişey olmasına gerek yok. Tur yaparım uzak mesafelere giderim deseydin tabi ki iyi bişey almanı tavsiye ederdik. Tavsiyem sınavlara kadar dişini sık istediğin bölümü kazan üniversiteye geçince yapmak istediğini yaparsın.

Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Yardimci oldugunuz icin minnettarim. Rockrider a bakacağım.

Benimkini satip rockrider alacagim ve universiteye gelince araniza katilacagim insallah

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Olur olur :D mtb bu.
@Drotingocni

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Boşuna para harcama . Profil fotoğrafındaki bisikletine bakım yap yeter . Tam bakım 50 lira diye biliyorum. 2 km çok değil ki . Uzun zamandır sürdüğünüz belli oluyor. Alışıyorsunuz illaki, ben 4 sene önce 220 lira almıştım. (kapak fotoğrafımda) Şehir içinde on numara bisiklet olduğunu şimdi anlıyorum. Öyle bir şey bulabilirsiniz belki. Kilo olarak da seleflerine göre daha hafif 10 kg veya daha aşağı tam bilmiyorum.

Tepki
2
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
Sizinkinin ağırlığı gerçekten cok iyiymis
@MAERKEK
Sizinkinin ağırlığı gercekten cok iyiymis

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Dostum paranı biriktir güzel bişey al şimdilik o bisikletine güzel bi bakım yap cillop gibi olur komple köbekleri zinciri sök bakımını yap paran biriktiği zamanda pro bi bisiklet alırsın