offf off moralim çook bozuk :((

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
arkadaşlar benim kadromda neden bu kadar çizi var ya bunları nasıl gideririm

http://b1206.hizliresim.com/y/b/7qqbn.jpg

http://b1206.hizliresim.com/y/b/7qqch.jpg

http://b1206.hizliresim.com/y/b/7qqdg.jpg

http://b1206.hizliresim.com/y/b/7qqdv.jpg

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oje işinizi görür

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
:D ya millet bisikletinin fotosunu koyuyor gıcır gıcır leke bile yok ben kendikimi gördükçe moralim bozuluyo ben yapsam içim yanmaz bisikletçide olmuş başkada yokmuş 2011 in son bisikletiydi dayanamam 2 ay dedim aldım (iyikide almışım 2012ler çok pahalı 750 tl olmuş)

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@Hasan Kılınç

@yücel güngör

:) Yücel Kardeşim o kadar dert etme.Ben de Bisikletimi aldığımda çizikleri sonradan görünce üzülmüştüm,zaten elinde bir tane kalmıştı iyiki de almışım.

Arkadaşın da dediği gibi,çizikleri Oje ile rütuş yapıp doldurdum gayet te güzel oldu.

Not:Oje Milyoncuda 1 tl almıştım.(pahalısına gerek yok)

Rütuş ta boyayacağın,yani diğer renk'e karışmaması için düz olarak kağıt bant vs.ile bantlarsan daha şık olur,sonra bantı söker aynı işlemi diğer renk için uygularsın...

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
@Kadir Altuntaş

saol kadir abi bizim burda bi milyoncu çok alıp akşam denicem olmadı direksiyon kısmını karbon kaplama yapcam güzel görünüyor öyle

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
@Özgür BOZKURT

:) ama insan gördükçe moreli ister istemez bozuluyor bisikleti o kadar önemsiyorumki bisiklete eski bi 3310 u gizli bir yere koyup çalınmaya karşı gps takibinden bulmak amaçlı projelerim var benim o derece

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben ve bisikletim... çiziklerimizle mutluyuz :)
yani ondaki her çiziğin karşılığında benim de bacağımda bi çizik oluşuyo : ))) elimiz mahkum mutlu olucaz :D

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
4
çizikler derin değilse yani sadece vernikleri çizikse bisikletin kadroyu tamamen söküp kaliteli bir vernik spreyle 1-2 kat geçerseniz kılcal çizikler gider.

Kadroyu boyamadan önce ayda bir turtle wax marka bir metalik renk araba cilası alın bir bezle bu kremi tüm kadroya iyice yedirin çoğu hafif çizik yok olacaktır ayrıca kadronuz kire toza çizilmeye korozyona karşı korunacaktır.

çok derin çizikler mevcutsa yani astara kadar o zaman oje olayını yapabilirsiniz ancak ton farkı oluşacaktır bunun için 1-2 yılda bir bisikleti kaportacıya verip boyatabilirsiniz.

bu derin çizikler için plasti dip uygulamasıda yapabilirsiniz bu ne oluyor derseniz daha çok arabalara uygulanan mat boyadır. Bu plasti dip boyası sprey halinde piyasada mevcut olduğu gibi teneke kutularda tabanca için satılanlarıda var. Siz sprey ile bu kadroyu bununla boyarsanız kuruyunca bu boya metal üstüne plastik oluşturuyor aynı bir latex eldiven gibi yada balon gibi kadronun üzerini sarıyor ve istediğiniz zaman bu plastiği komple sökebiliyorsunuz sökünce orijinal boyaya en ufak zarar gelmiyor. Plasti dip kısaca metal üstüne yapıştırılmış balon kıvamında bir tabakadır. Bir çok renk seçeneği mevcuttur. Youtube den aratırsanız nasıl bişey olduğunu görürsünüz.

Bisikleti ilk aldığınızda şeffaf yapışkanlı plastik 1 metre boyu olan etiketten alıp kadroyu bununla sararsanız bisikletinizi çok iyi muhafaza edebilirsiniz.

ayrıca kadroyu zımparalayıp beyaz eşya boyası spreyinden alıp tüm kadroyu beyazada boyayabilirsiniz bu beyaz eşya boyası metale çok iyi tutunur çıkması mümkün değildir. Ama en iyisi siz kendinize basınçlı boya tabancası alın 1 kutu metalik araba boyasını kaportacılardan edinin evde kendiniz canınız istediğinde istediğiniz renge boyayın.

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
1
Bisiklet
Ghost
bisikletlerdek, çiziklerden kurtulmanın en basit yolu kaplama yaptırmaktır bisikletinizin her zaman sıfır gibi kalır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) Bakın bu benim arabamda kullandığım bir çözüm yolu bisiklette nasıl olur bilmiyorum çünkü çiziklerim yok bir bakın isterseniz.