''ocak 2012 den bıçkıdere,,,antreman ,,,''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
olabilir kudret abi birde görmüş oluruz

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bahtiyar közen

bahtiyar,,,erkanı haber et aportta bekleme olayı ayın 25 ine düz yola endeks o vakit sen ben topçulardan döneriz gebzeden trene hepsi 6.5 lira yol parası ben bi kangal sucuk 3-4 dilim ekmek alacağım yanıma ,,,,,evet havaya bakıyoruz şimdilik güneşli ama akşam yağmur eve ısı -1 cumartesi akşamı netleştiririz,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bıçkıdere antremanların amacı 20 mayıs içindir ,,,son tahlilde dostlar 2 katogoriden tercihlerini koydular,,,
bıçkıdere etabını durmadan 44 km yi daha önce 2 saat 10 dakikada aldım bu son aralıkta da durum gene aynı olmuştur bu da şu demektir buradaki rampaları hesaba katarsak şile rampalarını kömürlüğe kadar mesafe 50 km yi aşar biz ona 55 km diyelim bu şu demek bostancıdan maşukiye tam 113 km bunun ilk 55 km si 2 saat 10 dakikada alınacak ve durmadan sonra bi mola yaparım ,ama kısa olmalı,,,
bostancı gebze 40 km dir bu durumda gebzeyi 10 -15 km daha geçiyorum demektir bu iyi gebzede hafif kısa tırmanışlar var,,,07.30 ,,,,2 saat 10 dakika sonra saat 09.40 olur ve geriye kalır 58 km bu son 58 km de durma olmaz ise ki olmaması lazım o vakit bunun süresi km arttıkça güç azalacağından en kötü senaryo 3. saat sonra maşukiyeye ulaşırım...mola az olunca durum dahada zorlaşıyor tabi,,,saat 12.40 da maşukiyeye ulaşmaca tırmanış için 20 dakika mola ve saat 13.00 de benim için tırmanış başlar,,,,benim için en kötü senaryo tırmanışın 4 saat olmasıdır ve saat 17.00 de kartepe otelde olurum 17.15 de dönüşe geçerim iniş 21 km suadiyeye bu inişi süratli yapma durumu en çok 40 dakikada inmeliyim 17.55 de suadiye merkez ve geriye kalan son 37 km yi üç saatte almalıyım ve saat tam 20 ,55 de topçulara varmaca böylelikle stressiz geçerim çünki saat 20.00 den sonra bisiklet alınıyor,,,

çıkış 07.30 topçulara varış 21.00 toplam 14 saate sığdırmaca ,,,,,
bu iyi bi derece değildir ama en azından 14 saat boyunca zevkli dakikalar yaşarım sele üstünde geçen zamanı hesaplama olayı sahada belli olur eğer molalar hesaba katılırsa çıkış ve varış saatleri hesaba katılırsa hepsi 14 saat 188 bölü14 tempo 13 son derece düşük ,,,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
tamam abi bu haftasonu hava iyi olursa tur yaparız

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/4_int.jpg
Sunday 12/25/2011
Chilly with a blend of sun and clouds
High Temperature: 6°C
RealFeel: 2°C

bahtiyar durum bu şimdilik cumartesine kadar bakacağım gece yağmur yok -2 derece soğuk sayılır akşama kalmayız,,,,esasında gidişte hiç durmadan ne kadar basacağımızda ortaya çıkar bi nevi antreman olur bize düz yol şimdi sen gelirsin erkan artı başka gelen olurmu bilemem yalnız semir gene boşlamaya başladı burayı evet saat 07.30 da çıkalım bostancıdan derim,,,hava yukardaki gibi olursa

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
tamam abi hava böyle olursa gideriz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

cumartesi hava yağmurlu pazar hava kapalı bu durumda yerler kuru olursa gidilir aksi takdirde yataş,,,,,

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Çavuş bugün fatura yatırmaya gitmderken mtb ye bindim sanırım kendimi sadece yol bisikletine hapsetmekle haksızlık etmişim...bi Bıçkıdere istiyorum aslında ama nasıl olur nasıl gider bilmiyorum..:):):) etrafındaki 3 - 5 kişiyide ben kaçırmayayım..:):):):):)

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayetkin Erzan

hohohoho seni gidi seni yav gardaş valla özledim seninle mtb olayını,,,gellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
aytek bıçkıdereye ,,,,,,,,,,,,,,
tam mtb ye göre ,,,,,,şile rampalarını alacağız gerçi kömürlükten sonra kaçacağız aytek bu pazar bi durum var sen yolu al saat 07.30 da gelebilirsen bostancıya beraber ya bismillah deyip gederek sahilden püfür püfür,,,
izmit tren istasyonundan sonra sağa sefa sirmen bulvarından gölçük - ve topçulara ne diyon geleyonmu gardaş,,,,,,

:D :D :D :D :D

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@Kudret Kurtcebe

Çavuş beni zor durumda bırakıyosun tahrik oluyorum...ama....

Pazar günleri en erken 08:00 Sirkeciden start yapabilirim ve toplamda 5 saatten fazla zaman ayıramam ve bu 5 saatin içinde en az 120km +yapmam lazım bu şartlarımı kabul edersen uyar :) karşıya geçip dönmek için 1 saat ölü zamana ihtiyaç olur bu aralar uymaz ama Bıçkıdere nasıl bi yer merak ediyorum yerlerin yaş olduğu bi gün bıçkıdere yaparız yerler kuru olduğu zamanlar ekiple klasik....:):):)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayetkin Erzan

yerler yaşken ben yokum babo,,,şile sakat olur yerler yaşken,,,, ayrıca bakacığiz bu bostancı-izmit- topçularda ama tahminimce sabah yerler nemden ıslak olacak çünki iznik e kar yağıyor bu cumartesi tabi bu vesile ile karamürsel yolları artı gölcük felan yerler pek kuru olmaz orda 25 inde yataş,,,bu hafta içi bu gün biraz zaman ayırdık seleye tabi lay lom lom yaptım ,,maksat dostlar alışverişte görsün saat 01.39 bu akşam uyku tutmadı beni neden acaba ,,,

:) :) :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayetkin Erzan

sexy tur şöyle olur tangalı hatunlar bisiklete biner kartepeye gideriz onları abd den transfer ederim evet sağlam hatunlar triatloncu bunlar valla canımıza okurlar benden söylemesi,,,

:D :D :D :D :D :D :) :) :) :) :) :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Details for Sunday, December 25, 2011

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/4_int.jpg
A blend of sun and clouds with a shower in spots; chilly

High Temperature
6°C

RealFeel®
3°C

Winds
NNE 14

Maximum UV
1

Thunderstorm Probability
20%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
1 Hour

Hours of Rain
1 Hour

bahtiyar yatıyoruz ben koşuyorum bir saat yağmur yerler ıslak ,,,,,,,,,,,,,,evet 15-22-29 ocakdan bıçkıdere olacak yerler kuru olacak kuru soğuk -1 in altlarında koşarım ocak,şubat -1 lerin altında olursa,sele üstünde olmak sakat çünki hız yapıyoruz durduğumuz an şifayı kaparız,,salonda bisiklete binmek için yerler yok evde treynır olan çevirir olmayan ise 15 km koşar sahilde ,,,,,,,,,,,,,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
tamam abi neyse birdahaki sefere

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
<script src='http://img846.imageshack.us/shareable/?i=uzun.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>(link)</noscript>

<script src='http://img507.imageshack.us/shareable/?i=fuzun.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>(link)</noscript>

çavuş dün yağmur altında rüzgara karşı tek 160km yapıldı...2125m irtifa toplandı...senin bıçkı dereye hazırlanıyorum eğer senin turlarda boy göstereceksek çalışmak lazım...

bıçkı dere 160 etkisi yapıyor diyosun yani düzde mi 160 etkisi yapıyor????
dün 160km de 2125 irtifa toplanmış düzde bunun etkisi kaç olur tabii hava koşullarıda göz önünde bulundurmak lazım...
yol bisikleti ile gayet emniyetli bir sürüş oldu tamii risk çemberini aşmadık sende 1,50 maxiss var neden yağmurda sakat oluyo anlamadım, 700-25 yol lastikleri ile ben sorun yaşamadım hemde cst marka ultremo zx leri taksaydım daha iyi hissederdim....

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aytek şöyle bi olay oldu önce tekeri aldığımda tabi yeni idi ve asla arkadan kaydırmıyordu ama havayı alıyordum 80 hava basılırsa kayma yapma riski vardı şimdi teker artık oldu şinanay ve tuzladan dönerken virajda arka kaydı teker ben bittim diyor seni düşürürüm ,,,durum bu ayrıca silik olduğu için yeler ıslak iken eskime payıda var teker dönmüyor üzerinde su kanal yolları yok suyu yedikcede teker ağırlaşıyor dönmede zorlanmaya başlıyor bu teker bitti bendede para bitti açıkçası slx bitti ayna kol zincir ruble bitti ne yapalım bankamı soyak acebe,,,,,

:D :D :D :D :D :D

aytek düzde değil şimdi bostancıdan dudullu hizasından şile otobana sen biliyorsun şile yolunu ve rampalarını akabinde ömerli inişi sonra dört adet tırmanış var uzun var kısa var sağdan kömürlük bıçkıdereye gelirken köy içlerinden kısa etkili rampa çıkışları ve bıçkıdere sonra esas güzel tırmanışlar bıçkıdereden sonra gelen rampalar akabinde göçbeyliden sonra hafif bi tırmanış ile formula yolu ondan sonra rampa yok düz yol tam yola göre ama bıçkıdere göçbeyli stabilize,,viaporttan aydos rampalarına ordan kartal yakacıktan teme ordan sonra tırmanış var ama çok düşük eğim ve ideal tepe sapaktan bostancı tam 130 km emme rampaları hesaba katacan şile ve bıçkıdereden sonra gelenleri

irtifa burda tam ringte zannetmem 2125 olsun bıçkıderede bu kadar irtifa yok yahu benzermi dabıl tavşanlıya ,,,,,,,

aneyyyyyyyyyyyyyy 2266 rakım yuhhhhhhhhhhhh
kartepe hikayeeeeeeeeeeeeeeee

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Details for Sunday, December 25, 2011

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/3_int.jpg
Partly sunny and chilly

High Temperature
4°C

RealFeel®
2°C

Winds
NNE 13

Maximum UV
1

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/34_int.jpg
Mostly clear

Low Temperature
2°C

RealFeel®
-2°C

Winds
NE 14

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

beyler bu accu zırt -pırt değişiyor,,,,:boese157: :boese157: :boese157: :boese157:
şimdi bu durum cumartesi akşamına kadar değişmez ise .....
hareket saat 07.30 bostancı adalar iskele önü,,,,,,
bostancı -hereke-izmit-gölcük-karamürsel -topçular,evet aporta hazır olun içtima var,,,,,,
erkan- bahtiyar irtibattayız,,,,,

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Kartepe yapalım...Maşukiyeden çıkıp ineriz bi tek atarız isteyen dabıl tripıl yapar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayetkin Erzan

uyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bu bana yapılırmı haaaaaaaaaaaaa,,,

:) :) :) :D :D

face deki demokratça tartışmalar devam ediyor emme insanlar bilmiyor anlatacağız performans başka gezi başka aytek sen bıktın biliyorum ama ben asla bıkmam anlatacağım he babam he babam

:) :) :) :) :) :) :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.