''ocak 2012 den bıçkıdere,,,antreman ,,,''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377184_299968766702371_100000677512973_986977_874217086_n.jpg

nihai hedef kartepe oteldir 160 km 8 saate sığdırıldı ise arkadaşlar 200 km lik etabı alacağız demektir yalnız topçulardan geçecek olanlara km eklenecektir trenden sonra inenlere km eklenecek bahtiyara semire erkana km eklenecek bana sadece eskihisara geçtikten sonra son 4 km lik rampa gelecek ordan gebze tren istasyonu ve trenden inince 200 metre var benim eve,,saat 08.00 den sonra trene bisiklet alınıyor ,,,,
ekrem yalovadan geçecek ve yalovadan sonra eve km' leri olacak ona göre hesap yapıyoruz şimdi bıçkıdere deki gibi şiledeki gibi tek rampa yoktur bostancıdan maşukiyeye kadar yalnız burda herkezin temposu önemli o günki rüzgarın durumu ,,,,113 km boyunca sadece gebze tarafından sonra 6-7 eğimlik, uzun rampa var o kadar daha sonra herekeden aşağı paso iniş 5 km dir daha sonra ciddi rampa görmeyeceğiz izmite kadar ve sonra suadiyeye kadar ve hatta maşukiyeye kadar,,,saat 11.00 de maşukiyede olma durumu çok iyi olur ve 10 dakika dinlenmece ve tırmanış otele 18 km işin zoru budur arkadaşlar,,,ve kartepe otele en iyi skor saat 14.00 dür bu çok iyi skorda bunu yapan bence yarım saatten fazla beklemesin ve derhal suadiyeye yönelerek ordan rahmiye ve gölcük istikametine bassın beklemesin zirvedekiler 1300 rakımdakiler yani 1640 ile işimiz yok artık,,,ora offroad ,,,evet en kötü skor saat 16.00 da varmak ki dönüş için sadece topçulara 57 km kalmaktadır saat 10.30 en kötü senaryodur topçular için ama sonuçta trene yetişilir,,,,en son tren saat 24.00 de arkadaşlar gebzeden,,,,

evet ocak ayından bi adet daha bıçkıdere ucu açık antreman hangi pazar olur bilinmez havaya bakar,,,,,,şubatta bi adet olacak martta olacak nisanda olacak ve mayısta ise mayısın ilk pazarı gideceğiz 20 mayısta ise işe soyunacağız,,,

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1-8-15-22-29 beş pazar ,,,,,,,,,,,,,,ayın biri olmaz ,,,,,,,,,,çünki yılbaşı var,,,,,,,,,,ayın 8 inden 29 una kadar ucu açık antreman,,,,,,,,,,,,,,
ekip

1- ekrem
2- erkan
3- semir
4- bahtiyar,,,,,,,,,,,,,

dudullu saat 08.30,,,,,,,,,,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://3.bp.blogspot.com/_gpzqqMgEgrY/TOzsnDlK6RI/AAAAAAAAAHM/AnLewteiq7Y/s1600/cyclocross.jpg

saykıl kros yol bisikleti yarışları ağır zeminde giden asfaltta giden her türlü yola dalan 28 jant sürat bisikleti ,idealimiz oldu artık,,,

http://www.cxmagazine.com/wp-content/gallery/nbx-women-day-two/dsc_0576_result.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
buraya mesaj atıldığı zaman 160 km yi sekiz saatte almayı göze alanlar olacaktır çünki 4 aralıkta ekip 160 km yi sekiz saatte tamamlamıştır tempo 20 dir ben de hibrit var idi erkanda yol bisikleti ekremde ve semirde mtb var idi,,,alper benli hazır olduğu zaman mesaj atsın listeye alacağız,,cemo gelecek bıçkıdereye,ama cemo için kartepe zor çünki çok gerilerde kalır onunla ilgilenemeyiz çünki herkez ritmini korumak durumunda ,,,,ekipte rüzgara karşı değişmeli gidenler olacak bunu başaran saat 11.00 de maşukiyede olur ve bu işi kotarır,,18 km rampa serbest çıkış şekli olacak gibi,,,1300 rakıma varan yarım saatten fazla bekleme yapmadan hemen dönüşe geçecek,,,,kemal arkadaş ve adem dualı arkadaş bıçkıderede bizle olursa onların menfatine olur,,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
ocakta bir hafta sonu güzel hava yakalarız turu yaparız kudret abi idmanlara devam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

şimdi bahtiyar erkanada söyle bu pazar ve 18 ve 25 de boş durmuyoruz ferdi çalışıyoruz buraya rapor atıyoruz ,,,,,,,,,,,,,,,,3 haftadan fazla durma olacak belki 6 ıncı haftada antreman olacak 6 hafta bir buçuk ay demek bir buçuk ay boş geçmemeli aksi takdirde durum iyi olmaz bıçkıderede,,, buraya hazırlık için hafta sonu kaslara yağ çekeceğiz,,,,kısa uzun ne ise yapacağız ama sağanak yağmurda yatma durumu, o vakitte koşacağız,,,ayaklar kaslar kuvvetlensin,,

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
Merhaba herkese,
Bir sonraki Bickidere'ye gelmek istiyorum. Ama muhtemelen sadece 15 ocak uygun benim icin. Haftaya sali belki Ekremle Bickidere yapariz. Cok begenmis oralari, ben de bi gidip goreyim.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alper benli

ekrem orda kafayı yedi,,,oralarda tek araç yoktur,,sadece tekerin sesini duyarsın alper, meskun mekanlar oraları, kurtarılmış bölgeler,,
evet 15 ocakda bilmiyorum hava ne olur ucu açık antreman derken havaya endeksliyiz ,,denk getirmek güç olacak bu ocak ayı bütün pazarları berbat sağanak yağışlı soğuk olabilir ve hatta şubata kadar durum çok kötü olabilir bilemiyorum, havalar şimdi iyi gitmekte geçen sene ocak, şubat kıpırdayamadık 2 ay yatıldı martta göktürkte döküldüm ben ,,,,evet mart ve nisan ayı zati bizim için yeterli olacak iki ayda iki adet bıçkıdere kesin martta ve nisanda yapacağız ve son olarak bi cila çekeriz mayısta ama havalar hep erteleme yaparsa mayıs kümeye düşer ondan sonra allah kerim artık ,20 mayısda dananın kuyruğu o gün kopacak,,

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
evet abi erkanla beraber haftasonu çalışarak kartepeye güçlü bir şekilde geleceğiz bekle kartepe rüzgarın oğlu geliyor görüşmek üzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

yalnız bi adet ultra rüzgarın oğlu varki valla o gelirse biz savruluruz,,,,,

:D :D :D :D :) :) :)

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
Kudret Abi hava iyi olursa neden 11 Aralık'ta Şile yapmayalım ? Kış vakti çok trafik de yok orda, dönüş de rahat olur diye şeettim :pP

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semir karabulut

semir ben ekrem gibi düşünüyorum yani dönüş farklı olacak bu bıçkıdere tam ring olarak bu pazar iyi oldu,,,daha iyi hissetim kendimi eve gelince,,, ben aynı yoldan dönünce eve gelince o gün bisiklete binmediğim gibi bir ruh haline bürünüyorum bu da canımı sıkıyor senin anlayacağın artık etaplar tam ring olacak bostancı çıkış ve dudulludan alemdar ve cumhuriyetten polinez yani rampayı alarak polineze girmece dönüş aynı değil polinezden çıkış ve çavuşbaşına kadar rampaları almak ve ordan kavacık istikametinden sahile beylerbeyinden acıbadem ve erenköy işte polinez etabı bu olacak bıçkıdere değişmez etab aynı tam ring ...kartepe gidiş bostancı- maşukiye dönüş suadiye -rahmiye gölcükten topçular,,,

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392640_10150401913095770_622825769_8882634_1559047311_n.jpg

semir bi dahaki sefere sırt çanta alma yanına bel çanta al baksana adamlara neler yapıyor sakatlayacaklar bellerini,,,

:D :D :D :D :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
helal eren valla iş paraya bakmakta şimdi elimdeki bu kullanılmış karbonu en çok 2150 liraya bırakma durumu ve akabinde üste para vererek scott saykıl kross yol bisikleti kapmaca,,,para para para,,,

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Abi haklısın sırt çantası sakat. Ve biliyorsun Cumhuriyet-Polonez etabı favori etaplarımdandır, her zaman varımdır :D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semir karabulut

hasanın başına ne geldi biliyorsun kalp ritm bozukluğu genç yaşta ümit bisiklet ile kurtdoğmuşta arkada çanta kartepe tırmanışında öyle ama ikaz ettim dinlemedi beni ve doktor muayenesinde kalp ritm bozukluğu çıktı,,,bu polineze bakarız ,,,,,,,,,,11 olmaz 18 olur bakalım tabi havaya endeksliyiz,,,

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe

Valla abi süper cihazlar ancak dediğin gibi pahalı.Disk frenli modellerini de yapmaya basladılar.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren Tublek

aman aman istemem eren ,,disk frenden bıktım ben somunluya dönecem artık arka kaliper bozuldu benim kaliperi çıkardım tek fren ile 160 km lik yorgunluk veren etabı bu pazar aldım hiç bir tehlikesi yok ama son derece soğuk kanlı olmak lazım özellikle keskin inişlerde tek fren olayı ,arka teker akıyor süratlendi bunun nedeni disk yok arkada balata yok neye sürtecek ,,,teker hızlandığı zaman ister istemez o disk balataya sürtüyor bu da hıza yansıyor yokuş aşağı akarak hızlanıyor bisikletim artık,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tam ring etaplarımız

1- anadolu yaka

bostancı çıkış ve dudulludan alemdar ve cumhuriyetten polinez yani rampayı alarak polineze girmece dönüş aynı değil polinezden çıkış ve çavuşbaşına kadar rampaları almak ve ordan kavacık istikametinden sahile beylerbeyinden acıbadem ve erenköy işte polinez etabı bu olacak

2- bıçkıdere değişmez etab aynı tam ring ...
bostancı-iç erenköy- dudullu şile yolu-kömürlük girişi-bıçkıdere-göçbeyli -formüla-istanbul bulvar yolu -pendik tersane -rüzgarın durumuna göre--rüzgar elverişli ise-viaport-aydos rampaları-kartal yakacıktan teme-ideal tepeden bostancı-

istanbul dışı tam ring etapları

3- kartepe -otel--

kartepe gidiş bostancı- maşukiye dönüş suadiye -rahmiye gölcükten topçular,,,ve gebze treni,,

4- iznik e gitmeden -bostancı -eskihisar 44 km ,eskihisar feribot-topçular -tavşanlı-ahmetli -örencik-mahmudiye-çakırlı -boyalıcadan kuzeye çıkış kız derbent-ve altın ovadan topçular-gebzeden tren ,,,,,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ocak ayından 1 ocak uygun değil demiştik ,,8 ocakta yarışlar var belki ekrem gene katılır ,,evet geriye 15 ocak -22 ocak -29 ocak kalıyor,,,,
havaya endeskliyiz hava ne derse o olacak bu arada performans garipçe yapabiliriz özellikle bahtiyar ve erkanı bekliyorum,,,,,,,,ayrı topik açacağım ,,,,,,,

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.