Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oakley Radar Path

Konu, 'Giyim' kısmında oğuzhan dalgıç tarafından paylaşıldı.

1. oğuzhan dalgıç

oğuzhan dalgıç Aktif Üye

Seviye:
    bu gözlük günlük kullanım için de uygun mudur??

2. ATOM

ATOM Üye

Seviye:
    fotoğraf yok mu

3. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    günlük olaraktan kastın spor harici ise onun için oakleyin daha uygun gözlükleri var yani illaki sportif bir gözlük olacaksa. ama her türlü dış mekan sporunda oakley i tek geçerim.

4. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Camlarda buğu önleyici hava kanalları yok. Ayrıca Oakley el değiştirdi artık. ABD'den İtalya'ya satıldı. Şimdi tüm gözlükleri İtalya'da yapılıyor. Daha önce bende Half Jacket modelini almıştım. 6 ay içinde camlarındaki kaplama kalktı. Firma değiştiği için garanti şartları da iç edildi :)

Bisiklet sporunda kullanacağınız gözlüğün camlarının mutlaka "Adaptalite" orama göre açıklık , koyuluk ayarı özelliği barındırmalıdır. Özellikle MTB kullananlar için bu önemli.

Camların bazı özellikler kazanması için kapalama tekniği kullanılır. Bu kaplama bisiklet sporu yaparken gerek rüzgar sürtünme kuvveti, gerekse temizleme aşamsında dökülür veya tamamen kaybolur. Bu nedenle aldığınız gözlüke herhangi bir kaplama olmamasına dikkat edin. bunun yerinde camın kendi özelliği ile tasarlanmış camları olan gözlükleri tercih ediniz.

Açıkcası OAKLEY'e dünyanın parasını vermek yerine , sadece bisiklet sürücüleri için gözlük tasarlayan firmaların gözlüklerine bakın derim.
    (Specialized , Giro vb)

Güney Tuncer ve Niyazi ALTUN bunu beğendi.
  5. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sayın Can Pinar,
    elime abd'den 2 yıl kadar önce aldığım Polorize Oakley Oildrum modeli var. Yalnız djayo'nun yaşadığı sorunu bende yaşadım. Camındaki kaplama noktakar şeklinde yer yer kalktı. Ayrıca aynı problem bir arkadaşımın satın almış olduğu başka bir modelde daha oldu. Daha önceleride sadece Oakley markasını tercih ediyordum ama şu aralar biraz hayal kırıklığı modundayız. Oakley ürünleri için çok iddalı konuşur hep ama garanti için de öyle mi :) ne yapacağız ?

6. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ya da Rudy Project. ImpactX camlı bir modeli gelecek bana yakında. Bakalım nasıl?

7. Gökhan KOCAOĞLU

Gökhan KOCAOĞLU Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler