Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oakley Livestrong kampanyası ile kanserle savaşa destek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında çağatay_çankaya tarafından paylaşıldı.

1. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    7 kez "Tour de France" şampiyonu olan dünyanın bir numaralı bisikletçisi ve kansere yakalanmasına rağmen umudunu hiç kaybetmemiş, hemn hastalıkla mücadele edip hemde sosyal yaşamına devam etmiş. Uzun ve istikrarli bir mücadelenin sonucunda bu amansız hastalığı yenerek, milyonlarca kanser hastasına umut vermiş. Lance Armstrong, bu hastalıktan kurtulur kurtulmaz ilk olarak kedni adını taşıyan Lance Armstrong Derneğini kurdu. Dernek bugüne kadar sattığı "Livestrong" adını taşıyan sarı bilekliklerden elde ettiği tüm geliri kanserle mücadele edenlere yardım etmek üzere ve hastalık hakkında insanları eğitmek üzere bağışlamıştır.

Oakley de bu sezon çıkardığı Radar ve Flakjacket modellerini bu kampanyaya uygun renklerde tasarlayarak, bu modellerin satışından elde edilecek tüm geliri Lance Amrstrong'un derneğine bağışlayarak kanserle savaşa destek veriyor. Livestrong modellerinin belirgin özellikleri çerçevelerin siyah olması ve ğzerindeki plaket ve terminallerin sarı olmasıdır. Aynı zamanda camının üzerinde Livestrong logosu bulunmaktatır.

4eyes Optik Magazin Dergisi temmuz 2007/7 sayısından alıntıdır.

2. yavuzicmez

yavuzicmez Kıdemli Üye

Seviye:
  3. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Bende Lance ARMSTRONG un sarı bilekliğinden takıyordum ama 2 sene taktım sonra koptu :( acaba nereden bulabilirim bir fikri olan var mı ?

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yeşil bisiklette olabilir bende oradan almıştım aynı şekilde kopuyor.terden dolayı kaynaklanıyor.

5. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:

aynı sorun bendede oldu
    6 ay icinde kopdu

6. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu renkli bileklik takmak bana hep garip gelmiştir kimse yanlış anlamasın ama bireysel bir fikir sadece yeni doğmuş bebeklere karışmasınlar diye annelerinin isminin yazdığı bilekliği anımsatıyor .Mantığını çözmüş diilim.

Lance Armstrongu da bir amaçla gelirini bağışlaması oldukça güzel,kendiside kanserle mücadele ettiği için böyle bir sonuca ulaşması daha beklenebilir bir sonuç.Kimsenin sağlığının bozulmaması dileğiyle...

7. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Livestrong bilekliklerinden bende de vardı iki üç tane, ama bendekiler kopmadı. Tek problem sarı rengin, acayip bir sarıya dönmesi oldu. Hayır, pis bir insan da değilim, her gün duş alır, hijyene önem verirdim :) Ama nedense renkleri bir acayip oldu. Üstelik duştayken bile çıkartmayıp, onları da yıkamama rağmen... Olsa yine takarım, ama yok.

EK: Oakley konusu açılmışken, Oakley'nin şu saçma aksesuar tutumuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Gözlüklerin yanında dandik bi bez parçası verip; ''bununla hem camları siliyorsunuz, hem de içine koyup taşıyorsunuz'' diyor. O kadar para verip, zar zor bi tane alıyoruz, yanında bi taşıma kutusu (hardcase tabir edilenlerden) vermiyorlar. Onu geçtim, o yanında verdikleri bez parçasını kaybedersek, yenisini almak için 15$ ödememiz gerekiyormuş. Ben eşyalarımı çok kolay kıran birisi olduğum için, gözlüklerimin de kırılmasından korkuyorum çantaya vb. koyduğum zaman. Bu sebeple sert olan (hardcase) gözlük kutusuna ihtiyacım var, ama 40$ gibi fiyatı var. Acaba orjinal Oakley gözlük taşıma kutusunu uygun fiyatlı bulabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bahsetmişken bide resim ekliyim

9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Birde bu bilekliklerin her yerde sahtesi çıkmaya başlamıştı. Ben o olaya sinir olmuştum. Adam bu bilekliklerden elde edilen geliri kanser ile mücadele için bağışlarken bu sağda solda satılanları kim bilir kimler üretip ticaret için insanları kandırıp satmışlardı yanlışım yoksa....

Allah (c.c) sağlığınızı, sıhhatinizi, huzur ve mutluluğunuzu bozmasın.

10. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    oakley.com/livestrong adresinde vakfa her gözlük başına 20$ aktarılacağı yazıyor. 4eyes Optik Magazin Dergisi biraz atmış sanırım. uyarmak lazım bi düzeltme yayınlasınlar.

11. yavuzicmez

yavuzicmez Kıdemli Üye

Seviye:
    neden 20$'ın neresini beğenmedin ? anlamadım

12. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    beğeniyle alakası yok yazdıklarımın. tekrar oku lütfen.