İnceleme Oakley Jawbreaker Bisiklet Gözlüğü

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Link yok çünkü sürekli değişiyor. Ancak aratırsanız çabucak çıkar. Bolca yıldız ve yorum almış olanlardan seçerseniz ve tracked shipping tercih ederseniz sorun yaşamazsınız. Şeffaf camı olanlardan tercih ederseniz gece de kullanırsınız ki kesinlikle tavsiye ederim.

Scudo

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz
Peki hocam şu büyüklük konusuna ne dersiniz ? Biraz büyük geldi gibi bana. Moralim bozuldu :p

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turac000

Foto atarsanız net bir şey söylenebilir. Daha önce de bahsetmiştim, geniş yüz yapısı olanlar için ideal bir gözlük ancak ilk kez denediğiniz için garipsemiş olabilirsiniz.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turac000

Bence gayet iyi durmuş, zamanla kullandıkça alışırsınız.

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz
İnşallah hocam, teşekkürler ilginize :)

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Gayette yakışmış daha kask da eklenecek [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: turac000

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bende N11 üzerinden gözlükcü.net mağazasından jawbreaker aldım , büyük ihtimalle pazartesi günü elimde olacak.Siyah çerçeve siyah camlı modeli tercih ettim , gece sürüşleri için seffaf cam almam gerekecek.Fiyatı göz önüne alındığında insan keşke en azından şeffaf bir cam çıksaydı diyor.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akgulcemal

Şeffaf lens alırsanız eğer, satın almadan önce sizdeki çerçeve ile uyumlu olup olmadığına dikkat edin. Wiggle'dan şeffaf lens alıp, çerçeveye uymadığı için geldiği gibi geri yollamıştım.

Mesela aşağıdaki lens, gözlükcü.net sitesinden aldığım Jawbreaker ile uyumlu değil. Alt köşelerden çerçeveye oturmuyor.

(link)

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz hocam 30km/h den sonra gözlerime rüzgar carpıyor. Gözlük etkisini yitiriyor. Bu normal midir ?

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
@turac000 Bende iki üç sürüşümde kullandım gözlükleri , aynı şekilde biraz fazla hava aldığını düşünüyorum , tabi havalar biraz soğuk olduğu için olumsuz etkilemiş olabilir belki havaların daha sıcak olduğu yaz günlerinde olumlu yönde etkileyecektir.Ayrıca arka tarafı kontrol etmek içim omuz üzerinden baktığımda alt çerçeve engel oluyor gibi hissediyorum biraz daha fazla kafamı çevirmem gerekiyor.Onun haricinde optik kalitesini beğendim ama kasa kalitesi sanki bu fiyatını haketmiyor gibi daha iyi olabilirdi sanki, uzun yıllar kullanmak nasip olur umarım.

• Beğen
Tepkiler: turac000

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@akgulcemal
Dediklerinize bire bir katılıyorum. Havalar ısındıgında nasıl olacak bakalım :) ama geri görüşü engelleme konusunu aşmak içinde ayna kullanmak gerekecek sanırım.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turac000

Yüzünüze tam oturmadığı zaman hava alabilir, bahsedildiği gibi soğuk havalarda bunu daha kolay hissediyorsunuz, ancak sıcak havalarda bu hava akışının gerçekleşmesi gerekiyor ki cam buhar yapmasın, alın bölgesinden akan ter cam üzerinde durmayıp akıp gitsin veya ter tutmasın.

Kafanızı çevirip arkanıza veya etrafınıza bakarken, ilk başlarda benzer bir durumu ben de yaşamıştım, bu tamamen alışkanlık ile alakalı yani zamanla kullandıkça daha rahat edeceksiniz. Şu an için ön yargılı yaklaşmanız normal.

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
ray-ban lar ile rahatım polarizasyonda var rahatım.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Sahte oakley kullanmanın sonucu :( kaza aninda gözlüklere ne olacak onu da düşünmek lazım

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem cm

kaza anında orijinali kırılmayacak mı :)

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs