Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oakley Jawbreaker Bisiklet Gözlüğü Hakkında

Konu, 'Giyim' kısmında Erdal YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, Oakley Jawbreaker gözlük modellerini inceleyen, alıcı gözüyle bakan, hatta satın alıp kullananlar varsa yorumlarını rica ediyorum.

Gözlüğün bir kaç modeli, şu an Türkiye'de bir mağaza da, (reklam olmasın diye adını yazmıyorum) %30 indirim ile 560 TL'sına satılıyor.

Fiyat bir hayli yüksek gibi görünse de, yurt dışı ile aynı hatta daha ucuza bile denilebilir.

Kutu içeriğinden yedek veya farklı bir lens çıkmaması fiyatına göre dezavanataj diye düşünüyorum. En azından 1 adet farklı lens eklenebilirmiş.

Gözlüğün çerçevesi enlemesine epey geniş, kaşlarınızın da üstüne çıkacak bir çerçevesi mevcut. Yalnız yüzü geniş olanlar için belirteyim, gözün alt kısmını yeterince kapatmayabiliyor. Bu kısım tamamen kişiden kişiye değişiyor.

Evet sizlerin yorumunu rica ediyorum. Teşekkürler

ercst0rm ve MeTaLioNs bunu beğendi.
  2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Daha önce Oakley markasının Half Jacket model gözlüğünü kullanmıştım, çok da memnundum. Ben Edip abiye sattım o da kullandı. Daha sonra o da başka birine sattı. Ben de bir başkasından almıştım.

Bu kadar döngüye rağmen sapasağlam bir gözlüktü. Bunun tasarımını beğendiyseniz eminim iyidir, şahsen benim pek hoşuma gitmedi ama bu kişisel bir konu. Ve bir de yüze göre de uyumu değişiyor, deneyerek alırsınız zaten.

Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  3. ekren gökhan

ekren gökhan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Erdal bey daha öncede konuşmuşduk ama bende Oakley Flak Jacket modelini kullanıyorum. Benim yüz yapıma çok uygun deneyerek almak gerek bencede. Uzun süre kullanılacak bir ürün .

Oakle-FLAKJKTSUN-PWB-OS.jpg

ercst0rm bunu beğendi.
  4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Gözlüğü yakından inceleme ve deneme fırsatım oldu, ancak gözlük yüze oturmuyor, yani hava da asılı duruyormuş gibi bir çerçeveye sahip. Yarın bisiklet kaskıyla beraber deneyeceğim. Fiyatına göre kutu içeriği yetersiz.

ercst0rm bunu beğendi.
  5. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yuzunuz hatlariniz genisse guzel oturuyor fakat kutu icerigi yetersiz, gun isiginda mukemmel bi gorus sagliyor fakat gece gorusu icin lens degisikligi gerekli ve lens almam lazim araştırıyorum..bilgisi olan paylasirsa sevinirim

6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ercst0rm, Oğuzhan Y. ve Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  8. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bende de tour of france modeli mevcut sirkeci den turkuaz optikten almistim,az once arayıp lens temin edebiliriyiz diye sordum modeli arastirma yapip donucekler olumsuz bi gelişme olursa vermis oldugunuzl linklere yonelicegim

9. Hakan Bahrilli

Hakan Bahrilli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Oakley Jawbreaker sahibiyim. Çokça gözlük denedim, kullandım. Artık kullandığım scott gözlüğüm de eskiyince zaten TDF 2015 den beri takip ettiğim beğendiğim Jawbreaker i satın aldım. 3 ay kadar oluyor ben de yukarda bahsi geçen Türkiye fiyatına yakın bir fiyata yurtdışından satın aldım. Keyifle kullanmaktayım gözlüğümü ve çok da memnunum. O fiyattan Türkiye den almaya çekindim ben açıkçası replika/çakma olabileceğinden dolayı. Çünkü sahibinden de Çinden aldıkları yanında 5 tane lensi olan sahte gözlükleri orjinalmiş gibi satmaya çalışanlar var. Gözlüğün geniş yapısı yüzünüzü çevreliyor, rüzgar ve güneş ışığı sızmalarına karşı yeterli koruma sağlıyor. Kutu içeriğinde sadece çerçevenin üzerinde tercih ettiğiniz lens ile birlikte satın alıyorsunuz. Ben bisiklet için en uygun olan ve tavsiye edilen çok da karanlık olmayan Prizm modeli cam ile birlikte satın aldım bir de şeffaf lens satın aldım ayrıca yanında. Şeffaf olan lensinde de UV koruması mevcut.

Oakleyi biraz araştırdıysanız aslında dağcıların aşina olduğu ve sıklıkla kullandıklarını göreceksiniz. Iridium Polarize olan camı birçok dağcının gözünü yukardan düşen kaya parçalarından korumuştur ve oldukça da bilinir bu konuda. Yani bahsetmek istediğim olay aslında çerçevenin çekiciliği güzelliği değil camın kalitesidir. Dolayısıyla yanında alacağınız lensleri modeline göre gözlüğün yanı fiyatına yaklaşıktır. Son zamanlarda replika gözlükler de sıklıkla tercih edilmekte ve hatta yanında gelen kalitesiz ve çokça lens bulunmasından ve fiyatının da çok uygun olmasından dolayı kıyas konusu olabilmektedir. Uzun lafın kısası yüz şeklinize uygun olduğunu düşünüyorsanız çekinmeden alın. Pahalı bir gözlük ancak uzun yıllar gözlük ihtiyacınızı karşılayacaktır.

10. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kesinlikle katiliyorum garantisi ni ve faturasini aldim orginalliginden suphem yok fakat yedek lena konusunda nasil bi secenek sunucaklar merakla bekliyorum