oakley güneş gözlükleri

Scudo

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bu arada Uvex inde güzel bu tarzda gözlükleri var.. O da ucuz değil ama oakley den bir tık ucuz sanırım.. Uvex 104 modelini tavsiye ederim.. İntersport satıyor ama ben almıyom.. Çünkü pahalı.. geliyor bana.. :)

• Beğen
Tepkiler: Groims

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 Fiyatlar nasıl bilmiyorum ama TR'de satılmayan 130 TL'ye denk gelen 4 lensli Decathlon gözlükleri var. şahane F/P.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Kerem Groims Ben de decathlondan bir gözlükle başladım ama en büyük sorunum yokuşta sıcak havada gözlük içi ventilasyonun yetersiz kalmasından dolayı arayışa girdim.. Uvexler pahalı 499 tl bahsettiğim model %5 indirim yapıyorlar 475 tl ye geliyorlar bunuda çeşitli kartlara bölüyorlar.. Bir de choromatic bir gözlüğü var uvexin yanlış hatırlamıyorsam 799 tl ama colormatik hesabı kendini ortamın ışığına göre ayarlıyor.. Ben de (link) şu gözlüğü aldım.. Üstünde iki tane delik var ya o işte işe yarıyor bir nevi.. Ama uvexlerde anti fog özelliği de bulunuyormuş.. Sitesinden baktım.. Uvex 104 le birlikte 2 tane de extra cam geliyor.. Hard case ve bir tane de hem silme bezi hem de taşıma poşeti fonkyonelliğinde bir kap daha çıkıyor.. Dediğim gibi bana pahalı geliyor.. Ayrıca decathlon'da da geçen şu ürünü denedim hem estetik, hem de ergonomik.. Kulak ve buruna oturması çok rahat.. (link) hem de ucuz.. bir arkadaşım da kullanıyor..

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 Teşekkür ederim bilgiler için. Uvex'i ben de tutuyorum. İndirimde olan bir modelini kıl payı kaçırdım. 3 saatte çekirge gibi almış insanlar.

Benim dediğim budur: (link) POC ve Oakley arası.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Kerem Groims Ya Romanya'da satıyorlar, niye burada yok ki!! Bu arada Deactlon'un seri sonu mağzaları gibi oldu Tr'deki mağazalar. Hatta ilk başta getirdikleri kalite bile kalmadı.. Beğenmiyorum artık decathlon'u.. Protein tozunu ve barları vs ucuz satıyorlar.. Bir de baf aldım geçen iki tane.. 10 tl den.. işi görür ama ben sentetiğim diye bağrıyor.. Bir de bakınca öbür taraf görünüyor.. Türk bayraklısını çıkarmışlar oradan vurdular beni.. :) Ama yine de kasalarda felaket kuyruk var.. Bisikletlerde de öyle.. Mesala İngiltere deacthlon'da çok güzel ultegralı karbon yol bisikletleri var.. Buraya 5. senede ultra 700 ancak geldi.. :)

• Beğen

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
@amoush00 decathlon daki gözlüğü ben de aldım ve kullanıyorum. Bir önceki gözlüğüm tchibonunki idi ona göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ben lens kullanıyorum ve direk gelen rüzgar göz kuruluğuna neden oluyor. Decathlonun gözlüğü yüzü daha iyi kapladığı için bu konuda başarılı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gözlük alınacaksa kaçak, çakma yerine onlarca kaliteli marka ve. Ekoi, Zero rh,Endura vs.. markalar tercih edilmeli. Millet Oakley olacak,Garmin olacak, Karbon olacak, Pinarello olacak diye kendini yırtıyor.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hasan Saylık Bey, Oakley ve Pinarello konusunda size katılıyorum ama son 1 aydır yol bilgisayarı pazarının altını üstüne getiren biri olarak Garmin'in tek rakibi Akıllı Cep telefonlarıdır :)
Onu da gidonda taşımak maharet istiyor.
Bir de Mio Cyclo aslında yaklaşmış Garmin'i yakalamaya ama bir nokta eksik Rus uydusu yok Garmin yine 1 adım öne geçiyor.

Araştırmalarımı paylaşmak istedim. Yoksa Oakley yerine belirttiğiniz ürünler de güzel.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Kerem Groims @Hasan Saylık Bu markalar ar_ge yaparak, tasarım yaparak olağan en son teknolojiyi kullanarak en üst segmenti belirliyorlar. Profosyonel takımlarda hep bunları görüyoruz. İster istemez bu da bizde bir algı oluşturuyor. Bu işe gönül vermiş insanlar olarak. Ne olursa olsun sahip olma dürütüsü bir nevi, bir kısmı.. Mesala bisiklet dışında örnek vemek gerekirse mersedes ve bmw ve audi marka araca binmek gibi. Kendinizi sahip olduklarınızla tanımlamaya başlayınca, tüketim boyutunda olaylar değişiyor. Diğer yandan zaman geçtikçe, siz bu işle farklı boyutlarda uğraştıkça da, ihtiyaç halini de alabilir. Bunu kendim bizzat yaşadım, yaşıyorum. Nasıl mı? En başta normal şortla sürüyorsunuz gidip pedli tayt alıyorsunuz. derken daha uzun biniyorsunuz, ucuza aldığınız tayt yetmiyor. Cüzdan para gibi şeyleri free bag te taşıyorsunuz ama hem ter yapıyor, hem sıkışıyor rhatsız ediyor formaya geçiyorsunuz. Güneşli bir günde kollarınız pancara dönüyor gidip kolluk alıyorsunuz vs.. Daha sık binice iyilerini alıyorsunuz. Derken sosyalleşiyorsunuz, bakıyorsunuz, bu işi çoktan beridir yapanlar deneyimle sabit bazı markalara ve ürünlere yönelmişler. Zamanla psikolojik olarak, siz de yönelebiliyorsunuz. E bir de olayın para boyutu var. Herkes kolay kolay ulaşamıyor. Ucuz fiyat performans ürünleri arıyorsunuz. Bu işi konu başlığı olan oakley gözlüklere bağlarsak. Ben de internet te araştırdım bu gözlükleri baktım orjinalleri e-bay gibi sitlerde bile 600 küsür fiyatlarda zira n11.com gibi satış sitelerinde de. İntersportta uvexi gördüm. Denedim. Hissiyatı yüze oturması lensi farklı gerçekten ama gel gelelim almadım. Hani gelir düzeyi olarak çok kazanan biri olsam alırdım sanırım. O zaman bisiklet te salcano xrs 040 olmazdı.. :) Uzun lafın kısası.. Aldım mı orjinal almak lazım. Onda da mantıklı olmak lazım... Bir de taklit ürünler sağlığa zarar veren içerikler içrebiliyor. Artı kötü bir lensi olan gözlük zaman içinde sıkıntı yapabilir. Benim şahsi kanaatim, bisiklet sürerken gözlük şart.. ( bir kere gözüme bir sinek kaçtı.. iki saat uğraştım.. ) Efor sırasında takılan gözlüklerin havalandırma olayının da iyi olması lazım.. Piyasa da bu işi görebilecek iyi ürünler var.. Alternatif çok..

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00 Çok güzel özetlemişsiniz, ihtiyacın doğmasından alma dürtüsüne kadar. Elinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar ben birçok yerde uvex in gözlüklerini yaklaşık 200 tl gibi görüyorum acaba ben mi yanlış bakıyorum yada cakmami şimdi şaşırdım...
(link)
Vario özellikli olanlar gerçekten pahalı ama sürerken otomatik kararmasina filan bence gerek yok 3 lensi olsun gece gündüz farklı takabilecegim yeter diye dusunuyorum

Bu arada Ankarada uvex sportstyle serisi satan neresi var?

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Bi Oakley kesinlikle değil ama bunu kullanıyorum çok memnunum. Kaldıkı haziran ayında indirime girmişti 500TL küsurdan 385TLye alamadım. Nerde 24USD Oakley.
orao.png

• Beğen
Tepkiler: amoush00