Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

O bisikleti, sigarayı bırakmadan alamazsın!

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Ömer AVCI tarafından paylaşıldı.

1. Ömer AVCI

Ömer AVCI Yeni Üye

O bisikleti sigarayı bırakmadan alamazsın! ...dedi eşim...
    Sigaram, beni terketmek için alışveriş sitesinin bisikletimi kargoya vermesini bekliyor.
    Uzun birşeyler yazarak okuyanları ( birileri okursa ) sıkmak istemem.
    Öncelikle inanılmaz bir siteniz var ( üye oldum, "sitemiz" diyebilirim sanırım artık )
    Aracımı alırken tüm dünyadaki forum sitelerin 50%'sini gezmişimdir herhalde. ( evet hastayım ben ) Hiçbirinde burada bulduğum genel ve teknik bilginin yarısını dahi bulamamıştım. Bisiklet adına o kadar çok bilgi var ki, gerçekten "Alışkanlık Yapıyor"
    Pedal çevirmeye tekrar başlamamda sitenin çok faydası oldu. Satınalma sürecinde tamamen sitedeki yorumlar ile karar verdim. Salcona hakkında hararetli tartışmalara rağmen 212 HD modelinin siparişini verdim. ( Yakında Salcona gelir, Winston gider ) Başlangıç için iyi olabileceğini düşündüm.
    Ben Kartal'da oturuyorum.Bisiklet gelmeden önce, forumdaki ve şahsen tanıdığım bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine ilk kurulum için önerdikleri Pendik Merkez Bisiklet'e giderek sahipleri olan Ablamız ve Abimiz ( isimlerini unuttum, özür diliyorum ) ile tanıştım. Salcona Teknik Servis bölümlerinde isimleri olmaması rağmen, bayi listesinde vardı. Allah'tan kendileri aynı zamanda teknik servismiş. Çok sıcaklar. Profesyonel olduğu izlenimi oluştu bende. Biraz sohbetten sonra kendileri biraz da dert yandılar. Birçok servisin cok kalitesiz iş yaptıklarını, bunun açıklanamayacak olduğunu, fakat hemen hemen tüm markaların servislere kurulum için çok komik rakamlar ödediği.. vs...
    Kask ve eldiven de baktım. Onları da oradan temin etmeyi düşünüyorum. Galiba iyi servis bulmamın sevinci var içimde. O kadar çok yakınmışlar ki forum üyeleri bu konuda.

Anadolu yakasında Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Kaynarca Bostancı arası pedal çeviren arkadaşları gördüm, sevindim, mutlu oldum. Mutlaka tanışmak isterim. Yüksek tempoda sürmüyorsanız, aranıza katılmakta isterim. (insanların birbirine tekme ve yumruk attığı sporlar insanların dizlerinde geri dönülmez sorunlar bırakabiliyorlar, elinize de sadece plaket veriyorlar özür olarak)

Velhasıl, uzun bir aradan sonra ( bıraktığımda Türkiye'de disk frenler yoktu ) yeniden pedal çevireceğim. Yazım hatalarım var ise affola.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz.Yazılarınızdan anladığım kadarıyla çok kaliteli bir arkadaşımız daha oldu.Bisiklete başlama sebebiniz ise bir o kadar güzel, inşallah başarılı olursunuz kötü alışkanlığı bırakma noktasında.Servis konusunda ise peşin yazmayın derim :) siz ne kadar anlamaya başladıkça servisin becerisi o kadar az gözüküyor size :) ve en sonunda en iyi servisin kendiniz olduğunu anlayıp evinize atölyeyi kuruyorsunuz :) Bu kadar güzel bir ilk mesaja ilk cevabı ben yazmak istedim tekrar aramıza hoş geldiniz.

3. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ömer Abi hoş geldin.Bisiklet sevginiz daim olsun.İyi forumlar.

4. Ömer AVCI

Ömer AVCI Yeni Üye

Çok hoşbuldum.
    Teşekkürler Ferhat Bey. Bende elime anahtar alıp sökmek istiyorum bisikletimi. Daha gelmemiş olan bisikletimi. Öğrenirim yavaş yavaş umarım.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sözlerime bakıp hemen sökmeye başlamayın bence :) zamanı gelince nasılsa başlıyacaksınız.En azından garantisi bitene kadar bekleyin derim :) Forumdaki konuları iyi takip ve gözlemle çok kısa sürede ufak bakımlarınızı yapabilecek hale gelebilirsiniz.Sıkıntılı durumlarda da atölyemizde konu açarak yardım isteyebilirsiniz.Herşey zamanla nasılsa olacaktır.Forum için ise; bende sizin gibi teknik bilgilere hayran olarak başlamıştım ama ilerleyen zamanlarda gördüm ki forumun en güzel yanı içindeki arkadaşlar.Zamanla birçoğu ile dost seviyesine geldik.Türkiyenin birçok ilinde oturup konuşacağım arkadaşlarım oldu.Bir kısmıyla bunu başardık bir kısmıyla sadece sanal ortamdan ve telefon ile görüşüyoruz.Hepsini bu foruma borçluyum.Umarım sizinde aynı şekilde dostlarınız arkadaşlarınız olur........

Ömer AVCI bunu beğendi.
  6. TayyipKARALİ

TayyipKARALİ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Abi hayırlı olsun inşla kaza sız bela sız kulanırsın.

7. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    öncelikle sizde benim gibi uzun yıllar sonra tekrar başlayacağınız için hoşgeldiniz..
    sizin şu anda yaşadığınız duyguları ben birkaç aydır yaşıyorum :) dilerimki bu azim ve şevkinizi kaybetmeden bol bol pedallarsınız

8. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hedef ve amaçlarınız gerçekten çok hoş aramıza hoşgeldiniz binlerce kilometre yapmanızı diliyorum

9. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hoş geldiniz foruma :)

Cidden hoş bir alışkanlık yapıyor :)

10. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    hoş geldiniz iyi vakit geçirmeniz dileği ile.

11. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Foruma hoşgeldiniz amacınız çok güzel kötü bir alışkanlığı bırakmakla kalmıyor üstüne faydalı bir spora da başlıyorsunuz.Zamanla forumu tanıdıkça ortamın ne kadar sıcak ve üyelerinin son derece yardımsever olduğunu göreceksiniz :)

12. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle, hoş geldiniz...

Yeni bisikletinizde hayırlı olsun.Umarım en kısa zamanda sizi bisikletinizin üstünde pedal basarken de görürüz.

Bence eviniz de en çok oturduğunuz odanın, en görünen yerine şunu koca harflerle yazın...

SİGARAYA BAŞLAMA, BİSİKLETİ BIRAKMA...

:)

13. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.
    İlk sürüşünüzdeki mutluluğu ve yüzünüzdeki tebessüme şaşıracaksınız.
    Sigarayı bırakmanızda size sabır diliyorum.

Miraç AKSEL bunu beğendi.
  14. Miraç AKSEL

Miraç AKSEL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ömer abi hoşgeldin :) 1 taşla 3 kuş vurduk :) hem Ömer abiyi tanıdık, hem eski toprak geri döndü, hem de bisiklet sevdalılarına +1, sigara tiryakilerine -1 sayı eklendi :)

15. Miraç AKSEL

Miraç AKSEL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir kere bisikleti ufaktan tamir etmeye dursun insan. Sonra söküp takmak için bahane arar çünkü bisikletle oynamanın zevki ayrı oluyor. Abi ilerde ufaktan bisiklet tamiratına başlayınca ve evi atölyeye çevirip, alyanları ortalıkta bırakınca umarım yenge 'Ömeeeeer, yeter bisikleti bırak sigaraya başla' demez :D

16. özcan açici

özcan açici Üye

Seviye:
    Bu kelimeye çok güldüm hoşumada gitti ama öncelikle bisikletforuma hoş geldiniz.Ben bu sporların nerdeyse hepsinin içindeyim konu dışı ama olsun uzun zamandır bu kadar samimi bir yorum görmemişimdir ben Boks,rugby,juijitsu,kick boks gibi sporları yapmış biri olarak sizi bisiklet sporunu seçtiğiniz için tebrik ederim. Fakat sizi şu an en faal olduğum spor Rugby sporunu görmeniz ve o darbeleri almanın ne kadar zevkli olduğunu anlamanız için istanbulda 12 kasımda kadıköy vs avrasya(benim oynadığım takım) maçımıza davet etmek isterim. Hayırlı olsun bisikletiniz bol ve kazasız belasız pedallar.

17. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz

ASTRO 212 HD GÜZEL SEÇİM 3 AYDIR KULLANIYORUM SIKINTI YOK

18. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    hoş geldin. iyi pedal cevirmeler..

19. Gürhan Taşpınar

Gürhan Taşpınar Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun.

20. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir bisikletli daha katıldı aramıza .Hayırlı olsun.