Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Numaralı cam takılabilen gözlükler hakkında yardım?

Konu, 'Giyim' kısmında Levent Kırça tarafından paylaşıldı.

1. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar gözler bozuk ve sırf bu yüzden bisiklette güneş gözlüğü kullanamıyorum. Lens denedim çok verim alamadım. Gözler zaten alerjik sıkıntı yaratıyor.
    Şimdi gönül isterki oakley alalım ama bildiğim kadarıyla oakley numaralı lens takılan gözlüklerden yapmıyor. Bizde kalıyor daha alt sınıf gözlüklere.
    Burada kafama takılan şu. Şimdi TR de adı diğer markalara göre daha fazla bilinmiş ve yaygın olan XLC nin gözlükleri. Gittim bir magazada da denedim gayet hoş. Denediğim yerde 75tl ben internette 45e buldum o ayrı mesela.
    Gelelim öteki konuya. ebay bu gözlük olsun ya da dealextremedeki bu model gibi gözlükler olsun XLC ile aynı gibi görünüyor.
    XLC 3 renk lens veriyor yanında bu diğerleri 5 falan. Sizce ya arkadaş hepsi aynı git diğerlerinde 5lens varmış onları mı al dersiniz, yoksa ya XLC al geç bir de yurtdışında gelmesini bekleme hem gidip denemişsin diğerleri ya büyük gelirse yüzüne mi dersiniz?

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ebaydeki modeli kullanıyorum. Daha önce Türkiyeden almıştım 2 yıla yakın kullandım sonra 6 ay kadar önce yenisini aldım Ebayden üçtebir fiyatına. Hiçbir sorun yaşamadım, özellikle mavi camı harika. Hem normal ışıkta hem de düşük ışıkta rahatlıkla kullanılabiliyor. Yanındaki askı vb aksesuarları kullanışlı. Kalite olarak 2 yıl sorunsuz kullanırsın. Bana 2 hafta içnde gelmişti yurtdışından. Yenileme nedenim aşırı dikkatsiz kullanım nedeniyle camların çizilmesi idi.

3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende ebaydakini kullanıyorum buy ın coınsten aldım ama cok fazla rüzgar alıyor içeriye ve gözleri rahatsız ediyor.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://www.n11.com/swiss-max-pro-10190-gozluk-P11944937

Ben şunu almayı düşünüyorum ama maalesef ki yanında başka renk lens verilmiyor. Swiss Eye markası en azından gözlük konusunda XLC veya diğer fason üreticilerden daha güvenilir geliyor. Yanında bir tane de şeffaf cam verilse, siparişi geçeceğim ama gece sürüşlerinde siyah cam kullanmak mümkün değil.

5. Taha Güngör

Taha Güngör Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Peki buna ayrı cam mı yaptıracağız ? Pahalıya gelmez mi biraz

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Başka şansınız var mı? :) Avantajı var ama bunun da bir bedeli var.

7. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gozum 2.75 uzun sure ayni sikintiyi cektim lens kullanmam da uygun degil. 40 liraya xlc nin bi gozlugunu alip gozlukcuye camlarini yaptirdim cok rahatim su an. Hem ruzgardann sinekten bocekten korunuyorum hem gunesten hemde goruyorum! :D 3 camli.gece surus camlarini arac kullanirken de numarali kullanabiliyorum

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    oakley corrective lenses

oakley prescription lenses

şeklinde arama yaparsan ilginç şeyler bulabilirsin.

9. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dediğiniz şekilde yaptım ki ilk sonuçta oakley'in resmi sitesi çıkıyor. Orada okuduğum şey eskiden beri bildiğim şeyler. Oakley'in prescription/corrective'den kastı gözü koruyucu şekilde açı verilen lenslerde optik sapma olması ve bunun göze ilerde sorun teşkil edici rahatsızlık verebileceği. Yani benim numaralı gözlük camı olayıma bir çözüm getirmiyor oakley. Ya da ben yanlış okuyup anlıyorum.