Numaralı bisiklet gözlüğü

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar bu bisiklet gözlüklerinin numaralısıda oluyormu
cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Scudo

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
Merhabalar.

Evet numaralı bisiklet gözlüğü oluyor. Ben kullanıyorum. Gözlüğün iç kısmında istenildiğinde çıkartılabilen numaralı camların takılabileceği gizli bir çerçeve daha oluyor. Resimde taktığım gözlük numaralı. Size bahsettiğim gibi iç tarafında ayrı bir çerçevesi var dışarıdan belli olmuyor. Gözlüğü satın aldıktan sonra bir gözlükçüye gidip iç çerçevesine cam taktırmanız yeterli.

İyi günler.

http://img341.imageshack.us/img341/8959/p1040892jm6.jpg

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
yi gunler ben numaralı gozlugumle kulanmaktayım bisikletimi pek sorun yasamadım su anna kadar ...
sizce gerek varmıdır sizin gibi bir gozluk kulanmaya ?

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
@kcuk_
Gözleriniz güneşe karşı aşırı duyarlı değilse, açık havada sürerken gözlerinizi kısıp görüşünüzü daraltmıyorsanız elbetteki şart değil diye düşünüyorum. Ben güneş ışığından rahatsız oluyorum, gözlerim duyarlı ve sulanıyor ayrıca çok fazla kısıyorum gözlerimi ve görüşüm kısıtlanıyor diye güneş gözlüğü kullanıyorum. Bununla beraber kanımca bisiklet gözlükleri veya benzer spor aktiviteleri için üretilmiş güneş gözlüklerinde kullanılan hammaddeler antibakteriyeldir, esnektir, kolay kırılmaz, kırılsada yüze vereceği zarar en aza indirilmiştir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet gözlüğü sürüş için her zaman önem taşıyor (yüzünüze gelebilecek sinek, polen, ot, kum vs.) numaralı bisiklet gözlüğü Frontalier'in bahsettiği gibi mümkün. ancak trafikte veya sağınıza solunuza; uç noktalara bakarken numaralı kısmın da dışına çıkabilirsiniz. bu da netlik kaybı yaratabilir. kesin çözüm kontak lenstir :)

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
@hammurabi

Kontakt lens de bir alternatif fakat bence kesin çözüm değil. Kontakt lensler rüzgarla veya güneş ışığıyla kuruluk yapabiliyor bu da gözlerinizi çok sık kırpmanıza, batmalara ve görüşünüzde problemlere neden oluyor. Ben açıkçası kontakt lens gözümdeyken bisiklet kullanmak istemem.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
Arkadaşlar ben numaralı gözlük kullanıyorum ve bisiklet gözlüğü almak istiyorum numaralı bisiklet gözlüğü temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz?

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
zor..ben de miop var.
sari lensler cok iyi geliyor.biraz numarali gibi oluyorlar~)

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
peki lens kullansam üzerine bisiklet gözlüğü kullanabilirmiyim acaba bilgisi olan varmı

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Forumda bir kaç kere okumuştum
Bisikletli arkadaşlar gözlüğü alıp gözlükçüde cam yaptırtıyorlarmış
Forumda bir aratırsan belki yararlı bişeyler bulabilirsin

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
@ergin

Bende iki ayrı parçadan oluşan bir gözlük var. İç kısmında numaralı camların olduğu (camları bir gözlükçüde taktırdım) bir aparatı var. Lens takarsam onu çıkartıyor normal gözlük olarak kullanıyorum. Şayet lens takmazsam numaralı gözlük olarak da kullanmamı sağlıyor.

(link)

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
@ergin

ben gunduzleri numarali gozluklere ihtiyac pek duymuyorum..zaten gunes var ve her sey ayrintili gorunuyo.
ama aksamlari normal numarali gozlukleri takiyorum..

*eger gozlerin cok bozuksa hic binme~)))

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
bikeandoutdoor da o gözlük var ;)

bende bir ara almayı düşünüyorum
bir araştır ;)

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
numaralı gözlük kullanıyorum az bi hız yaptığımda rüzgardan gözlerimden ağlıyormuşcasına yaslar geliyor bunun için bike gözlüğü şartmı inş şarttır bahanem olur asıl derdim her gözlükçü istediğim çerçevenin üzerindeki camın renkli numaralı camını yapabilirmi lütfen yardımcı olunuz iyi forumlar:D

narada

Üye
Tepki
15
Selamlar,

Aynı dertten bende muzdaribim. Geçen hafta Delta bisiklette çift çerçeveli bir bisiklet gözlüğü gördüm. Dışı normal renkli cam UV filtreli. İçinde numaralı gözlük camı takabileceğin boş ikinci bir çerçeve var. Henüz almadım, aybaşından sonra alıp kullanmayı düşünüyorum.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@narada

arkadasın anlattığı gözlükden bende kullanıyorum çok memnunum.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
bilgim yoktu böle bişeden ysrdımlarınız için teşekkürler

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
@ergin

Merhabalar!Sanıyorum sorununuzun çözümü;Shimano Vinsente Klip gözlük .Erdoğanlar bisikletin internet sitesinde ürünü inceleyebilirsiniz.Aradığınız bilgiler sanıyorum fazlasıyla mevcut.İyi akşamlar:)