Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

NTV Yeşil Ekran ve Bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Belki birçoğunuzun haberi vardır. Bugün itibari ile NTV'de yeşilekran uygulaması başladı. Belli saatlerde çevre sorunları ile ilgili programlar yapıyorlar.

NTV ile irtibata geçilip bisikletliler ve ulaşım amaçlı bisiklet kullanımı hakkında bir programa dahil olmak için konuşulabilir. Birkaç temsilcimiz de bizler adına oraya çıkıp konuşmalarını yapabilirler.

Kimler bu işe gönüllü olmak ister?

Aşağıdan ana sayfalarına ulaşabilirsiniz.
    http://yesil.ntvmsnbc.com/
    Bir de "bugün çevre için ne yaptın" başlıklı bir bölüm var. Ben orada bisiklet adına dilim döndüğünce birşeyler yazdım. Haydi siz de birşeyler karalayın ;)
    http://yesil.ntvmsnbc.com/CevreIcinNeYaptin/CevreIcinNeYaptinListe.aspx

Sevgiler & Saygılar

2. honour92

honour92 Yeni Üye

Seviye:
    memlekette bisikletçiler için özel bir ortam sağlanmıyo özeli boşverin bisiklet yolları bile çok az bisiklet yollarının olduğu yerleride kullanmak çok zor ya araba parkediyolar ya kırık cam şişelerini yola saçıyolar ve daha bir çok nedenden dolayı bisiklet yollarını kullanamıyoruz içimizden daha tecrübeli ve bizim sorunlarımızı dile getirecek birinin bunları yayın aracılığıyla türk toplumuna ve yöneticilere iletmesi çok güzel bir fikir belki bu şekilde halkımızın ve yönetcilerin bu konuda duyarlı olmasını sağlayabiliriz.

3. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Yok mu hala bir gönüllü?

4. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    uzman tv ye konuşan abilerimiz çıkabilir bence onlara ulaşabilen varsa bi haber versin ...

5. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet üzerine hususlarda artık bi baskı grubu oluşturabilmemiz açısından böyle fırsatları kaçırmamalıyız.
    haydiyin yeşil ekrana, yeşil ekrana bisikleti taşımaya..

6. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu şekil insanları bilinçlendirmek ve etkilemek için yapılan programlarda, hitabet tarzı duzgun ve engin bilgisiyle etkileyici bir o kadarda düzgün ve fit görüntüye sahip bir arkadaşımız çıkarsa ( uzun yıllar bisiklet kullanmış bir yol bisikletçisi)

kesinlikle yüzde yüz başarıya ulaşılır.

saygılar.

7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Melisa Sözen'in sunduğu "Dünyayı kurtaran kadın" programının bir kısmında yanılmıyorsam Ortaköy Kaçkar'a gittiler. Oradan bir bisiklet edinip, olayla gerçekten ilgili bir kişiyle (Murat Suyabatmaz olabilir hatırlamıyorum) Ortaköy sahile doğru seyirttiler. Melisa Hanım katlanabilir bir citybike çekmişti altına. Parke taşlarda biraz zorlandı. Sonra sahilde ne kadar zor bindiğinden ve arabaların sıkıştırmasından bahsetti. Konuğumuz ise "saçmalamayın, bir şerit yolun genişliği x metre ve hiçbir araç bu kadar geniş değil, sizin için her zaman yer var" diyerek konuya açıklık getirdi. Ancak çıktırıldı program sunucumuzun bisikletle ulaşım olayını pek beceremeyeceği belli oldu. Zaten programın devamında "vapurlar çok karbon salıyor yahu" diyerek devam ederken, yine konuyla ilgili başka bir kişi tarafından "yolcu sayısına bölün lan" şeklinde düzeltildi. Hatta yine aynı programda otobüslerin çok kalabalık olduğundan yakındı. Ancak o sırada full klimalı bir Citaro ile seyir etmekteydi. Kısacası normal hayatında uzayda yaşıyor gibi bir profil çizmekte sunucumuz.

Diğer yandan aynı kuşakta yer alan "what will we do with a drunken sailor" 'ın sailor'ı Gani Müjde yelkenlisiyle konukları ağırlayarak "buralar cennet" şeklinde koy koy gezmekte. Ancak program boyunca "bugün rüzgar kafadan geliyor, o yüzden motora geçtik" şeklinde açıklamalar duymak mümkün. Anlayacağımız bazen yelkenler suya indiriliyor, mazota abanıyorlar. Gelen konukların da kara ulaşımı 2.0 TDI Passat'la yapılıyor zaten. Doğuş grubu reklamı olduğundan.

Açıkçası NTV yeşil yayın yaparak gerçekten güzel bir şeye parmak basıyor. Ancak yine de bünye itibariyle sıyrılamayacağı bir gri reklam kuşağı var ki sormayın gitsin.

ceyhun555 ve gokhancan bunu beğendi.
  8. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu sanki biraz aldatmaca gibi bişey olabilirmi?

9. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayır, niye aldatmaca olsun? Bir nevi zorunluluk. Yeşil Ekran gerçekten özverili bir düşünce. Ama yeterince radikal değil, bunu belirtmek istedim... ;)

ceyhun555 bunu beğendi.
  10. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    Barış kılınç a %100 oranında katılıorum yuru barış kım tutar senı ben ne desem senınkının yanında altta kalacak gercekden cok guzel konustun dılıne saglık....

11. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    dostum bu yorumu uye oldum ve ntv ye gonderdım edıtorlerde bıraz cesaret ve durustluk varsa yazımızı dusuncemızı yayınlarlar kıb gorusmek uzere...

12. ümit_levent

ümit_levent Forum Demirbaşı

Seviye:
    degerli arkadaşlar yarıns abah 1 agustos cuma sabahı saat 10:10 da bisikletliler derneği başkanımız sayın murat SUYABATMAZ ntv de yeşil ekrana konuk oluyor tüm bisiklet severleri yarın sabah saat 10:00 da ntv izlemeye davet ediyorum.....