Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Novatec D711SB/D712SB veya Circus Monkey HDW2 hangisi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında avanak_abdi tarafından paylaşıldı.

1. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar. Yeni bir bisiklet topluyorum. İkinci el sitelerdeki crossride, mt55 vb jant setleri için istenilen rakamları görünce jantları da parça parça alarak ördürmeyi daha mantıklı buldum. Bu anlamda çemberlerimi aldım ve kargoyu bekliyorum (ZTR Olimpic 32 delik). Teller de muhtemelen dt swiss revolution olacak. Ancak göbek seti konusunda biraz kafam karışık. Düşündüğüm iki model:

Novatec D711SB D712SB MTB Hubs 32H Red/Black/Blue/White Road Novatec hub 8/9/10 Speed Sealed Bearing 410g 2014 new -in Bicycle Hubs from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

New Circus Monkey HDW2 MTB Disc Hubs 32 Hole 1 Pair Black | eBay

Novatec göbek set 95-100$, 411gr, 32 delik ve aşınma vb durumlarda freehub değişiyor. Circus Monkey HDW2 göbek set 131,99$, 357gr, 32 delik. Fakat freehub aşınma vb durumda değişiyor mu, tatminkar bir sonuç bulamadım. Her iki sitede de aramalarımda circus monkey için freehub çıkmıyor fakat novatec için freehub var. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Bu göbekleri kullanan var mı? Olumlu olumsuz tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Takip....

3. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yardımcı olacak arkadaşlar yok mu? Yorumlara göre h.içi sipariş vereceğim.

4. Mete Onur SÖNMEZ

Mete Onur SÖNMEZ Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    2 aydır Novatec i kullanıyorum en ufak bir sıkıntısı olmadı.Sesi de çok hoşuma gidiyor.Diğer göbek hakkında bir bilgim yok maalesef.Novatec in free hub un değiştiği doğrudur.