Nose manuel ?

qatrio

Aktif Üye
Tepki
63
Bu haraketin tam teknigini anlayamadım okadar izledim ettim en sonunda street bölümüne geldim :D varmı yapan yapmışlığı olan bana güzel bir teknikle anlatıcak :D hemde diğer arkadaşlara bir rehber olur saygılar

Scudo

Burak uzun

Daimi Üye
Tepki
925
İsim
Burak Uzun
Bisiklet
Cube
çok bilmişlik yapmak istemem ama bence bu hareketi ilk önce bayır aşağıya ön freni sıkarak dene sonra düz yolda denediğinde daha rahat olacaksındır.bende bu hareketi yapmaya çalışıyorum benimde tekniğim bu:)

acaba doğru mu???

• Beğen
Tepkiler: mumuX_33

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Bunny hop yaparken hani arkayı çektiğin anda gidonu ileri ittirme olayı varya işte onu yapıcan yerde, tabi önü havaya kaldırmıycaksın.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Koraya katılıyorum. Bazı şeyler öyle yazıyla anlatılıcak şeyler değil. Ya biri sana gösterecek yada sen deneyerek öğreneceksin. Birde senin bahsettiğin şey nose manuel mi yoksa stoppie mi... İkisi arasında dağlar kadar fark var. Herkes stoppie yi açıklamış, ama alakası bile yok stoppie le.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
nose manuel de fren kullanmadan kazandığın hızla gidebildiğin kadar gitmek...
stoppie frenle yapılan versiyon :D

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
nose manuel i mtb ile yapan var mi???? bmx le bile 3 metreyi zor gidiyolar. frenli versiyonuda bi nevi apachi versyonu zaten herkez yapiyo.

• Beğen
Tepkiler: trial_kutas

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Valla yurtdışında varda Uğur şuanda ismi gelmiyo aklıma ama bmx te çok yapan var hatta road foolz serisinde adamlar heryerde düz gider gibi nose manuel yapıyolar:)

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
merak ettim bu hareketi ya mtbciyim bn de acaba videosu falan var mıdır :D hareket ypmam ama konusmalar ilgimi çekti :D:D

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@Doruk Atay

ben gormedigim icin oyle dedim iste. yapan vardirda her onune gelende yapamaz. tr de bile normal manual i yapan cok fazla insan yok yani :D zaten millet bunny i cozmeden 360 a calisiyo :D

boxtubing

Daimi Üye
Tepki
257
walla manuelide yapıyorum stopiieyide yapıyorum fakat trial ve stree kullandıgım ıcın frensız hareketler bugune kadar ılgımı cekmedı yanı nose manueli hiç denemedim :S

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
@ujur

Bizim tayfada yapan var uğur :).Sertan,memo,ben yerine göre yapıyoruz çokta zor bişe değil ama düzlükte uzun uzadıya daha olmuyor tabi :)

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@koraymalkoc

Eh canım seka videosunda benimde nose manuel videom var ama asıl bahsettiğimiz uzun bir manuel... BMX te cayır cayır yapıyo adamlar ama teker çapından kaynaklı olarak mtb de daha zorlasıyor.

Tepki
26
Vallaha arkadaşlar güzel bi konuya değinmişsiniz. Nose manuel gerçekten zor, o road fools lar da falan adamlar cayır cayır yapıyo ama mtb ile gayette zor yani ne kadar denediysemde çalışmadan olmayacağını anlamış bulundum:D Bank ın oturduğun yeri üzerinde rahat rahat gidiyorum (FRENSİZ) tabii ki yanlış anlaşılmasın bilen bilir.:D yaklaşık 2 metreye kadar rahat rahat yapabiliyorum vallaha kendi adıma söyliyim.