Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Norveç-İsveç-Danimarka

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Gökhan Kutluer tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gökhan Kutluer

Gökhan Kutluer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

19 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında iki arkadaş Güney İskandinavya'da 750 KM uzunluğunda bir tura çıkıyoruz. İkimizin de ilk turu olacağı için bir hayli hevesli ve heyecanlıyız. Sizlerle bu heyecanımızı paylaşmak istiyoruz.

Geçeceğimiz başlıca şehirler : Oslo, Fredrikstad, Göteborg, Helsingborg, Kopenhag

Turumuz Oslo'dan başlayacak ve Kopenhag'a doğru ineceğiz.

Çalıştığımız için Kurban Bayramı'nın olduğu bir sürece denk getirerek çalıştığımız yerlerden minimum iş günü izin alacak şekilde tarihlerimizi ayarladık.

Tur başladığında hem görsel hem de yazılı bilgileri buradan ve Facebook üzerinden paylaşıyor olacağız : https://www.facebook.com/SouthScandinaviaCycling

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdiden iyi yolculuklar :)

3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok güzel, dümdüz hiç yokuşsuz bir tur olacak. Fakat maalesef çok geç bir tarih. Ekim ortasında Oslo' da hava doğru dürüst aydınlanmaz. Benden tavsiye, ışık techizatı konusunda hassas davranın. İyi yolculuklar!

4. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Turumuza 25 gün kaldı. Ben vizeyi aldım. Arkadaşım da yakın zamanda başvuracak. Artık tur için sadece geri sayım yapıyorum diyebilirim.

5. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel rota seçmişsiniz. Umarım hava da olabildiğince güzel olur. Haziran ayının sonunda Danimarka'da Rodbyhavn'dan Kopenhag'a kadar gidip gelmiştim. hava gündüzleri 14 dereceydi. Bol bol yağmur da yağdı. Kopenhag'a vardığınızda Christiania'ya uğramadan dönmeyin. Bir de Malmö-Kopenhag arasındaki tünel+köprüden oluşan geçite bisikletle girilmiyor. Aklınızda bulunsun. İyi turlar dilerim.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bol yazı ve fotoğraf bekliyoruz! Arkadaşlarım da Finlandiya-İsveç ve adalar üzerinde bir tur yapmıştı ve anlata anlata bitiremiyorlar.
    Hem çok konforlu hem de muazzam etkileyici mekanlarmış.
    Onlar Finlandiya'dan bisiklet kiralayıp bu turu gerçekleştirdi. Siz kendi bisikletlerinizle mi gidiyorsunuz? Ve tabi iklim için ne gibi hazırlıklarınız var?

7. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Evet kendi bisikletlerimizle gidiyoruz. İklim için ufak tefek eksiklerimiz var son hafta artık onları tamamlayacağız. Ben de daha önce İskandinavya'da defalarca bulundum ancak bu ilk bisikletle tecrübem olacak. O yüzden sanki ilk defa görecekmiş kadar heyecanlıyım. iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Orada internete erişebildiğimiz her an facebook sayfamız üzerinden bilgileri ve fotoğrafları paylaşıyor olacağız. Döndükten sonra da burada albüm olarak link belirtiriz.

8. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yolunuzun hep açık, keyfinizin ve sağlığınızın hep yerinde olmasını dilerim. İyi pedallamalar...

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    harika =) şimdiden iyi yolculuklar diliyorum =)

10. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Merhaba!

Tur günümüz çok yaklaştı. Cuma günü sabah Oslo uçağı ile Norveç'e gideceğiz. Forumdan bilgisine başvurduğum, özel mesaj yoluyla yardımcı olan herkese teşekkür ederim.Yazdıklarınız ve paylaştıklarınız çok önemliydi. Turu tamamladıktan sonra hem Facebook sayfamız üzerinden hem de buradan fotoğrafları paylaşacağım.

Bazı eksiklerimiz dışında her şeyi tamamlamış durumdayız. Yağmur ve rüzgardan koruyan eşofman altı ve eldiven dışında bir eksiğimiz yok. Onun da hesaplı fiyatı olanını aramaktayız. Eğer ikinci el satan veya ucuza satan bir yer biliyorsanız bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

11. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Şimdiden başarılar diliyorum, umarım güzel havalara denk gelirsiniz.
    Kazanız belasız tamamlayın inşallah.

12. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yolunuz açık olsun. Turunuzdan kareleri bekliyor olacağız.

13. O.serbes

O.serbes Yeni Üye

Seviye:
    Şimdiden hayırlı yolculuklar , hem burada hem facebooktan takip ediyorum , en çok merak ettiğim iki ülkeyi bisikletle gezeceksiniz , çok imreniyorum size .

14. Gökhan Kutluer

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
  15. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yolunuz açık olsun ama rotanın zamanlaması çok yanlış olmuş. Bu rotayı haziranda yapsanız anlardım ama şimdi anlamıyorum.

16. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Arkadaşlar hava şartlarından dolayı trenle yollarına devam etme kararı almışlar. :)

Facebook'a şunu yazmış: "Şu an Isvec'in Skee kasabasindan Goteborg'a dogru giden trendeyiz. Buradaki iklim sartlarina dayaniksiz ekipmanlarimiz sebebiyle uykusuz kaldik, cok islandik ve oldukca yiprandik."

17. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Mevsimi cok gec sectiklerine dair yorumlara tenezzül edip cevap verme nezaketini bile göstermediler. Yoksa onlara yazacak cok seyim vardi.
    Dört kere Kuzey Burnu' na kadar gittim. Ben o memlekette Agustos ayinda kar tipisine bile yakalandim. Bir daha ki sefere belki ders alirlar da kulak asarlar yazilanlara.
    Ben onlarin oldugu yerden 1500 km. daha Güney' de karda ilk binisimi yaptim bugün. Onlara gecmis olsun demekten baska yapacak bir sey yok.!:cool:

Osman D. bunu beğendi.
  18. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    abi biz de Fundayla birlikte sizden 1250 km daha güneyde akdenizin ortasında bisiklet surduk geçtiğimiz hafta boyunca. Sıcaklık 10 dereceye kadar düştü, ilk günler 20-22 olan ortalama sıcaklık 17 derecelerde gezdi sonraki günler. Sağanak ve sert rüzgar sürekli peşimizdeydi ama giyeceklerimiz yeterli tipte ve sayıda olduğundan üşüsek bile fazla etkilenmeden devam ettik. 3500 km kuzeyi düşünemiyorum, Sicilya'ya bile giderken risk aldığımızı bile bile gittik. Tüm hafta yağmurun altında sürmeye hazırdık. Hatta Etna'da dolu da yağdı ama oraya bisikletle çıkmadığımız için saymıyorum.

ihtiyar bunu beğendi.
  19. bülent kara

bülent kara Aktif Üye

Seviye:
    Bu mevsimde yetersiz donanımla keyiften öte, bir işkence olabilir bu tur... Üstelik Kuzey sularının soğuk rüzgarlarına açık taraftan gitmek... Bol şanslar dilerim. Kolay değil.

20. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim her yapmak istedigim seyi yapmaktan vazgecin.. Ne kadar zamandir bisikletle su antep fistigi bahcelerini gezmek istiyorum Sicilya' da. Yine benden önce gitmissiniz. Ben de sizden önce Etna' ya cikarim artik.
    Biraz resim gönderin de, görelim gezdiginiz yerleri. Palermo' ya da gitmissinizdir muhakkak. O tarafli dostlarim öve öve bitiremiyorlar. Yorumlarini bekliyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.