Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Northwave Celsius Artic GXT Bot

Konu, 'Giyim' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,

Ben Northwave Celsius Artic GXT Shoes almaya karar verdim. Kendisi zorlu kış koşullarında çok rahat ve ayagı yeterince sıcak tutuyor. -20 dereceye kadar sıkıntı yok. Buna bir de pedal almam gerekecek. Acaba Shimano M424 SPD MTB Pedal bu bota uyar mı ? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Botlar çok hoşuma gitti hayırlı olsun diyelim şimdiden :) almak istediğin pedal ile bot'u rahatlıkla kullanabilirsin, sorun yok.
    PD-M424 472g - ''Pop-up'' mekanizma, bağlantıyı 12,5° açıyla yatırarak kolay ve çabuk giriş sağlar.

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ali Bey,

Vermiş oldugunuz bilgi için teşekkür ederim. 2011 Yılından beri aktif olarak bisiklet kullanmaktayım ancak hiç bisiklet ayakkabası ve kilit pedal kullanmadım. O yüzden tecrübem yok bu konuda. O yüzden uyup uymadıgını merak ettim. Siz bu pedalı kullandınız mı ?

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim İbrahim bey, göreceksiniz ki daha önce neden geçmemişim diye pişmanlık duyabilirsiniz :)
    Bu pedalı kullanmadım fakat benim kullandığım pedal PD-M540 modeli MTB için mekanizmalar aynı, alışana kadar dikkatli olmanızda fayda var, durduğunuz an devrilebilirsiniz dalgın olmayın yeter.

5. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    pd-m 450'ı tercih etme sebebim botun çapının ve tabanın geniş olması. O yüzden dar bir pedal tercih emedim. Dogru tercih yapmış mıyım acaba ? yoksa dar pedal da olsa olur mu ?

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aslında size soracaktım neden bu pedalı seçtiniz diye ama kafanızı karıştırmamak için ama bir bildiğiniz vardır diye bişey demedim. Bu pedalların kullanım alanları BMX ve Downhill kategorisindedir ve ağırdır PD-M424-472gr. MTB için pek uygun pedal değildir, olur ama MTB'ye gitmez :) Eğer MTB kullanıcısıysanız bütçenize göre PD-M520-380gr/PD-M540-352gr pedalları öneririm hem uzun ömürlü hem sağlamdırlar. Pedal kutusundan çıkan kal ile alacağınız bot'a monte sırasında uzağa-yakına, ileri-geri ayarlayıo kullanırsınız. Linkte bot'un taban yapısı var ve yandan göründüğü gibi kaba değil buda işte SPD kullanımı için özelleştirilmiş oluşundandır.
    http://www.northwave.com/en/product/_celsius_artic_g.t.x._jaws_carbon_reinforced_sole

7. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ediyorum. Yararlı bilgiler oldu. O zaman ben Shimano M780 XT SPD XC Race pedal tercih edecegim :)

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim. Bu pedal seçimi daha güzel olur :)

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.