Northwave Celsius Artic GXT Bot

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Merhabalar,

Ben Northwave Celsius Artic GXT Shoes almaya karar verdim. Kendisi zorlu kış koşullarında çok rahat ve ayagı yeterince sıcak tutuyor. -20 dereceye kadar sıkıntı yok. Buna bir de pedal almam gerekecek. Acaba Shimano M424 SPD MTB Pedal bu bota uyar mı ? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Botlar çok hoşuma gitti hayırlı olsun diyelim şimdiden :) almak istediğin pedal ile bot'u rahatlıkla kullanabilirsin, sorun yok.
PD-M424 472g - ''Pop-up'' mekanizma, bağlantıyı 12,5° açıyla yatırarak kolay ve çabuk giriş sağlar.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Ali Bey,

Vermiş oldugunuz bilgi için teşekkür ederim. 2011 Yılından beri aktif olarak bisiklet kullanmaktayım ancak hiç bisiklet ayakkabası ve kilit pedal kullanmadım. O yüzden tecrübem yok bu konuda. O yüzden uyup uymadıgını merak ettim. Siz bu pedalı kullandınız mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbrahim Aslanhan
Rica ederim İbrahim bey, göreceksiniz ki daha önce neden geçmemişim diye pişmanlık duyabilirsiniz :)
Bu pedalı kullanmadım fakat benim kullandığım pedal PD-M540 modeli MTB için mekanizmalar aynı, alışana kadar dikkatli olmanızda fayda var, durduğunuz an devrilebilirsiniz dalgın olmayın yeter.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
pd-m 450'ı tercih etme sebebim botun çapının ve tabanın geniş olması. O yüzden dar bir pedal tercih emedim. Dogru tercih yapmış mıyım acaba ? yoksa dar pedal da olsa olur mu ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbrahim Aslanhan
Aslında size soracaktım neden bu pedalı seçtiniz diye ama kafanızı karıştırmamak için ama bir bildiğiniz vardır diye bişey demedim. Bu pedalların kullanım alanları BMX ve Downhill kategorisindedir ve ağırdır PD-M424-472gr. MTB için pek uygun pedal değildir, olur ama MTB'ye gitmez :) Eğer MTB kullanıcısıysanız bütçenize göre PD-M520-380gr/PD-M540-352gr pedalları öneririm hem uzun ömürlü hem sağlamdırlar. Pedal kutusundan çıkan kal ile alacağınız bot'a monte sırasında uzağa-yakına, ileri-geri ayarlayıo kullanırsınız. Linkte bot'un taban yapısı var ve yandan göründüğü gibi kaba değil buda işte SPD kullanımı için özelleştirilmiş oluşundandır.
(link)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Teşekkür ediyorum. Yararlı bilgiler oldu. O zaman ben Shimano M780 XT SPD XC Race pedal tercih edecegim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbrahim Aslanhan
Rica ederim. Bu pedal seçimi daha güzel olur :)