Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Normal Dağ şartlarında kullanılacak bir bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Salgın tarafından paylaşıldı.

1. Burak Salgın

Burak Salgın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba,

ortalama bütün ihtiyaçlarımı karşılayacak bir bisiklet arıyorum, tamamen dağ için olacak.çatır çatır hoplaya zıplaya downhill yapmak değilde, uzun dağ patika inişlerinde, kısa mesafeli atlayışlarda beni yarı yolda bırakmayacak,seri, bayırlarda zorlanmayacağım, dağ için bir bisiklet arıyorum.düz normal zeminlerde gezmeyeceğim, ama çok agresifte ordan burdan atlamayacağım.inişler fazla olacak.ne önerirsiniz?
    Specialized Enduro fsr gözüme çarpıyor.ama kilosunu bilmiyorum, düz yolda ve bayırda zorlarmı acaba?
    sizin önerileriniz?

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle bütceniz nekadar, onu bilirsek size daha iyi yardimci olabilriz. Sizin sürme sartlariniza 100mm ile 140mm olan fully'ler yeterli olacaktir. Ben bu bisikletlerin endurosunuda, down hillinide kullaniyorum ve tercübelerimde var. Size isterseniz özeldende yazarsaniz yardimci olabilirim. Tabiki forumda daha tercübeli arkadaslar vardir bunu idda etmiyorum ve tercübesi olan kisilere bende sizin icin sesleniyorum, gelin bu arkadasimiza yardimci olalim. Ama benden tavsiye alacaginiz yorumlari gercekten sadece bu tarz sporda tercübesi olan kisilerden alin, bu normal hardtail kullanmaya benzemez.

Burada benim Specialized fsr 160mm ile 180mm ayarlana bilir bisikletimi görebilirsiniz ve sadece downhill icin uygundur, bunu yokus cikma yada normal turlarda kullanmaniz imkansiz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=114495

3. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tamamen downhill istemiyorum.ama downhillde yapacağım.hepsini tadında yapabileceğim bir makina lazım.maksimum 6000 bütçe.4500lük makinalar işimi görürse razıyım.en olmadı 6000.son çare yani.dediğim specializede ne diyorsun? bu arada trekler süpermiş,tavsiyenizi bekliyorum.

4. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  5. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    benimki status modeli ama geometrie olarak ayni bisiklet, hayir benim masa ayni boyut sadece ben marka olarak degistirdim. gösterdigin ve benim bisiklet 180mm yaylanma yolu olan geometriye sahip. Enduro olarak geciyor ama daha cok downhille yönelik yapilmis. Bununla yokus cikmak bir ölüm demek benden demesi. Senin alacagin bisiklet en fazla 120mm - 160mm ayarlana bilir yaylanma yoluna sahip olmasi gerekiyor. 120mm-160mm arasi ayarlana bilir bir enduro ile her istedigini yaparsin az birazda downhill olabilir. Mesela yokus cikarken 120mm indirirsin, inis yaparken 160mm cikartirsin yani sürmek istedigin sekile göre ayarlaya bilirsin.

Mesela bunun gibi birtane. Ön ve arka Amortisörler direk gidondan 140mm ile 185mm arasi ayarlanabiliyor. Tabiki bu biraz pahali bunu sadece örnek olarak göstermek istedim. Scottun bu tarz bisikleti 120mm ile 160mm ayarlisi olanda var.

http://followmestore.de/bike/fahrra...s-lt-10-anthracite/black/red-2013?sPartner=go

6. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    o zaman specizialized enduro fsr den vazgeçiyoruz:)
    delta bisiklette cannondale vardı, dediğin özelliklere yakındı sanırım.trektew bulabilirmiyiz bu özellikte model veya cube?

7. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  8. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  9. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    120 mm miş.

10. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yabancı forumlarda enduro fsr evo hakkında bu kadar iyi tırmanabildiğine inanamıyorum.epic ile arasında 2 dakika oynadı, gayet rahat çıkılıyor falan diyorlar.