Normal amortisorden kilitli amortisore gecmek

Konu, 'Süspansiyon' kısmında chtaktag tarafından paylaşıldı.

1. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    Yazin sedona 301 almayi dusunuyorum ancak bunun amortisoru kilitlemesiz. bike&outdoor'a sordum bana kilitli amortisorle degistirmek icin 200$ fark cikardilar. bisiklet konusunda pek bilgim yok. bu yuzden buraya yazdim. Fiyatin bu kadar pahali olmamasi gerekmez mi? sizce kac lira tutar normsl amortisoru kilitli amortisor ile degistirmek? Kilitliye gecebilmek icin hangi parcalar degismeli?

2. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle kilitli maşa fiyatları farklılık gösterir 200 lirayada bulursunuz 2 bin lirayada bulursunuz onun için dediğiniz 200$ çokmu azmı sorusuna cevap alamassınız.Hangi parçalar değimeli sorusunada komple maşa değişecek. Benim size tavsiyem kilitli maşalı bisiklet istiyorsanız sonradan ekletmek yerine biraz daha bütçeyi yükseltip kilitli maşalı daha iyi vitesli bir bisiklet almanız.

3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sadece amartisör değişmeli oda o kadar tutmamalı bence çok pahalı söylemişler

4. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:

301 ile 311 arasindayim. 311, kilitli maşasi ve 24 vitesi ile 301den ustun baska fark goremiyorum. fakat 311i almak isterim fakat kadrosu ve rengi hosuma gitmiyor satici ile konustugumda da rengini degistiremeyiz dedi. yani ne kadar guclu donanima sahip olsa da icime sinmeyen bir bisikleti almak istemem. ama 301 de domanimsal acidan zayif ne yapacagimi bilmiyorum. ya 301 alip enerjimin bir kismini amortisore harciyacagim ya da 311'in rengi benimseyip 311 alacagim. oysa 301in muthis kadrosuyla 311in donanimi bir araya gelse ne guzel olurdu