Non Stop Şile 7 Mayıs

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Sen tanımıyomusun onu 1 ay yeter ona toparlayabilmesi için.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur Berberci

o.k bi ayda toplarsa sorun yok .....
kanbersiz düğün olmaz....................

:in: :in:

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş şuan için ortalama bir süre verdiler 3 ay sürebilir iyileşmen dediler...
bazı arkadaşlar hiç geçmeebilirde diyor...
bazı arkadaşlar 2 hafta sonra bile bisiklete binebilirsin diyor dedim
Doktor 3 ay dedi olsun diyolar Doktor bisiklete binmediği için o bölgeye tahriş olup olmayacağını bilemez dediler
Olay şu amaç kırık yaynamadan araya et parçası sıkışmaması hafif kaynasa bile o bölgede oynama olmadığı sürece bişey olmaz diyolar ama tabiki Pazartesi günü bir Uzmana görüneceğim...
eğer kendime iyi bakarsam 3 Aydan kısa bir sürede iyileşebilirim ve iyileştikten 1 ay sonra toparlarım merak etme eğer tabi bir daha vurmazlarsa

arkadaşların dediği gibi bu turu iptal etmene gerek yok...
görüyorsun sen olmadan kimse kıpıdamıyor....
biz ne için uğraşıyoruz misyonumuz ne bizim...
mümkün olduğunca fazla insanı bisiklete alıştırmak ve bu insanların bisikletten keyif almaları için mümkün olduğunca performanslarını geliştirmelerine yarddımcı olmak öyle değilmi eğer sen ne kadar fazla tur yaparsan benim o kadar çok hoşuma gider....
bu günleride atlatacağız inşallah........

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hasip aga
bu topiğin iki yıldızda kalması iyi oldu nedeni kötü bir tur bu, çünki bu olay iyi bir tur değil azap olacak bizim için evet acı çekeceğiz ve de bu acıya hazırız şimdi sen hayda hayda toplayacaksın bu turda varsın ben anlamaz gene mangal mungal deyip kilo alma ......
ağza fermuar şart.....
gebze -kartepe gebze olabilir....
yada büyük derbent- kartepe otel ve de bostancı aslında bu ikinci etap bana daha cazip gelmekte neden dersen gidiş trenle olacağından dönüşte gittiğimiz yolları almayacağız bence daha iyi gerçi ne kadar karşıda olsam şu bisikletten alınan paraya, ama kartepe için katlanacağım 5 haziran arabalı muhabbete bakalım kaç kişi gelecek topik gerilerde kaldı gerçi ben onu hortlatırım dünya bisiklet gününde 5 haziranda kartepe otele çıkış ,,,gidiş ve dönüş paso araçla işin kolayı tabi.....
işin zoru bu topikte ve o yüzden iki yıldızlı......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
görünen kadro...

1- kudu
2- volkan akboga
3- murat akboğa...
4- hasip aga - powered by Aytekin Erzan
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin
8- derşan...

şimdi
23 nisan cumartesi
30 nisan cumartesi
6 mayıs cumartesi...

üç tarih belirlemece...

iki alternatif......

1- haydarpaşa trenle büyük derbent ......
18 km kartepe otele ....dönüş istanbula ......
2- gebze kartepe gebze ......
banliyö treni ile gebzeye ordan kartepe otele dönüş gebzeye .....

şafak ....88 .......

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de katılmak isterim. Elbette eğimi % 4'ü geçen yokuşları çıkarken yaşadığım zorluğu aştıktan sonra. Geçen Perşembe kendimi zorladım ve yokuşları biraz daha zorlamam gerektiğini fark ettim 25 km'lik turumda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem alternatiflerin her ikiside seni zorlayacak şöyleki...

1- haydarpaşadan trenle büyük derbente ..büyük derbent maşukiye arası bir km ...
ve kartepe otele 18 km rampa eğim 9 ve hiç düz yol yok enerjinin tamamı burda biter dönüşü trenle yapabilirsin zati bu tura gelmek isteyenlere tekrar büyük derbentten dönmelerini sağlık vereceğim tabi performansları düşükse ....
toplam 150 km ye geliyor bir günde ama bunun 18 km çok yorucu olacak...
maşukiye istanbul arası 113 km ......
2- gebze kartepe otel gebze
daha ağır toplam 180 km dir
gebzeye kadar banliyö treni ile gebzeden suadiye 63 km dir suadiye kartepe otel 24 km dir bunun 19 km si acımasız rampalar çok dik...
dönüş maşukiyeden ..........gebzeden son treni yakalamaca ...

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

O zamana kadar bayağı form tutmam gerekecek. Elbette enerji veren şeylere de ihtiyacım olacak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem....
topiğin başına bakarsan bir günde 270 km ...
fakat daha öncede bi 270 km açmıştım hiç kimse gelmedi tolga gürgün ile ikimiz kaldık sonra hasip agadan gelen mesaj doğrultusunda merkeze uyduk.....
evet 270 km insanları ürkütmekte haklı olarak bu ultra bi tur oluyor adamda 300 km in üstünde bi yorgunluk yaratır.....
kartepeye gidiş alternatifleri aslında çok tabi bir alternatifte trenle gidip dönmekte ......ama dönüş felaket olmakta büyük derbentten, çünki dönüşte adapazarı treninde bazen yük vagonu olmamakta .....
şimdi yukardaki iki alternatiften biri seçilecek ..........

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Eğer millet Kartepe'den iniş sonrası yoruluyorsa ve Adapazarı ekspresinde yük vagonunun olmama ihtimali varsa o zaman İzmit-Topçular yapıp, oradan Eskihisar'a geçerek Gebze'ye kadar topuklamayı öneriyorum.

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
@Kudret Kurtcebe

dik yokuşlar tam benlik lakin önce sponsor bulmam lazım o zaman size dahil olabilirim::)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

şimdi yeni bir güzergah buldun tebrikler cem..evet böylede olabilir ....
şimdi gidiş trenle büyük derbentte inmece adazarı treni büyük derbentte durmakta ordan kartepe otel 19 km ve bir km si düz yl 18 km si rampa ....
inişi aynı yerden yapma bence sıkıcı olur dönüş otelin ordan suadiye çıkışına ordan izmit mesafe azdır ve topçulara geçmek için eski arabalı vapurlar varsa sorun değil tahminimce o hatta eski feribot çalışmakta ama masraf çıkıyor tabi 6 ytl mal olur dönüş....gidş 7 ytl tam 4 ytl bisiklet genel toplam 17 ytl olur ....3 ytl de gebzeden trene verilirse 20 ytl ye tamamlanır yol parası fazla tutmakta şahsen ben bu kadar para vermem gidişte sadece 11 ytl sadece yol parası vererek 19 km sonra kartepe otelin orda olup dönüşü 24 km ekleyerek suadiye çıkışına yapılacaksa ordan 103 km tutmaktadır bostancı genel toplam bir günde bize gene 146 km ye patlar ...
suadiye inişi bize 4 km kazandırmakta ..şimdi bu gidiş şekli niye güzel gittiğimiz yerden dönmüyoruz bisikletle trenle gidiyoruz dönüşü bisikletle yapıyoruz bostancıya günlerin uzaması lazım karanlığa kalmamalıyız .......dönüşte dil ova rampası önemli ...

bu turun püf noktası kartepe otele çıkarken aynı yerden inmeyerek dönüşü suadiye çıkışına yaparsak daha iyi konsantre oluruz yola...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
görünen kadro...

1- kudu
2- volkan akboga
3- murat akboğa...
4- hasip aga - powered by Aytekin Erzan
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin
8- derşan...

şimdi
23 nisan cumartesi
30 nisan cumartesi
6 mayıs cumartesi...

üç tarih belirlemece...

iki alternatif......

1- haydarpaşa trenle büyük derbent ......
18 km kartepe otele ....dönüş istanbula ......bir günde 150 km dir... bir günde
200 km lik etki yapar adamda... çıkış maşukiye rampalarından iniş otelden suadiyeye ve istanbul.....
2- gebze kartepe gebze ......
banliyö treni ile gebzeye ordan kartepe otele dönüş gebzeye .....
bir günde 180 km dir ,250 km lik etki yapar adamda ..
çıkış suadiyeden dönüş maşukiyeden en zor etap

3 üncü alternatif çok zordur ultra maraton ıronmanlik ,işidir.bir günde 270 km adama verdiği yorgunluk bi günde 400 km ye denk ...
şimdilik buraya talip yoktur ...

şafak ....87 .......

sürüş disiplini yüksek tempo...
yardımlaşma -herkes tekdir...

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Yerinizde olsam Gebze'ye banliyöyle gidip oradan Maşukiye üzerinden Kartepe'ye topuklarız, oradan Örnekköy-Serindere (su takviyesi)-Camidüzü-Yuvacık üzerinden Yalova yoluna çıkıp oradan Topçular'a topuklarız. oradan feribotla Eskihisar'a geçip oradan eve topuklarız. Böylece yemek hariç yalnız 6 tl harcarız :D :D

Not: Kartepe'den yalnız Maşukiye ve Suadiye'ye gidilmiyor. Oradan Serindere'ye de iniliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem serindere ile işimiz olmaz ben birinci alternatifi devreye sokma niyetindeyim yani haydarpaşa ...saat 07.00 de herkes oraya dikilecek ....
07.30 da adapazarına ve derbente saat 09.00 da derbentteyiz ...
bi yirmi dakka ısınma turu derbentten maşukiye 10 dakika sürüyor bi 10 dakika daha kültür fizik ondan sonra hücum...
otelden isteyen döner isteyen ordan suadiyeye gelir yalnız tren istasyonu suadiyede yok mecburen ara istasyona kadar istanbula gidemeyecekler izmite kadar pedallayacak gözü yemeyen adapazarı trenine izmitten biner gözü yiyen benle gelir bu prosedürü hiç yapmadık ....
bi de bunu yapalım bakalım
gebzeye kadar banliyö 3 ytl topçulardan karşıya geçeceksin 3 ytl gebzeden bostancıya basılacaksa o vakit olur ...ama ben şu dil ovası rampasını çıkmak istiyorum dönüşte.....nedeni 18 km rampa tırmandıktan sonra bakalım üzerine o dil ovası nasıl gelecek işin zoru o çünki aşağıda öyle ahım şahım rampa yok yalova taraflarında....

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Size Serindere'yi hem serinleme imkanı vermesinden, hem de en az Çene Dağı kadar güzel suyundan dolayı tavsiye ettim. İleride Kartepe üzerinden 2 yeni güzergah planlıyorum. Ancak bunu yaptığımda öğreneceksiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

evet bunu yapacağından eminim....

:in: :in: :in:

yetkin palgın

Aktif Üye
Tepki
71
@Kudret Kurtcebe

kudret hocam şimdi yazışmaları okudum birçok alternatif var gerçi benim şahsıma ait bir fikir yok ama siz nasıl uygun görürseniz bende size uyarım eğer aklıma bir fikir gelirse sizinle paylaşırım ama gidilecek yol alternatifleride gayet güzel hayırlı akşamlar

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Hava şartları + durumum (iş-güç) uygun olursa kesin gelirim.