Non Stop Şile 7 Mayıs

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkürler yetkin....
şimdi sağ salimen olması hepimizin ortak noktası...1640 a evet diyor enver üstad...
artı bende kabul diyorum ....bu silik tekerlerle çıkacağım mecburen otelden 4 km var zirveye 1640 a bu yol oldukça bozuk yoldur....kayalıklı son derece bozuk yoldur ....otelin ordan zirveye çıkılacağı için yolu bilmeyenler ters yola sapabilirler orada hiç kimse olmaz yanlış yola girildiği vakit ,
vakit kaybedilir....
ayrıca cepler 1600 metrelerde çalışmıyor, suadiye rampalarında cepler çalışıyor idi....şimdi takdir edersinizki önce 1640 a varacaklar orda fazla duramazlar en çok yarım saat durabilirler fazla durmaları dönüş için risktir ayrıca üşüme durumu....
1640 sibirya olur....kartepenin zirvesinin soğuğu hiç bir şeye benzememekte ...
tedbirli gelinmesinde yarar var termal içlik şart içe pamuklu giymek son derece sakıncalı hasta olmak işten değil....dediğim gibi bu tur cumartesi olmalıki pazartesine millet işine rahat gitsin .............
nisanın son cumartesi uygun baktık hava kötü, mayısın ilk cumartesine atılır ........
o vakitte kötü olursa mayısın ikinci cumartesine kalır mayısın 28 inde gebzeden kartepeye gittik 42 derece de maşukiye rampalarında kavrulduk....
şimdi uzun bir süre var bu süre zarfında kondüsyonumuzu iyi tutarak 5 ay boyunca bu ağır tura hazırlanmak için vakit bol...
gerçi kış aylarında performans ağırlıklı antremanlar havanın sertliği karşısında zor olacak...hafta içi ve hafta sonları aşırı derecede yağmur olmadığı müddetçe antremanlar devam etmeli benim iki topik açık hem hafta içi hemde hafta sonu antremanlarım devam edecek...
evet volki hasip aga onur hocamda fikirlerini söyleyecekler ama daha henüz erken...

ayrıca anlaşmazlıklara şimdiden konuşarak çözüm getirirsek o da şu bekleme olmayacak ....
en çok zirvede 1640 da yarım saat bekçinin kulubesine sığınılır hava çetin olur o aylar....
yarım saat dinlenme bir saat çok fazla .....havanın kararmasına kalınacak ne yaparsak yapalım karanlıkta istanbulda olunacak öncelikle kafa lambam hazır olacak olmazsa olmazlardan ....
gebze tuzla yolu son derece dönüşü risklidir o yolu biliyorum emniyet şeridinin dar olması ve kamyon sürkülasyonun fazla olması , ayrıca dönüşte yorgun olacağımızdan dikkatimiz dağılacaktır çok dikkatli olunmalı....

ağır tur öncesi akşam saat 21.00 de kesinlikle uyku olmadan yatağa girilmeli ve dinlenmeye çekilmeli ve uyumaya çalışılmalı saat 01.00 lerde yatıp ondan sonra 04.00 de bostancıya 3 saatlik uykuyla gelmek son derece risklidir ayrıca tur öncesi ,bir gün öncesi akşamından 3 tabak makarna domates soslu ve hafta içersinden protein ağırlıklı beslenilmeli....yollarda aşırı derecede et met yenmez enerji jelleri alınmalı nitekim yanıma alacağım bu jellerden..kesinlikle jel gerekiyor bir tanede değil ...en çok beş adet bana yetecek..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin

dostlar yedi kişiyiz.....
şimdi

alternatifler.....
1- gebze kartepe gebze 1640 ....rakım, toplam 185 km bir günde...
2- haydarpaşadan trene ve büyük derbentte inmece
büyük derbent kartepe bostancı...1640 rakım, ----toplam 157 km bir günde
3- bostancı kartepe bostancı 1640 rakım, toplam 270 km bir günde...

3 üncü seceneğe evet diyenler, enver ve yetkin dostum....
şimdi ben çekirdek kadroya uyacağım onların görüşlerine .....
henüz erken olduğu için durum belli değil kesinlik kazanmadı prosedür....

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Kartepe ile ilgili çok güzel anılarımız var....
fakat orası artık bizim içim gezi veya keşif güzargahı olmaktan çıktı ancak antreaman bazında gidebiliriz artık antene çıkmayı yolun bozuk olmasından dolayı gereksiz görüyorum ama kalabalık bir gurupla gitmek süper olur
onun dışında hava durumları müsait olduğu zamanlar gideriz...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Kudret Kurtcebe

listedeki isimleri görünce heyecanlanmamak mümkün değil...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

merkez anlaşıldı............
orası zati keşfedildi..............
toprak yol için bi başvuruda bulunacağım maşukiye belediyesine ...
1640 uzanan kuzu yaylasından sonra son 7 km lik yolun asfaltlanması üzerine ....belkide tutar isteğimiz.........
bi vatandaş olarak istekte bulunabilirim..............
kuzu yaylasından sonra yapılan stabilize yolu ya karayolları yaptı yada maşukiye belediyesi , maşukiye belediyesi nereye bağlı ise, izmit belediyesi olabilir evet ...............
antenlerde radyosyon var yeteri kadar yedik zati...............
kalabalık grubu bi arada tutmanın zorluğu ortada performanslar değişik olur ...
en iyi gidiş şekli hiç uygulamadığımız büyük derbent-kartepe otel ve bostancı toplam 157 km alınmayacak gibi değil günlerin uzaması gerekecek....
hava durumu nisan ayı sonu ve mayıs başlangıcı aportta oluruz.................
trenle gitmek dönüşü ise bisikletle almak bi gittiğimiz yoldan bi daha gerilere dönmek konsantrasyon eksikliği yaratıyor bende yola akişane olamıyorum beşiktaş kilyos sahil ve rumeli feneri rumeli kavağı ve beşiktaş gibi antreman tur anlayışı istanbul içi çok güzel ne kadar gidiş yolumuz dönüş yolumuzla çakışmazsa yola konsantre olma açısından daha iyi......ve hatta dönüş rumeli kavağından direk maslaktan zincirlikuyu ve beşiktaş....
bu nedenle büyük derbente trenle giderek 18 km rampa çıkarak ...
dönüşü maşukiyeden istanbula almak bence daha iyi 113 km ....

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Kudret Bey, Maşukiye 2009'dan beri merkezi Köseköy olan Kartepe ilçesine bağlı. Bu yüzden Kuzu Yaylası'ndan Kartepe'ye kadarki yolun asfaltlanması dilekçesini Kartepe Belediyesi'ne, o olmadı mı Kartepe Kaymakamlığı'na yazacaksın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem bu bilgi altın kıymetinde . çok sağol dostum ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin

enver ve yetkin dostlar 1640 dedi
ben ve hasip aga otel dedik ...
gereksiz offroada girilmesi vakit kaybından başka bi işe yaramıyacak...
onur ,volki dostlarımın fikirlerinide alırız....

nisan sonu ve mayıs başlangıcı bi cumartesi......................

ayrıca haydarpaşada saat 07.30 buluşarak adapazarı trenine bineriz büyük derbentte ineriz .............
sabahın köründe böylelikle herkes bostancıda 04.00 de dikilmekten kurtulur....turun ağırlığı göz önüne alınırsa en mantıklı bence herkes için iyi olacak olan büyük derbent kartepe otel ve bostancı antreman etabıdır.....

büyük derbentte inildiğinde hemen bir km sonra 18 km lik rampa başlayacağından bi 20 dakika kültür fizik hareketleri yapmamızda fayda var birden bire vucüt ısınmadan rampalara dalarsak bu bizler için iyi sonuç vermeyebilir ve bu durum deneylerle sabitlenmiştir...

ağır turları 5 yıldır yapa yapa nerde hata yaptığımızın bilincinde olarak artık adımlarımızı atmada ve pedallarımızı
çevirmede dünden daha bilinçliyiz ....

biz niye bu antremanları yapıyoruz....
yarışlaramı gireceğiz hayır....
benim kişişel görüşüm ,kendimi daha zinde hissediyorum bütün olay bu.....
beslenme şekillerine karşı son derece duyarlıyız ....
abur cubur yememeye özen gösteriyoruz yaşamımızı doğru beslenmeye adadık.....

en önemli nokta doğru beslenmedir bu konuda daha önce mesajlar ilettim....
bu ağır antreman turundada doğru beslenerek gerek bir gün öncesinden gerekse tur esnasında görevlerimizi yerine getireceğiz ....

şimdiden yukarda katılımda bulunan arkadaşlara başarılar dilerim .....
senenin bir günü bu antreman yapılabilinir...
ama bütün antremanlarımızın kralı olmaya bence devam edecektir kartepe antremanı...

biz pro değiliz......
ama bu bisiklet üstünde sele üstünde deneyleyerek herşeyi öğreniyoruz kişisel hatalarımızı antremanlarda görüyoruz.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
küllerin arasından bu topiği çıkardım gerçi daha alevi sönmemiş hala yanıyor...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

dostlar....agalar ...
tarihler
23 nisan cumartesi...
30 nisan cumartesi...
7 mayıs cumartesi....
bu tarihlerden biri seçilir tabi enine boyuna hava raporunu tam tesbit ....

denemek istediğim prosedür ki hiç yapılmadı ,haydarpaşadan trene adapazarı ekspresi ile büyük derbentte inmece 20 dakika antreman kültür fizik .......
nedeni 1 km sonra 18 km rampa çıkılacak ve dönüş bostancıya ...
toplam km ler....
19 km sonra kartepe otel....dönüş ise 18 km iniş yokuş aşağı....
maşukiyeden gebze 73 km dir toplam 110 km duruma göre devam edilir yada gebzeden son haydarpaşa trenine atlanır....
bostancıya devam edilirse 40 km daha ilave olur ve genel toplam anadolu yakasından gelenlere 150 km ye patlar avrupa yakasından gelenlere biraz daha yazar ... merkezlerde arabaları bırakma bence akıllıca olur bostancı gibi...

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga - powered by Aytekin Erzan
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Yaz abi benide illaki o üç günden birinde müsait oluruz.o tepeyi bir daha ele geçirmek lazım bu sefer yol bisikletiyle :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@derşan sezer

o.k derşan...

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga - powered by Aytekin Erzan
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin
8- derşan...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
seçenekler....

1- 23 nisan cumartesi....
2- 30 nisan cumartesi....
3- 7mayıs cumartesi....

görüşler...
30 nisan ve 7 mayıs ne sıcak nede fazla soğuk olması açısından
gerek kartepe otelin orası açısından ki 1300 rakımda üşüyeceğimizi zannetmiyorum.... 10 mayısta yapılan turda otele kadar çıkıldı ve hava aşırı derecede soğuk değildi... o gün hava pek fazla sıcak değildi....
yalnız mayıs sonu yaptığımız başka bir turda ise rampalarda kavrulduk...
bu nedenle gerek kasımda. ocakta, eylülde ,ekimde ,tenmuz ve ağustosda ve mayısta yapılan turlarda en müsait ayların ekim ve mayıs ayı olduğunu gözlemledim... senede iki tur .....iki antremanı yapmayı uygun görerek ki bu kartepeden bayacağımı hiç zannetmiyorum antreman güzergahımızın en çetin parkuru olmaya ve ıron man -liğimizi sorgulama yeri olmaya devam edeceğinden asla şüphem yoktur herkes bu ağır antremanda öğrenecek eksikliklerini ve hatalarını görecek buna bende dahilim ....
tabi buraya gelene kadar hafta içi ve hafta sonları antreman hazırlıklarımız hız kesmeden devam edecektir..

hiç uygulanmayan gidiş güzergahı....

haydarpaşada saat 07.30 da buluşarak adapazarı trenine binerek büyük derbentte ineceğiz ve 1 km sonra 18 km lik rampayı alacağız .....
bu antreman modudur gezi değildir...
molalar çok kısa olacaktır...
1300 rakımda fazla bekleyemeyiz.....
inişe geçilerek istanbula az molalar ile basılacaktır araç yok tren yok... iş acımasız olacaktır .....
pedalşörler birbirlerinden ayrı düşerse ve lastik patlamalarında tek kalınabilinir bu pedalşörlerin sorunu olacak dönüşte herkes serbest sürüşe geçecektir ve kendi limitlerini bilecektir ....
bu forumun en ağır antreman turu budur ....
ve hız kesmeden devam edecektir hiç kimse talip olmaz ise tek başıma gideceğim ve tüm neticeleri hatalarımı başımdan geçecek olan tatlı yada kötü olayları sizlerle burda paylaşacağım....evet daha 4 ay var ama adrenalin dorukta tabi bende, sizleri tenzih ederim....toplam 150 km bir günde ........

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Kudret abi bir öneride bulunmak istiyorum,dediğin gibi istediğimiz bir rotadan gideriz ama dönüşde ve gidişde arkadaşlar ufak gruplara ayrılıp birbirlerine destek olurlarsa herhangibir sıkıntı halinde anında müdahale edilenebilir.Sıkıntı derken lastik patlaması jant yamulması gibi ufak olaylar değilde daha çok sağlık sorunları sonuçda yolu hepimiz biliyoruz çok üst seviye kişiler bile zorluk yaşıyabilir.Bence ufak gruplara ayrılanabilir.bir fikir tabi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@derşan sezer

derşan...
performansı farklı olanlar belli olacak mecburen dönüşte kopmalar olur ...
ve mecburen aynı performanstakiler birbirini bulur ve ikiye belkide üçe bölünecek serbest sürüş şekli şimdi hatırlıyorsan şile turu ama ordan farklı olarak ısınma yapacağız ondan sonra 18 km tırmanacağız ....,
ve dönüşe geçilecek bostancıya...
dönüşte herekede de rampalar bizi yakalayacak ve gebze rampaları duruma göre isteyen gebzeden trene atlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

evet yukardaki link hafta sonu ağır antreman turlarımızın genel topiğidir...
mümkün olduğu kadar bu antremanlarımıza dostlarımızı bekleriz kartepeye talip olan arkadaşlarımız böylelikle daha iyi randımanda olacaklarından emin olabilirler...gerçi 4 ay var bu zaman zarfında iyi hazırlanabiliriz..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

yukarda verdiğim mesaj doğrultusunda bu duruma uyma durumu ...
bu nedenle bisikleti cezalandıran anlayışa karşı çıktığımdan bu turu gebze - kartepe gebze şeklinde düşünmekteyim ...............
evet
gebzeye kadar trenle banliyö .....bisiklet 1.5 az günahkar hat........
gebzeden suadiye 63 km dir otelin ora 24 klm dir otelin ordan 18 km iniş maşukiyeye ...maşukiyeye 73 km dir gebze toplam 180 km yaklaşık bir günde ...............

dilekleriniz vede önerileriniz bu topik küllenmedi bilesiniz..............
illaki gideceğiz.........

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kanbersiz düğün olmaz.....................
aytekin dostuma bu gün bi araç çarptı ve 3 ay bisiklete binemiyecek...............
bu nedenden ötürü bu tur iptal edilmiştir.......................
ben aytekinsiz hiç bi yere gitmem kartepeye bile.......................

:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

Selami Daban

Forum Bağımlısı
Tepki
513
aytekin beye geçmiş olsun. ama tur devam etmeli diye düşünüyorum,

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Çavuş niye iptal ediyon şimdi anlamadım. 3 ay 3 yıl değil ki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur Berberci

kanka canım sıkıldı şimdi sağ kolum gitti yav anasını satayım şimdi...........
tur zor biliyorsun 3 ay yatacak aytekin nisan başına binecek bu tur nisan sonuna denk gelir yada mayıs başı aytekin 1 ay içersinde toplayabilecekmi kendini ,ama toplarsa giderim onsuz valla gitmem .................